Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Survepesurid ja tarvikud

Sooduspakkumised

Ideed ja nõuanded

Millele pöörata tähelepanu survepesuri valimisel? Kujuta ette, kuivõrd raske on puhastada mustust, mis on näiteks aiaplaatidel, tolmustel kiikedel, määrdunud aiatööriistadel või mudasel jalgrattal pärast nädalavahetusel ette võetud sõitu. Kui sul on aga survepesur, pole vahet, kuivõrd must on aed, sest su...
Terrassi hooldus – kuidas ja kui tihti seda teha? Foto: max-vakhtbovych   Pexels.com Terrass on natuke nagu koduloom – ta vajab armastust ja regulaarset hoolitsust ja poputamist, et olla parima tervise juures ja heas tujus. Halvas tujus terrass kipub hallitama, varbasse pinde ajama, kääksuma ja lausa k...

Kuidas valida kõige sobivam survepesur?

Koduses majapidamises on võimekas survepesur asendamatu abimees. Kui rohkem levinud otstarbeks on sõidukite pesemine, siis tegelikult on pesurite kasutusvõimalusi oluliselt rohkem. Hoonete fassaadi pesu, terrassi puhastamine, kõnniteede süvapesu – survepesuriga saab erinevad pinnad ideaalselt puhtaks. Pesuri valimisel tuleks lähtuda kasutusotstarbest ning vastavalt sellele valida sobiva võimsusega mudel.

Survepesurite tüübid

Kuna süvapesu vajavad materjalid on erinevad, tuleb töö teostada vastava pesuriga, Liiga võimas survepesur võib õrnemaid pindu kahjustada. Samas väga tugeva parkunud mustuse eemaldamine ei pruugi madalsurvepesuriga tulemust anda.

Kõrgsurvepesur

See on võimekas pesur, mille võimsus võib küündida kuni 6600 W. Võimsamate mudelite töörõhk on kuni 240 Bar ning maksimaalne veevooluhulk kuni 940 liitrit tunnis. Kõrgsurvepesurid suudavad võidelda ka kõige tugevama mustusega. Terve talv pesemata sõiduk, tugevalt määrdunud maja fassaad, süvapesu vajav terrassimööbel – võimas pesur eemaldab mustuse vaevata.

Madalsurvepesur

Nagu nimetuski ütleb, töötavad madalsurvepesurid väiksema survega. Nende võimsus on kuni 650 W, maksimaalne töörõhk kuni 70 Bar ning veevooluhulk küündib kuni 300 liitrini tunnis. Tegemist on kerge ja kompaktse pesuriga, mida on mugav kaasas kanda ja hoiustada. Õrna madalsurve vooluga pesur sobib ideaalselt õrnade pindade, näiteks matkasaabaste või määrdunud jalgratta, puhastamiseks.

Multifunktsionaalne akupuhastushari

Gardena tootevalikus on akupuhastusharjad, mis sobivad nii horisontaalseks kui vertikaalseks puhastamiseks. Mugavalt aku toitel töötava pesuriga ei pea muretsema juhtmete pärast, mis kipuvad töötamisel ette jääma. Rullhari sobib ideaalselt puidust terrasside ja kivist pindade puhastamiseks. Ketasharjaga saab puhtaks näiteks garaažiuksed ja aiad. Akupuhastushari pääseb ligi ka väga keerulistesse ja kitsastesse kohtadesse.

Millise kaubamärgi survepesur?

Survepesureid saab soetada erinevatelt tootjatelt, kuid nagu öeldud, on pesuri võimsus ja jõudlus efektiivsuse juures väga olulised. Kindlasti ei ole survepesur ka kõige soodsam, korralike kvaliteetsete mudelite eest tuleb välja käia paartuhat eurot. Keskmiselt jääb hind aga 500-1000 euro vahele.
 
Et tehtud investeering tasuks ära ning pesur kestaks aastaid, tuleb eelistada kvaliteetsemaid kaubamärke. Kärcher, Makita, Gardena, Bosch, Nilfisk – nende tootjate kvaliteeti saab usaldada. Saadaval on erineva võimsusega seadmeid, mida iseloomustab vastupidavus ja suurepärane jõudlus. Lisaks pakuvad mainitud tootjad häid garantiitingimusi ja kliendisõbralikku järelteenindust. Mõned populaarsemad tooted mainitud kaubamärkidelt:
 
Kaubamärk
Populaarsemad tooted
Kärcher
K 4 Classic, K 3 Power Control
Gardena
AquaBrush  Compact, AquaClean
Bosch
Universal Aquatak, GHP 5-65
Makita
HW151, HW102
Nilfisk
Premium 190-12, MC 4M-160/620
 

Olulisemad spetsifikatsioonid

Pesuri valimisel tasub uurida põhjalikult toote andmeid ja tehnilisi näitajaid, et nende põhjal kõige sobivam seade välja valida:
  • Võimsus (W) – survepesurite võimsus varieerub 45 W kuni 6600 W. Nagu näha, siis on võimsuste vahe väga suur. Mida võimsam on survepesur, suurem on selle tööefektiivsus ehk seda põhjalikumalt puhastab seade süvapesu vajavad pinnad.
  • Maksimaalne töörõhk (Bar) – ka rõhk määrab ära pesuri efektiivsuse, kuna suurema rõhuga surutud veejuga suudab eemaldada tugevamat mustust. Seadmete töörõhk jääb vahemikku 5-240 Bar.
  • Maksimaalne veevooluhulk (l/h) – näitab, mitu liitrit vett suudab seade ühe tunni jooksul väljastada. Suurte ja tugevalt määrdunud pindade puhul, nagu seda on terrassid, fassaadid ja aiad, on suurem veekogus töö kiirust silmas pidades oluline.
  • Kõrgeim veetemperatuur (°C) – ka väljastatava vee temperatuur varieerub, see võib jääda 40-60 kraadi vahemikku. Nii, nagu pesumasina puhul, kehtib ka survepesurile loogika, et soojem vesi on mustuse eemaldamisel efektiivsem.
  • Rõhu reguleerimisfunktsioon (jah/ei) – see muudab erinevate pindade puhastamise lihtsamaks. Õrnemate pindade jaoks saab valida väiksema rõhu, vastupidavast materjalist tugevate pindade süvapuhastamiseks kõrgema rõhu.
  • Vooliku pikkus (m) – survepesurite soolikute pikkused jäävad 2.8-15 meetri vahele. Pikem voolik võimaldab suurel õuealal pesuriga mugavamalt töötada, kuna kaugemalasuvate aladeni pääsemiseks ei ole tarvis pesurit pidevalt nihutada.
  • Kaal (kg) – seadme kaal mängib kõige suuremat rolli juhul, kui seda on tarvis tihti teisaldada. Kaal võib olla 1.2 kuni 44.8 kg, sõltuvalt mudelist.

Lisatarvikud

Kuna survepesurite tööpõld on lai ning neid saab kasutada väga erinevate pindade puhastamiseks, siis on igaks spetsiifiliseks tööks saadaval ka vastavad lisatarvikud.
 
Puhta veega pesemine ei ole alati efektiivne, seetõttu tasub valida spetsiaalsed pesuvahendid, mis mustusega võitlevad. Värvitud pindadele, klaasile ja plastikule on saadaval pöörlevad harjad, mille pöörlev ühenduslüli võimaldab puhastada ka keerulisemad kohad. Terrassi puhastamiseks on terrassiharjad. Sõidukite pesemiseks on spetsiaalsed autoharjad, mis eemaldavad mustuse tõhusalt, kuid on värvi vastu hellad ning ei kahjusta seda.
 
Majapidamises on süvapesu vajavaid pindasid, kuid igaks tööks pesuri rentimine on tüütu ja kulukas? Uuri meie survepesurite ning lisatarvikute valikut ja leia masin, mis teeb efektiivselt, kvaliteetselt ja kiirelt kõik pinnad puhtaks. Võimekas survepesur on investeering pikkadeks aastateks.

Korduma kippuvad küsimused (KKK)

Kuidas teha õige valik kõrgsurvepesuri ja madalsurvepesuri vahel?
Valiku tegemisel tuleb arvesse võtta seda, milliste pindade puhastamiseks Sa survepesurit vajad. Kui pesemist vajavad vähemäärdunud pinnad ja õrnad esemed, saab madalsurvepesur tööga hakkama. Suurte tugevalt määrdunud pindade jaoks on aga kõrgsurvepesu parem valik.
Kuidas mõjutab maksimaalne töörõhk survepesuri võimet puhastada tõrksam mustus?
Mida suurem on rõhk, seda suurema jõuga surub pesur vett puhastatavale pinnale ja seda efektiivsemalt vesi mustuse eemaldab.
Kas puhastusvajadus ja – sagedus on määravad pesuri võimsuse valimisel?
Puhastusvajadus mängib kindlasti rolli, sest suurte raskesti määrdunud pindade puhastamiseks on võimsam survepesur kindlasti parem valik. Puhastussagedus võimsuse valimisel otseselt oluline ei ole