Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Filtreerimine

Hind
Kaabli pikkus, m
Kaubamärk Yealink×
Kuvatud: 1
Sorteeri:
Mikrofon Yealink CPE90, hõbe
125,90 € / tk
132,90 / tk
Ainult veebis
Mikrofon Yealink CPE90, hõbe
  • Liitmik : RJ9
  • Kaabli pikkus: 1.8 m
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist

Kuidas valida mikrofoni?

Mikrofoni ostmine võib esmapilgul tunduda pisut keerulise ülesandena, sest müügil on mitmeid erinevaid mikrofone ning nende hulgast see üks ja õige välja valida on üpris raske. Lisaks sellele on neid müügil väga erinevas hinnaklassis. Mikrofonide hind võib alata paarist eurost ja ulatuda kuni mitmesaja euroni välja. 

Missugust mikrofoni aga eelistada ja kas kallima ja tuntud brändi mikrofon on alati kõige parem ja mõistlikum valik? Sa võid küll osta kõige kallima mudeli aga kui kasutad seda valel otstarbel ning vales keskkonnas, siis lõpptulemus pole kindlasti see, mida ootad. Seega sõltub õige mikrofoni valik sellest, mis eesmärgil mikrofoni kasutama hakkad. Kohe teeme puust ja punaseks, missuguseid mikrofone on olemas ja mille jaoks neid kasutatakse.

Erinevat tüüpi mikrofonid

Dünaamilised mikrofonid on laialt levinud ja populaarsed just tänu nende mitmekülgsele kasutusvõimalusele. Kuigi need mikrofonid on väga lihtsa ehitusega ning sisaldavad vaid mõningaid liikuvaid osi, on need samas väga vastupidavad ja töökindlad. Dünaamiline mikrofon töötab põhimõtteliselt nagu valjuhääldi vastand - helilained liigutavad seadme diafragmat ja sellega seotud püsimagnetit, mis indutseerib elektrivoolu mähises ning annab võimaluse helisignaali salvestamiseks. 

Selline mikrofon sobib eriti hästi lähedalt ja valjult mängivate instrumentide salvestamiseks ning seda saab kasutada nii laval esinemiseks, tänavaintervjuudeks kui ka kitarri- või trummipartiide salvestamiseks.

Kondensaator mikrofonid töötavad pisut teistmoodi kui dünaamilised mikrofonid, kasutades kondensaatorplaate mähiste ja magnetite asemel. Kondensaator mikrofonid on dünaamiliste mudelitega võrreldes palju tundlikumad väiksematele vibratsioonidele. Kuigi need on kvaliteetsemad ja kallimad, võivad nende puhul helimoonutused kergemini tekkida. Seda juhul, kui nende lähedal salvestatakse väga valjusid helisid, sest nende membraan on õrn ja võib seetõttu saada kahjustada. Kuna kondensaator mikrofonid on aga tundlikumad , reageerivad need ka nõrgemale signaalile, sobides ideaalselt akustiliste instrumentide, vokaali ja podcastide salvestamiseks.

Juhtmega- ja juhtmevabad mikrofonid

Kindlasti mõtle enda jaoks välja ka see, et kas soovid juhtmega- või juhtmevaba mikrofoni. Juhtmevaba mikrofoni on mugavam kasutada, eriti laval olles, sest sel juhul on esinejal oluliselt rohkem liikumisvabadust.

Juhtmega mikrofonid on müügil aga soodsama hinnaga. Küll aga kui eelistad siiski juhtmega mikrofoni kasuks, pööra tähelepanu ka selle kaabli pikkusele. Tavapäraselt on need vahemikus 1- 6 meetrit. Pikem kaabel annab sulle rohkem liikumisvabadust.

Juhtmevaba mikrofon

Juhtmevaba mikrofon on nimelt varustatud Bluetooth funktsiooniga ning seda saab ühendada näiteks telefoni, televiisori või arvutiga. Seade on laetav USB-kaabli abil. K-Rauta.ee tootevalikust leiad ka mitmeid karaoke mikrofone, millel on juba sisseehitatud Bluetooth-kõlarid. Nende abil on võimalik samaaegselt nii muusikat kuulata kui ka kaasa laulda, pakkudes nii ideaalset võimalust veeta sõpradega üks meeleolukas ja muusikat täis õhtu!

USB-juhtmega mikrofon

USB-juhtmega seade on parim valik podcastide ja häälkõnede tegemiseks. Mikrofon sobib ideaalselt näiteks kodukontori jaoks, kui sul on vaja teha online koosolekuid, sest seda on lihtne arvutiga ühendada ja mikrofon ei vaja eraldi heliliidest. Kuigi USB-mikrofonid on oma hinna poolest soodsad, võib nende helikvaliteet olla veidi kehvem kui XLR-ühendusega mudelitel. Kui soovid aga salvestada kõrge kvaliteediga vokaal- või instrumentaalmuusikat, siis tasub eelistada pigem XLR-ühendusega mudeleid.

XLR ühendus

XLR ühendus on tavaliselt mõeldud professionaalsete mikrofonide jaoks ning nende hinnad võivad olla kõrgemad ja need vajavad eraldi heliliidese kasutamist. Ja nagu eelpool juba mainitud sai, siis on nende helikvaliteet oluliselt parem, kui USB-juhtmega mikrofonil.

AUX ühendus

AUX ühendus on väga levinud audiotehnoloogias. Selleks kasutatakse tavaliselt 3,5 mm sisendit, mis võimaldab ühendada enamikke koduseid stereo- ja monomikrofone. 2,5 mm sisendit kasutatakse tavaliselt peakomplektide ühendamiseks videokaameratega ja müügil leidub ka mudeleid, millel on 6,3 mm otsik.

Järgmisest tabelist leiad juhtmevaba- ja juhtmega mikrofoni plussid ja miinused:

Omadus
Juhtmevaba mikrofon
Juhtmega mikrofon
Liikuvus
Suurem liikumisvabadus
Juhe piirab liikumist
Tööraadius
Suurem tööraadius
Piiratud tööraadius
Helikvaliteet
Võib olla kehvem kui juhtmega mikrofonil
Parema helikvaliteediga
Hind
Kallim kui juhtmega mikrofon
Soodsama hinnaga kui juhtmevaba mikrofon
Kasutusmugavus
Lihtne ühendada
Vajab juhtmeühendust ja seadistamist
Akukestus
Sõltub mudelist
Ei vaja laadimist

Mikrofoni tehnilised näitajad

Lisaks kõigele eelnevale on oluline jälgida ka seadme tehnilisi omadusi, milleks on mikrofoni tundlikkus ja töösagedus.Tundlikkus näitab seadme võimekust tajuda ümbritsevat heli, sealhulgas taustamüra. Mida suurem on tundlikkus detsibellides (dB), seda rohkem heli seade suudab tajuda. Sagedus diapasoon viitab seadme võimele vastu võtta ja taasesitada erinevaid sagedusi. Seda vahemikku mõõdetakse hertsides ja tasub teada et, inimese kuulmine ulatub tavaliselt madalaimast sagedusest 20 Hz kuni kõrgeima sageduseni umbes 20 000 Hz välja.

Mikrofonide lisatarvikud

Mikrofonialused - on lisatarvikud, mida kasutatakse mikrofonide paigutamiseks põrandale ja nende hoidmiseks õiges asendis;

Tuulekaitse - kinnitatakse mikrofoni ette, et vähendada müra mikrofonis, tagades nii puhtama heli;

Põrutusvastased kinnitused - kaitsevad mikrofoni vibratsioonist tuleneva müra eest;

Kaablid ja adapterid - on tarvikud, mis ühendavad mikrofoni helisüsteemiga. Need võivad olla XLR, USB või mõnda teist tüüpi kaablid;

Mikrofoni eelvõimendid - suurendavad mikrofoni signaali ja aitavad vähendada müra ja moonutusi helisignaalis, tagades nii parima ja kvaliteetse heli.

Külasta K-Rauta.ee veebipoodi ja soeta endale sobiv mikrofon koos vajalike lisatarvikutega. Alati lai kaubavalik ja soodne hind. Tule ja tutvu toodetega veebis!

Korduma kippuvad küsimused (KKK)

Millised on erinevad mikrofonitüübid?
Müügil on neid erinevaid- kondensaator - ja dünaamilised mikrofonid. Lisaks on sul veel omakorda võimalus valida kas juhtmega- või juhtmevabade mikrofonide vahel.
Milliseid omadusi ja spetsifikatsioone peaksin mikrofoni valimisel arvestama?
Mikrofoni valimisel tuleks arvestada selliseid omadusi nagu mikrofoni tüüp, selle ühendus, tundlikkus ja töösagedus.
Kuidas valida enda konkreetseteks vajadusteks sobiv mikrofon ja lisatarvikud?
Mikrofoni valik sõltub eelkõige sellest, milleks seda kasutada plaanid. Mõtle kas vajad seda laulmiseks, rääkimiseks või hoopis instrumentide salvestamiseks. Lisaks tuleb arvestada ka ühendusliidese, seadme tundlikkuse, sagedusvahemiku ja mikrofoni tüübiga. Sobivate lisatarvikute valimisel tuleks lähtuda jällegi mikrofoni ja kasutusotstarbest.