Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Auto- ja motokaubad

Sooduspakkumised

Seotud kategooriad

Ideed ja nõuanded

Automatk teeb elu šikiks! Foto: dids   pexels.com   Tegelikult lauldi seda küll kikilipsu kohta, aga…   Automatk ei ole niisama ringitiirutamine. Ja automatk ei ole ka päris see, et sõidad autoga punkti A, pargid seal ja edasi jätkad juba jalgrattaga või jalgsi. Siis on aut...
Milline on parim alkomeeter? Suvine TOP10 Foto: darlene-alderson   pexels.com   Enamus meist tahaks vahel võtta mõne õlle, klaasi veini või mõne hea kokteili. Ja sageli ei ole (õnneks) tulemuseks selline joove, millest ise aru saaks – ja mitte vaid seepärast, et rohkem purjakil inimestel on ko...
Alkomeetri kalibreerimine: kõik, mida peaksid teadma alkomeetri hooldusest Foto: piotrpiotrwojcicki. Pixabay.com   Kui omad autot, ent tahad vahel ka alkoholi tarbida, on kodune alkomeeter on üks igati kasulik investeering. Paljude jaoks võib tulla aga üllatusena, et iga teatud aja tagant on vajalik ette võtta alkomeetri kali...
Millal võib talverehvid alla panna? Foto: Janeb13. Pixabay.com Eestis on talved väga ettearvamatud. Ükspäev sajab vihma, järgmisel aga juba külmetab ja tuiskab lund. Kuna meil on talv iga-aastane nähtus, siis on Eesti riigis talverehvide kasutamine tehtud kohustuslikuks. Mis tingimust...
Autokaubad – mida sinu sõiduk vajab?
 
Auto on meie igapäevane kaaslane – et see kestaks võimalikult kaua, vajab sõiduk korrapärast hooldust. Kuigi suuremad hooldustööd tehakse remonditöökojas, siis saab ise samuti palju ära teha. Alusta kvaliteetsetest rehvidest, mis mõjutavad sõiduohutust. Veendu, et kõik  mahutid oleksid täidetud kvaliteetsete vedelikega. Pööra tähelepanu ka sõiduki kere eest hoolitsemisele – selleks on saadaval tohutult hooldusvahendeid, mida saab edukalt ka kodus kasutada. Vali kvaliteetsed autokaubad ja sinu sõiduk kestab!
 
Rehvid
Kuna rehvid on ainus puutepind sõiduki ja teekatte vahel, siis on nende kvaliteet ülimalt oluline. Kui mustri jääk on saavutanud kulumispiiri, siis ära venita ja vaheta rehvid välja. Korralikud rehvid mõjutavad sõiduohutust, vähendavad kütusekulu, minimaliseerivad mürataseme ja parandavad juhitavust. Suveks soeta suverehvid ja talveks lamell- või naastrehvid. Missugused rehvid valida? Vajalikud andmed leiad vanade rehvide markeeringult või sõiduki tehaseandmetest.
 
Õlid, jahutusvedelikud
Rehvide kõrval on teine oluline osa mootor, mis on auto süda. Selleks, et mootor toimiks ilusti ja kestaks kaua, vajab see regulaarset õlivahetust. Veendu, et soetad just enda sõidukile mõeldud kvaliteetse mootoriõli, kuna erinevate õlide määrdeomadused on erinevad. Õlivahetusega käib alati kaasas ka filtrite vahetus – nii õlifilter, kütusefilter kui õhufiltrid. Sõiduki mootori töötemperatuuri hoiab kontrolli all jahutusvedelik. Veendu, et mahuti oleks alati piisavalt täidetud.
 
Aku
Sinu auto käivitub miinuskraadide juures kehvasti? Põhjus võib olla akus, mis on oma aja ära elanud. Soeta oma autole sobiva mahutavusega aku, mis käivitab sinu auto ka kõige kargematel talvehommikutel. Kui soovid aga vana akuga veel ühe hooaja sõita, siis muretse akulaadija. Sedasi saad aku ööseks laadima panna ning ei pea hommikuse käivitumise pärast muret tundma.
 
Autohooldusvahendid
Kuigi autoga peaks regulaarselt pesulas käima, et maha pesta teedelt kogunevad soolad ja pigi, siis saab ka koduste vahenditega kere säilimisse panustada. Selleks on saadaval erinevaid motokaubad:
 
  • Vahad
  • Pesuained
  • Nahahooldusvahendid
  • Armatuuri puhastusvahendid
  • Klaasipesuvahendid
  • Silikoonspreid jpm.
 
Vali vajalikud motokaubad
Läbid autoga aastas arvestatava hulga kilomeetreid – hoolitse oma sõiduki eest, soetades kvaliteetsed autokaubad. Tee oma valik K-rauta kaupluses!