Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Auto- ja motokaubad

Sooduspakkumised

Seotud kategooriad

Ideed ja nõuanded

Kuidas valida endale ​autoaku​, mis ei jäta sind hätta ka kõige külmematel hommikutel? Kvaliteetne autoaku töötab 2-3 aastat, seega pead selle valima korralikult ja vastutustundlikult. Kuidas teha seda ilma peavaluta, isegi kui sa ei tea autode kohta väga palju? Anname sulle mõned nõuanded.Kui ostad internetist, peaksid täpselt teadma, milli...
Kas mu auto on talveks valmis? Põhjalik ülevaade talve-eelsest autohooldusest Talv saabub alati ootamatult ja selleks ei ole valmis enamik autojuhte. Tulemuseks on palju segadust tõelise talve alguses. Räägime sellest, kuidas oma auto talveks korralikult ette valmistada.RehvidLiikluseeskirjad keelavad suverehvide kasutamise alates 1...
Milline on õige aku lühikeste vahemaadega sõitudeks? Akude põhitõed Paljud autojuhid kasutavad oma autot peamiselt vaid lühikesteks sõitudeks. Probleem: aku on käivitamisprotsesside tõttu ebaproportsionaalselt palju koormatud ning see peab andma energiat ka muudele autos olevatele energiatarbijatele. Lü...
Akude hooldamine – mitte ainult talvel   Kaasaegsed autod muutuvad järjest töökindlamaks ja on järjest suurema jõudlusega, kuid samal ajal kasvab autos ka energiatarbijate arv. Kuni 1980. aastateni oli rikete sagedaseks põhjuseks purunenud rehv või mehaaniline defekt. Viimaste aastate jooksu...
Autokaubad – mida sinu sõiduk vajab?
 
Auto on meie igapäevane kaaslane – et see kestaks võimalikult kaua, vajab sõiduk korrapärast hooldust. Kuigi suuremad hooldustööd tehakse remonditöökojas, siis saab ise samuti palju ära teha. Alusta kvaliteetsetest rehvidest, mis mõjutavad sõiduohutust. Veendu, et kõik  mahutid oleksid täidetud kvaliteetsete vedelikega. Pööra tähelepanu ka sõiduki kere eest hoolitsemisele – selleks on saadaval tohutult hooldusvahendeid, mida saab edukalt ka kodus kasutada. Vali kvaliteetsed autokaubad ja sinu sõiduk kestab!
 
Rehvid
Kuna rehvid on ainus puutepind sõiduki ja teekatte vahel, siis on nende kvaliteet ülimalt oluline. Kui mustri jääk on saavutanud kulumispiiri, siis ära venita ja vaheta rehvid välja. Korralikud rehvid mõjutavad sõiduohutust, vähendavad kütusekulu, minimaliseerivad mürataseme ja parandavad juhitavust. Suveks soeta suverehvid ja talveks lamell- või naastrehvid. Missugused rehvid valida? Vajalikud andmed leiad vanade rehvide markeeringult või sõiduki tehaseandmetest.
 
Õlid, jahutusvedelikud
Rehvide kõrval on teine oluline osa mootor, mis on auto süda. Selleks, et mootor toimiks ilusti ja kestaks kaua, vajab see regulaarset õlivahetust. Veendu, et soetad just enda sõidukile mõeldud kvaliteetse mootoriõli, kuna erinevate õlide määrdeomadused on erinevad. Õlivahetusega käib alati kaasas ka filtrite vahetus – nii õlifilter, kütusefilter kui õhufiltrid. Sõiduki mootori töötemperatuuri hoiab kontrolli all jahutusvedelik. Veendu, et mahuti oleks alati piisavalt täidetud.
 
Aku
Sinu auto käivitub miinuskraadide juures kehvasti? Põhjus võib olla akus, mis on oma aja ära elanud. Soeta oma autole sobiva mahutavusega aku, mis käivitab sinu auto ka kõige kargematel talvehommikutel. Kui soovid aga vana akuga veel ühe hooaja sõita, siis muretse akulaadija. Sedasi saad aku ööseks laadima panna ning ei pea hommikuse käivitumise pärast muret tundma.
 
Autohooldusvahendid
Kuigi autoga peaks regulaarselt pesulas käima, et maha pesta teedelt kogunevad soolad ja pigi, siis saab ka koduste vahenditega kere säilimisse panustada. Selleks on saadaval erinevaid motokaubad:
 
  • Vahad
  • Pesuained
  • Nahahooldusvahendid
  • Armatuuri puhastusvahendid
  • Klaasipesuvahendid
  • Silikoonspreid jpm.
 
Vali vajalikud motokaubad
Läbid autoga aastas arvestatava hulga kilomeetreid – hoolitse oma sõiduki eest, soetades kvaliteetsed autokaubad. Tee oma valik K-rauta kaupluses!