Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Filtreerimine

Näita tooteid
Hind
Mõõtmispiirid, ‰
Mõõtmishälve, ‰
Toide Aku×
Kuvatud: 4
Sorteeri:
Alkotester Alcodetector EC5
2,99 / pakk
Laos
Alkotester Alcodetector EC5
 • Mõõtmispiirid: 0.01 ‰
 • Mõõtmishälve: 0.01 ‰
 • Otsikute arv: 5
 • Toide: Aku
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist pole võimalik
Alkotester Alcoscan 5200 Secret
93,90 / tk
Ainult veebis
Alkotester Alcoscan 5200 Secret
 • Mõõtmispiirid: 0 - 4 ‰
 • Mõõtmishälve: 0.5 ‰
 • Otsikute arv: 2
 • Toide: Aku
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist pole võimalik
Alkotester Sencor SCABA50FC
66,90 / tk
Ainult veebis
Alkotester Sencor SCABA50FC
 • Mõõtmispiirid: 0 - 4 ‰
 • Mõõtmishälve: 0.08 ‰
 • Toide: Aku
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist pole võimalik
Alkotester Alcodetector AL
4,79 / tk
Ainult veebis
Alkotester Alcodetector AL
 • Mõõtmispiirid: 0 - 00 ‰
 • Mõõtmishälve: 0.01 ‰
 • Otsikute arv: 10
 • Toide: Aku
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist pole võimalik

Alkomeetrid

Igal autojuhil võiks ja ehk peakski üks töökorras alkomeeter kodus olemas olema. Paraku ka viimase aja kurb statistika näitab, et liiga hooletult istutakse pärast eelmisel õhtul maha peetud pidu järgmisel hommikul autorooli. Ja tagajärjed sellele halvale otsusele võivad olla päris kurvad.
 
Me oleme üldiselt harjunud autos kasutama erinevaid mugavus ja turvavarustust nagu pardakaamera, turvavööd, turvatoolid, tulekustuti , ohutusvest jpt. Miks siis mitte lisada oma auto turvalisuse paketti juurde ka üks pisike puhumisseade, mis ütleb teile kohe ära kas tohite või ei tohi parasjagu rooli keerama asuda.

Alkomeetreid on müügil mitut erinevat tüüpi:

Ühekordseks kasutamiseks mõeldud seadmed on kõige odavamad aga nagu nimigi reedab on need mõeldud tõesti vaid ühekordseks kasutamiseks. See ei tähenda aga seda, et need oleksid kuidagimoodi ebausaldusväärsemad. Kindlasti mitte!
 
Personaalseks kasutamiseks mõeldud seadmed on toodetud nö kodukasutuseks. Hinna poolest on need suhteliselt soodsad võrreldes mõne teise tüübiga. Tänapäevased ja tuntud brändide tooted on kvaliteetsed ning näitavad täpseid tulemusi. Siinkohal tasub muidugi ära märkida, et täpseid tulemusi näitab masin vaid juhul, kui olete kogu puhumise protsessi õigesti teinud- täpselt nii nagu iga seadme juhised seda ette näevad.
 
Poolprofessionaalsed seadmed on töökindlamad, kui isiklikuks kasutamiseks mõeldud tooted. Samuti on need täpsemad ning ka nende kasutusiga on pikem, kui personaalseks kasutamiseks mõeldud seadmetel. Kahjuks on nad hinna poolest eelnevatest kallimad.
 
Professionaalseks kasutamiseks seadmed on kõige töökindlamad ja täpsemad. Nende tulemusi saab alati usaldada ning sellised mudeleid kasutatakse ka näiteks töökohtadel, kus kehtivad kindlad kainuse reeglid. Profiseadmed on kõige kallimad seadmed, mis müügil leidub.
 
Lisaks on olemas veel tõenduslikud alkomeetrid. Need on nimelt seadmed, millega politseinikut tööd teevad. Juhul, kui autojuhil avastatakse puhumisreidi või ka niisama kontrolli käigus alkoholijoove tavalisse alkomeetrisse puhudes, siis viiakse autojuht seejärel politseibussi ning palutakse tal veelkord puhuda tõenduslikku alkomeetrisse. Kui tavaliselt politsei tavaalkomeeter annab tulemuse 7-8 sekundi jooksul, siis tõenduslikul masinal läheb selleks 5 kuni 7 minutit.

Andurid

Selleks, et masin saaks oma tööd teha ja mõõta alkoholisisaldust väljahingatavas õhus on seadmetel olemas spetsiaalsed andurid.
 • Pooljuht sensoritega alkomeetrid on kõige lihtsamad ja soodsamad seadmed, mida müügilt leida võib. Et masin aga õiget tulemust näitaks, et tohi enne sinna sisse puhumist eelnevalt vähemalt pool tundi midagi alkohoolset juua. Selliste anduritega seadmed on mõeldud isiklikuks kasutamiseks.
 • Elektrokeemiliste anduritega alkomeetrid on oluliselt paremad ja võimekamad. Need suudavad reageerida ainult alkoholi molekulidele ja tänu sellele näitavad need seadmed palju täpsemaid tulemusi. Võimekamad on need veel ka selles suhtes, et neid saab järjest kasutada mitmeid kordi erinevate inimeste peal. Seega saab väikese aja jooksul puhuma panna mitmeid inimesi. Sellised mudelid on aga oluliselt kallimad, kui tavakasutajatele mõeldud tooted.

Mida tasub veel teada, enne lõpliku valiku tegemist?

Kuna puhumisseadme ost on pikaajaline investeering ei tasu kindlasti soetada esimest ettejuhtuvat ja kõige odavamat toodet. Valides halvasti töötava seadme, mis näitab valesid tulemusi on kaalul tegelikult väga palju.
 
Me soovitame valida kindlasti tuntud brändi, seda enam et mingi kindla aja tagant tuleb seadet ka kalibreerida. Ja on oluliselt lihtsam leida teenindust, kes masinat kalibreerib kui tegemist on teada-tuntud firma toodanguga. Siinkohal tasub iga toote puhul veel jälgida seda, et tootel oleks Eesti Alkomeetrite Müüjate Liidu tunnustus ning et tootele pakutakse Eestis ka hooldust ning kalibreerimist. Pange tähele ka seadme kasutuskordade arvu!

Erinevad funktsioonid ja lisad, mis hõlbustavad seadme kasutamist

Mõõtmistulemused- valige seade, millel on kõige madalam vea väärtus, sest mida madalam see on, seda täpsem on omakorda mõõtmistulemus. Kui aga juba seadmesse puhute, siis on mõistlik lisada mõõdetud tulemusele ka kõige suurem ehk maksimaalne viga, sest sellisel juhul võite olla täiesti kindel, et võite istuda autorooli, kui näit on ka sel juhul nullis.
 
Väljahingatava õhuvoolu juhtimine- see on hea lisafunktsioon, tänu millele saab vältida apsakaid seadmesse puhumisel. Nimelt kontrollib seade lisaks puhumise ajale ka selle intensiivsust. Ja kui masin saab aru, et test viidi läbi valesti, laseb masin teil veelkord uuesti puhuda.
 
Erinevad abivahendid veel täpsemaks mõõtmiseks- näiteks erinevad huulikuid ja maske kasutatakse juhul, kui soovitakse eriti täpset tulemust. Nimelt liigub väljahingatav õhk otse seadmesse ega ei puutu kokku välisõhuga ning seetõttu on mõõtmistulemused eriti usaldusväärsed.
Erinevateks lisafunktsioonideks võib olla ka näiteks taaslaetav aku, mälu mis näitab ka tagantjärgi viimaseid mõõtmistulemusi ning autolaadija. Kallimaid ja vingemaid mudeleid on võimalik isegi arvutiga ühendada. Kas seda lisa aga tavakasutaja puhul vaja läheb on muidugi iseasi.
 
K-Rauta e-poest leiate mitmeid erinevaid alkomeetreid ning lisatarvikuid. Esindatud on sellised parimad brändid nagu : Alcoscan, Aisko, Sencor, Alcodetecrot, Oromed ja Alcovisor. Valige välja enda jaoks sobivaim toode ning tellige see mugavalt ja ilma kodust lahkumata. Meie veebipoest leiate alati mitmeid eripakkumisi ning laia tootevaliku!

Korduma kippuvad küsimused (KKK)

Kuidas kasutada alkomeetrit?
Alkoholi tarbimisest peab möödas olema vähemalt pool tundi ning seadmesse tuleb puhuda korrektselt . Hingake sügavalt sisse ning seejärel puhuge mõõduka tugevusega seadmesse, puhumis protsess peaks kestma vähemalt 5 sekundit.
Kas kõiki alkomeetreid peab kalibreerima?
Üldjuhul peab kõiki seadmeid kalibreerima, erandiks on vaid ühekordselt kasutatavad seadmed. Tavapäraselt on kallibreerimise vahemik 6 kuud, aga on ka seadmeid, mis vajavad kalibreerimist teatud kasutuskordade järelt, täpsema info kalibreerimise kohta leiab tootja lehelt või kasutusjuhendist.
Kas isiklikud alkomeetrid on täpsed?
Soovitame alati valida tuntud brändi seadme, sest nii võite kindel olla selle kvaliteedis ja õigetest mõõtmistulemustes. Igal alkomeetril on ka kindlaks tehtud mõõtemääramatus, see näitab millises vahemikus masin võib eksida, mida väiksem on seadme veanäitaja seda täpsem on alkomeeter. Küll aga tuleb seadmesse puhuda õigesti ja piisavalt kaua, et masin näitaks võimalikult õiget tulemust.
Kas tasub osta alkomeetrit?
Üldjuhul kui oled autojuht ja suur pidutseja, siis tasub alkomeeter soetada, sest meelerahu maksab! Tavaliselt ei soovi keegi teadlikult istuda alkoholijoobes rooli taha.
Kui kaua näitab alkomeeter tulemust?
See mis ajal seade tulemuse ekraanile kuvab varieerub erinevate seadmetel ja anduri tüüpidel. See aga kui pikalt pärast tarbimist alkomeeter joovet näitab on üldiselt igal inimesel erinev ja sõltub paljudest faktoritest. kindlasti tasub veenduda alkomeetriga, kas rooli tasub istuda