Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu
Avamise suund Universaalne×
Näita tooteid TOP toode×
Kuvatud: 3
Sorteeri:
-20% KOODIGA
Laos
TOP toode
Siseukseleht Omic Comfort, universaalne, tamm, 200 x 80 x 3.4 cm
Siseukseleht Omic Comfort, universaalne, tamm, 200 x 80 x 3.4 cm
 • Kasutustingimused: Siseruumid
 • Kõrgus: 200 cm
 • Laius: 80 cm
 • Paksus: 3.4 cm
 • Avamise suund: Universaalne
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist pole võimalik
56,99 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 56,99 €
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist pole võimalik
TOP toode
Siseukseleht Viljandi Caspian, universaalne, valge, 204 x 82.5 x 4 cm
Siseukseleht Viljandi Caspian, universaalne, valge, 204 x 82.5 x 4 cm
 • Kasutustingimused: Siseruumid
 • Kõrgus: 204 cm
 • Laius: 82.5 cm
 • Paksus: 4 cm
 • Avamise suund: Universaalne
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
55,90 € / tk
112,86 / tk
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
TOP toode
Uks Jeld-Wen Tradition 51, universaalne, mänd, 209 x 79 x 9.2 cm
Uks Jeld-Wen Tradition 51, universaalne, mänd, 209 x 79 x 9.2 cm
 • Kasutustingimused: Siseruumid
 • Kõrgus: 209 cm
 • Laius: 79 cm
 • Paksus: 9.2 cm
 • Avamise suund: Universaalne
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
71,89 € / tk
127,14 / tk
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist

Kuidas valida kvaliteetset siseust?

Siseuste ostmine võib esmapilgul tunduda lihtsa ja vähest tähtsust omava tegevusena: uks on uks, kui raske nende valimine ikka olla saab? 
 
Paljud koduomanikud võivad ilmselt kinnitada, et sobiva ukse leidmine võib kujuneda väga keerukaks protsessiks. Uste funktsioon ei ole juba ammu pelgalt ruumide jagamine ja müra levimise takistamine: ukse välimus annab palju juurde kodu ilme kujundamisele ning et uks oleks korralikult funktsioneeriv ja täidaks oma eesmärki, tuleb selle valimisel arvestada ka väga paljude teiste, tehnilist laadi omadustega. 
 
Sobiva ukse valimiseks on mõistlik võtta aega ja teha hästi läbimõeldud valik - vaatame koos, mida hea ukse valimisel silmas pidada.

Millisesse ruumi uks paigaldatakse?

Esmalt tuleb mõelda, millisesse ruumi uks paigaldatakse. 
 
Minnes sirvima mõne e-poe sortimenti või tutvudes kaupluses erinevate ustega, avastad ilmselt üsna pea, et erinevat tüüpi uksi on mitmeid: alustades tugevamast materjalist välisustest, lõpetades prantsuse stiilis kahepoolsete ustega. See, et välisuksi tuppa ei paigutata, on igaühe jaoks ilmselge. Küll aga ei pruugita tulla selle peale, et ka siseuksi võib olla erisuguseid. Näiteks on olemas klaasist uksi, mis tekitavad toas mõnusalt avara ilme, kui ka tavapäraseid puidust uksi, mille peamine eelis on heli summutamine. Lisaks müüakse ka spetsiaalselt vannitubades kasutamiseks mõeldud, niiskuskindlaid uksi. 

Ukseava suurus

Kui oled saanud selgust, millist tüüpi ukse plaanid osta, tuleb järgmisena hakata võrdlema ukse mõõtmeid ja sissepääsu ava suurust.  Paljud ukseavad ei ole standardsete mõõtmetega, seega ei pruugi suvaline uks alati sobida. Ukse ja selle avause sobivus garanteerib ukse korraliku sulgumise ning takistab tuuletõmbuse teket. Avaus peab olema ukse jaoks piisavalt kõrge, lai ja sügav, et ust oleks mugav kasutada. 
 
Lisaks ukse mõõtmetele tuleb selle valimisel arvestada ka ukseava ümbritseva ruumiga. Hingedel olevad uksed vajavad pöördetrajektoori jaoks piisavalt suurt pinda, mis võimaldaks ust mugavalt kasutada. Kui selgub, et ukse lahti tegemiseks jaoks ei ole piisavalt vaba ruumi, siis tuleb teha ruumisäästlik valik ning soetada lükanduks.
 
Siseukse mõõtmed on üldjuhul 6x20, 7x20, 8x20 või 9x20 dm.

Materjal

Edasi tuleb teha valik erinevate materjalide vahel. Öeldakse, et ukse materjal tuleb valida selline, mis sobiks kogu kodu interjööriga. 
 • Täispuit. On palju koduomanikke, kes hoiavad oma kodus loomulikku, maalähedast ja sooja hõngu - täispuidust siseuksed on selleks ideaalsed. Täispuidust uksed on tavaliselt väga tugevad, kuid kaaluvad samuti palju. Kuna puit on reeglina üsna vastupidav ja mõranemiskindel materjal, püsivad uksed aastakümneid kena välimusega. Sellised uksed on tihti tehtud kas tamme- või männipuidust.
  Võrreldes teiste materjalidega on täispuidu hind kallis. Lisaks kipub puit temperatuurimuutuse tagajärjel kas kokku tõmbuma või paisuma. Seetõttu ei soovitata selliseid uksi näiteks vannitubadesse paigutada.
 • Spoonitud puitu on kirjeldatud kui täispuidu odavamat koopiat. Kuigi spoonitud puidust uksed ei ole sama kvaliteetsed, isoleerivad need hästi heli, näevad täispuidust uksega väga sarnased välja ning on hinnalt veidi odavamad. Samas on nende miinuseks see, et neid ei saa paigaldada ruumidesse, kus on niiske ning võib esineda temperatuuri kõikumisi. Seega saunaukseks see kahtlemata ei sobi. Tammespooniga siseuksed on kodudes ühed levinumad
 • Metall ja klaas. Kaasaegses kodukujunduses on metall- ja klaasuksed palju populaarsust kogunud. Kuigi sellised uksed ei pruugi tubade eraldamise ja heli levimise tõkestamise koha pealt olla kõige funktsionaalsemad, näevad need kahtlemata stiilsed ja efektsed välja. Nende hind ei ole küll soodne, kuid on reeglina väiksem kui täispuidust ustel.
 • MDF ehk Medium Density Fiberboard uksed on tehtud keskmise tihedusega puitkiudplaadist. MDF-ist on nüüdseks saanud üks levinumaid siseukse materjale, kuna tegemist on vastupidava ja ka odava materjaliga. Sellised uksed taluvad hästi nii temperatuuri muutuseid kui ka niiskust. 

Kaal

Siseukse kaal võib saada selle ostmisel määravaks faktoriks, kui peres kasvab väikseid lapsi või vanureid, kes omal jõul ei pruugi jaksata uksi avada. Täispuidust uksed on raskemad, seega ei pruugi see lastega perede jaoks ideaalne variant olla. MDF uksed on tehtud vastupidavast materjalist ning on samaaegselt ka võrdlemisi kerged - seega võib MDF olla kuldne kesktee, kui üheaegselt otsitakse nii kvaliteeti kui kergust.

Käelisus - vasak, parem?

Nii sise- kui välisukse valimisel tuleb arvestada ka ukse käelisust. See tähendab, et kui oled paremakäeline, tuleb valida paremakäeline uks ja vastupidi. Käelisus mõjutab hingede paigaldamist ja ka seda, kuidas ukselink või käepide installeeritakse. Tegemist on nüansiga, millele igaüks ei pruugi tulla, kuid kahtlemata tuleb sellele ukse valimisel tähelepanu pöörata!

Ukseleht või komplekt?

Ukseleheks nimetatakse lihtsustatult kirjeldatuna uksekomplekti seda osa, mis liigub ja ruume eraldab. Siseuksi müüakse nii komplektides, kus on olemas ukseraam, -hinged ja kõik muu vajalik ukse paigaldamiseks, kui ka eraldi osadena. Nii saab näiteks osta ukselehte osta ka selliselt, et muid osi kaasa ei tule. Aga kumba varianti eelistada - kõik komplektis või mitte? Meie soovitame otsustada komplekti kasuks: nii on ukse paigaldajal kõik osad kohe olemas ning ostu- ja valimisprotsess on selle võrra kiirem samuti.

Ukselukk

Kui välisuksed tulevad reeglina lukkudega, siis sisemiste uste puhul see nii ei pruugi alati olla. Kui tunned, et soovid ukseluku näol tuua oma ellu rohkem turvalisust, siis vali kindlasti selline uks, millel on lukk juba olemas või kuhu on ise lihtne lukku paigaldada.

Ukse ja kodu üldine disain ja välimus

Siseukse stiili valimisel peaksid kaaluma, milline materjal ja disain sobib sinu kodu kujunduse ja välimusega. Püüa leida kodus juba leiduvate sarnaste värvide või tekstuuridega siseuks. Kui oled hoidnud oma kodus romantilist joont, siis on valged MDF uksed kindlasti üks hea variant. Maalähedasse koju sobivad kahtlemata puidust uksed. Koju, mille stiil on modernne või isegi industriaalne, sobivad hästi kas klaasist või metallist siseuksed.

Korduma Kippuvad Küsimused (KKK)

Milline on parim siseuks? 
Parimad uste tootjad teiste hulgas on PerfectDoor, Swedoor, Omic, Ladora, Classen ja Belwooddoors.
 
Mida jälgida siseust ostes? 
Jälgi, et uks oleks sobivates mõõtmetes, annaks oma välimusega kodu interjöörile ilmet juurde, oleks oma kaalult kasutamiseks mugav ning käelisuse poolest pereliikmetele sobiv.
 
Mis materjalist uksed on parimad? 
MDF, täis- ja spoonitud puidust uksed on ühed levinumad uste materjalid, mida kodudes kohata võib.
 
Mis vahe on MDF ja Puit uksel? 
MDF uksed on taaskasutatud puitkiudplaadist ja on hinnalt soodsamad, puidust uksed on tehtud täispuidust ning on hinnalt kallimad.
 
Kumb on mõistlikum soetada ukseleht või uksekomplekt? 
Uksekomplekt - see on mugav lahendus nii ukse paigaldajale kui ka ukse ostjale.