Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Filtreerimine

Tootegrupis Lükanduksed ei leitud vasteid

Otsi uuesti

Liug- ja lükanduksed
Liugsüsteemide populaarsuse tagasid nende mitmekülgsed võimalused kodu kujundamiseks. Liuguksed sobivad ideaalselt pea kõikidesse ruumidesse, pakkudes võimalusi seinakapi, panipaiga või garderoobitoa sisu peitmiseks, samuti ruumi jagamiseks. Lisaks praktilisusele võib liuguks täita ka sisekujunduselemendi rolli, et muuta kodu omanäoliseks. 

Liuguks on praktiline
Lükanduks on ruumi säästmiseks nutikas valik – nimelt ei röövi ka avatud lükanduks täiendavat põrandapinda. Selline lahendus sobib eriti hästi kitsamasse korterisse, kus hingedega uks võib avatuna tülikalt ette jääda.  Lükanduks on hea lahendus ka siis, kui ruumi soovitakse jagada kaheks osaks. Nii saab näiteks garderoobi eraldada magamistoast või dušši ja vanni ülejäänud vannitoast.

Tubadevahelised liuguksed 
Lükand- ja voldikuksed on ka imepärased ruumieraldajad. Tänu põrandale ja lakke paigaldatud ala- ja ülasiinidele saab ühest suuremast toast tekitada mitu väiksemat. Nii võib moodsas avatud planeeringuga ruumis eraldada köögi elutoast. Samuti on selliseid uksi hea kasutada privaatsuse tagamiseks, müra tõkestamiseks või soojuse hoidmiseks. 

Millist ust valida?
Peegliga uks muudab ruumi visuaalselt avaramaks ja on samas ka praktiline. Kui ruumi niikuinii peeglit soovitakse, on uks sellele just sobiv koht. Kirgast klaasi on otstarbekas kasutada hämarates ruumides. Tänu klaasi läbipaistvusele lisanduvale valgusele tundub ruum avaram. Rohkem privaatsust pakub satiinklaas, millest paistavad läbi vaid valgus ning varjud. 

Näpunäiteid lükanduste paigaldamisel
 
  • Lükanduksed liiguvad tavaliselt spetsiaalsete rullikutega ala- ja ülasiinide vahel. Väga oluline on osta kvaliteetsed terasest või alumiiniumist siinid. Rööpad tuleb valida vastavalt ukse laiusele: kui uks on õhuke, ei tööta laiad rööpad ja vastupidi. Siini pikkus peab olema vähemalt kaks korda suurem paigaldatava ukse laiusest, et oleks liikumisruumi.
  • Kui on tegemist kahe või enama uksetahvliga liuguksega, mida peab saama paralleelselt seinaga liigutada rohkem kui on tahvli laius, on vaja põrandas kasutada juhtivat soont või liistu. Ukse alumises servas peavad olema väikesed rattad, mis liiguvad mööda juhtpragusid. 
  • Liugukse alasiine tuleb paigaldada vaid siledale loodis parkett- või betoonpõrandale. Alasiinid paigaldatakse kahepoolse teibi, silikoonliimi või väiksemate kruvidega.  Ülasiinid kinnitatakse lakke kruvidega ja selleks on vaja tugevat ja korralikku riputuskarkassi. 
 
Liuguksed on vahva disainielement ning samas ka väga praktiline lahendus Sinu kodule.