Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Filtreerimine

Hind
Pikkus, cm
Laius, cm
Värv Hall×
Kuvatud: 2
Sorteeri:
Kast Rayen, 103 cm x 45 cm
16,89 € / tk
20,19 / tk
Ainult veebis
Kast Rayen, 103 cm x 45 cm
  • Pikkus: 103 cm
  • Laius: 45 cm
  • Värv: Hall
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Riiete kott Rayen, 100 cm x 60 cm
13,39 € / tk
15,99 / tk
Ainult veebis
Riiete kott Rayen, 100 cm x 60 cm
  • Pikkus: 100 cm
  • Laius: 60 cm
  • Värv: Hall
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist

Vaakumkotid

Vaakumkott on lihtsalt võrratu leiutis. Müts maha selle ees, kes need kunagi välja mõtles. Vaakumkotid on suurepärased asjad, sest need on tõesti vajalikud ja neid saab kasutada mitmel otstarbel. Näiteks talveriiete, suveriiete ja isegi voodipesude hoiustamisel on need suureks abiks. 

Nimelt on vaakumkotid sellised kilekoti moodi kotid, kuhu võib sisse panna mis iganes pehmeid asju. Isegi pehmeid mänguasju. Kui olete asjad kotti paigutanud ning kotisuu kotisulguri abil kõvasti kinni tõmmanud, siis tuleb kapist välja ajada tolmuimeja, et saaksite kotist üleliigse õhu kätte. Tänu sellele, et kotis imetakse välja kogu õhk, tõmbuvad asjad koti sees kokku ning säilitavad oma värskuse. jJa selletõttu võtavad vaakumisse imetud kotid ka vähe ruumi nii kapis kui voodiall.

Hoiustamiskotte on erinevaid!

Tavalised hoiustamiskotid

Riiete hoiustamiseks mõeldud kotid on head, seda eriti riiete puhul, mida te nii tihti ei kasuta. Riidekotid on tihedalt riiete ümber ega lase neil määrduda ja tolmu koguda. Samas on riidekotid ka head, kui soovite riideid ühes kohast teise transportida. Nii ei määrdu riided transpordi käigus ära. Ei kujutaks ette, et näiteks keegi pulmakleiti ilma riietele mõeldud kotita kasutaks.

Vaakumkotid on ideaalsed pikaajaliseks rõivaste ja pehmete asjade hoiustamiseks. Tänu nendele kottidele saate lihtsalt hoiustada nii talve kui ka suverõivaid. Riideid täis vaakumkotid, millest on õhk välja imetud on mahult kuni 50% väiksemad. Ka reisile või kolimiseks on vaakumpakendatud rõivad oluliselt mugavam ja lihtsam kaasa võtta.

Neid saab kasutada isegi suvilates ja suvekodudes näiteks tekkide, patjade ja voodipesude hoiustamiseks. Seda eriti juhul, kui te oma suvekodusse väga tihti ei satu. Nimelt tekib ikkagi tekkide, patjade ja linade vahele niiskus ning asjad võivad kopitama ja hallitama minna. Ja üle pika aja uuesti suvituskohta naastes ootab teid ees halb üllatus- pole enam millegagi magada, kõik kopitab ja on niiske. Et seda olukorda vältida, tuleks pärast viimast kasutuskorda kõik asjad väljas tuulutada ja kuivatada ning kenasti vaakumkotti pakendada ja sealt õhk välja tõmmata. Ja siis järgmisel korral on tekk sama mõnus, puhas ja värske nagu päeval, kui te selle sinna pakkisite.

Kompressioonkotid on sellised kotid, kuhu pannakse asjad sisse ning õhk rullitakse või pressitakse seejärel kotist välja. Tasub aga teada, et kõik kompressioonkotid ei ole veekindlad.

Erinevad karbid ja organisaatorid

Lisaks eelpool nimetatud toodetele on olemas veel mitmeid lisavõimalusi asjade hoiustamiseks. Kingi ja jalanõusid on mõistlik hoida spetsiaalsetes kingade hoiukarpides, et need säilitaksid oma ilusa väljanägemise ja vormi. See on eriti oluline just kallite ja pidulike kingade puhul. Samas ka halvasti kapipõhjas hoitud botased, mis on lössi vajunud ei näe enam esteetilised välja. Seetõttu tasuks ikkagi kõiki jalanõusid, mida parasjagu ei kasutata, hoida spetsiaalsetes hoiustamiskarpides.

Ka kapi jaoks on mõeldud erinevad hoiustamiskotid, mida annab näiteks kas nagisse või riidepuu külge riputada. Sellistes hoiustamiskottides on hea hoida näiteks mütse, kindaid ja püksirihmasid ning vöösid. Nii on neid suurest kapist palju lihtsam üles leida, kui kõiki sahtleid ja riiuleid hakata eraldi läbi vaatama. Samuti te teate, et kõik asjad on ühes kohas ja kindlalt koos.

Nõuandeid vaakumkoti kasutamiseks:

  1. Valige alati õige suurusega kott. Liiga väike kott, milles on liiga palju asju sees võib hakata õhku läbi laskma ning võib katki minna.
  2. Et vältida asjade kopitamist ning hallitamist, veenduge selles, et riided ja esemed mida te vaakumpakendate on puhtad ja kuivad.
  3. Voltige kõik riided, voodipesud ja tekikotid nii kokku, et need võtaksid kotis võimalikult vähe ruumi. Nii mahub ka ühte kotti korraga rohkem asju, kui asjad on korrektselt paigutatud.
  4. Kui olete saanud kõik asjad ilusti kotti ära panna, siis sulgege kotisuu korralikult. Tavaliselt on selle tarbeks kaasas ka spetsiaalne sulgur, mis vajutab kergelt ja ühtlaselt kinni kotisuu, kus muidu õhk võiks sisse tungida. Pange kõrv kotisuu ja ventiili juurde, kui kuulete kuskilt susinat, siis järelikult laseb kott veel õhku läbi ning vajutage kotisuu sulgur veel tugevamini kinnija kontrollige ventiili ümbrust kas on välja ulatuvaid lukke ja pandlaid mis takistavad ventiilil sulgemist.
  5. Kasutage võimsamat tolmuimejat, mille kodust leiate, mis imeb kotist liigse õhu välja ning seejärel saate vaakumkotti hoiustada, kus iganes te seda soovite- kas kapis, voodiall või isegi pööningul.
  6. Ärge hoidke asju vaakumkottides üle 6 kuu ning vältige kotti pakkimast teravaid esemeid nagu rihmapandlad, kõrged kontsad jne. Ka nahka ei tohiks seal hoiustada.

Korduma kippuvad küsimused (KKK)

Milliseid riideid saab panna vaakumkottidesse?

Sinna võib paigutada peaaegu kõiki pehmeid asju: mänguasjad, rätikud, tekid, padjad, talveriided jpm. Kuid vältida tuleks siidi, villa ja teiste tundlike materjalide hoiustamist enam kui 6 kuud. Nahast esemeid üldiselt ei soovitata sellisesse kotti pakendada.

Kuidas aru saada kui suurt vaakumkotti on vaja?

Vaadake seda koti suuruse järgi. Enamasti on kottidel olemas lisainfo, kui palju need mahutavad. Tekkide ja patjade jaoks on suuremad kotid üldiselt vajalikud, väiksemad kotid sobivad riideesemete hoiustamiseks.

Kas riideid vaakumkotti pakkides on mõistlikum rullida või voltida?

Kindlasti voltige riideid, sest siis nad võtavad kotis vähem ruumi. Riided voltides jääb võimalikult vähe ruumi riiete vahele ning pind jääb ühtlane ning tasane, sedasi võtab kott vähem ruumi ja paljusid vaakumkotte saab üksteise otsas stabiilselt hoiustada

Milliseid vaakumkotte on?

Olemas on kompressioonkotid ja vaakumkotid. Kompressioonikottidega tekitatakse kotti vaakum seda kas kokku rullides või kokkusurudes ning ventiili sulgemisel välja surutud õhk ei pääse kotti ja riiete vahele enam tagasi. Vaakumkotipuhul vaakub tõmmatakse kotti tolmuimejaga, see protsess tavaliselt jätab kompaktsema ja kiirema tulemuse riiete hoiustamiseks.

Kas vaakumkotid kahjustavad riideid?

Jah, need võivad kahjustada õrnemaid kangaid nagu näiteks siidi villa ja lina, kui seda hoitakse kotis kauem kui pool aastat. Pikaajalisem hoiustamine võib kangasse jätta püsivad kortsud ning kangast kahjustada tirides kanga niite üksteisest eemale. Nahast riideesemeid ei soovitata vaakumkotti pakkida ja hoiustada.