Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Integreeritav köögitehnika

Sooduspakkumised

Ideed ja nõuanded

Pista üks mõnus malmpott ahju – räägime tema omadustest ja hooldusest Foto: cooker-king   Unsplash.com Pann ja keedupott pliidile, malmpott ahju – nii see harilikult käib, eriti pühade ajal – kõik need ahjulihad ja kapsad ning muu hõrk kraam. Malmpotid on sageli see osa köögikraamist, mida antakse edasi põlvest põlve.  M...
Nõudepesumasina paigaldus on tegelikult päris lihtne – meie detailse juhendi abiga Foto: Pexels.com   Tänapäeva kiireloomulises maailmas, kus aeg on hinnaline kaup, on nõudepesumasinast tänu selle kasutusmugavusele saanud paljudes majapidamistes tõeline elupäästja. See kaasaegne köögimasin mitte ainult ei võta nõudepesuvaeva enda kan...
Parim nõudepesumasin: saame tuttavaks 3 klientide lemmikuga Foto: K-rauta.ee   Nõudepesumasin mängib kaasaegses köögis keskset rolli. See päästab meid nõudekuhjadest kraanikausis, rasvaseks jäänud pottidest, tuhmidest klaasidest ja säästab üleüldse palju aega ja vaeva. Praegusel kiirel ajastul on usaldusväärses...
Lauakatmise juhend: kuidas korraldada üks täiuslik eine Foto: Unsplash.com   Võõrustamise kaunis kunstis mängib  keskset rolli lauakatmine , muutes argise eine meeldejäävaks kulinaarseks elamuseks. Taldrikute, söögiriistade, klaaside ja ka kaunistuste paigutus ei loo mitte ainult visuaalselt meeldivat pilti...

Köögitehnika

Kodu ja ka köögi kujundamisel valitsevad hetkel trendid, kus on heledad toonid, puhtad pinnad ning kõik kodumasinad on peidetud köögimööbli sisse, jäädes nii peaaegu, et nähtamatuks. Kaasaegsed köögikapid ja köögikomplektid on suured ja mahukad ning nende uste taha ja ka kapi sisse annab palju asju ära peita nii, et midagi silma riivima ei jääks.

Nimelt täna räägimegi me integreeritud köögitehnikast ning sellest, kuidas valida parimad tooted abistamaks teid igapäevastest köögitegemistes. 

Missuguseid integreeritud köögitehnikat leidub?

Järjest enam on müügile tulnud erineva disaini ja lisavõimalustega integreeritud köögitehnikat. Ka kõik kaasaegsed köögimööblid on enamasti valmistatud juba nii, et integreeritud ahjud, pliidid ja muud kodumasinad sinna ilusti ära mahuks. Samuti on müügil ka mitmeid väiksemaid integreeritavaid kodumasinaid nagu: mikrolaineahi, kohvimasin ja õhupuhasti.

Integreeritud ahjud

Neid on müügil mitmeid. Enne ahju välja valimist peate te esmalt välja selgitama, kui suur küpsetaja teie kööki mahub. Müügil olevad tooted jäävad mõõtudelt vahemikku : laius alates 450mm- kuni 600 mm ja nende sügavus on alates 502 mm- kuni 609 mm. Tuntumad brändid, kes erinevaid praeahjusid toodavad Bosch, Smeg, Neff, Hansa ja Siemens.

Integreeritud ahju disain

Sama oluline, kui on ahju suurus on ka selle disain. Müügil on nii moodsaid puutetundlike ja rohkete lisavõimalustega praeahjusid, kui ka vanas heas retrostiilis ahjusid. Ka värvivalik on neil samuti suur ja lai ning valida on nii puutetundliku paneeliga kui pöördnuppudega ahjude vahel. Kes mida eelistab on harjumuse küsimus ning maitse asi.

Integreeritud ahju funktsioonid ja programmid

Sarnaselt eraldiseisvatele ahjudele on ka integreeritud praehjudel mitmeid erinevaid võimalusi toidu küpsetamiseks, mis omakorda sõltub jälle nii tootjast kui ka mudelist. Üldjuhul mida kallim on ahi, seda rohkem lisavõimalusi toidu valmistamiseks see pakub.

Aga mugavad funktsioonid ja programmid, mis võiks ahjul olemas olla on näiteks:

 • Soft close ahjuuks- ehk praeahju uks sulgub vaikselt, ilma et peaksite kartma, et ukse kinni panemisel sinna näpud kogemata vahele jäävad.
 • Ventilaatori peatumine ukse avamisel- kui avate ahjuukse, siis seadme tagaseinas olev ventilaator jääb seisma. Nii tagatakse see, et ahjus olev soojus ahju ukse avamisel võimalikult vähe välja pääseks.
 • Kellafunktsioon ja taimer- köögis olles on mugav ahju display pealt jälgida kella ning taimer omakorda annab teile teada, kui toit on valmis saanud. Loomulikult tuleb taimer ise manuaalselt paika sättida.
 • Ahju kiire eelkuumutus- aitab ahjul kiiresti saavutada soovitud temperatuuri. See on küll energiakulukam, kuid toit valmib oluliselt kiiremini
Lisaks on erinevatel integreeritud ahjudel ka palju asjalikke ja vajalikke lisa programme lisaks tavaprogrammidele nagu:
 • Sulatusprogramm- mis aitab sügavkülmutatud tooted kiirelt ja mugavalt üles sulatada.
 • Toidus soojas hoidmise funktsioon- hoiab toidu soojas mingi kindla aja vältel pärast selle valmimist.
 • Lauanõude soojendamise programm- eelsoojendab tasse ja taldrikuid, et saaksite toitu serveerida nagu restoranis.
 • Toidu kuivatamise funktsioon- toimib sarnaselt, nagu toidukuivati.
 • Juhtmevaba lihatermomeeter- eriti mugav võimalus liha valmistamiseks. Termomeeter näitab liha temperatuuri ahjus sees, ilma et peaks kasutama tavalist lihatermomeetrit.
 • Automaatse küpsetamise funktsioon- teie valite vaid tooraine ning ahi küpsetab toidu valmis. Ideaalne näiteks liha ja linnutoitude valmistamisel.
 • Pürolüüs puhastus- See on mugav viis kuidas ahi pärast igat toidukorda suurema vaevata rasvapritsmetest ja mustusest puhtaks saada. Pürolüüsiga puhastamisel ahi kuumutab sisemuse 400-500 °C ning põletab selle käigus kõik mustuse seintelt puhastusprogrammilõpus võib ahju põhja koguneda tuhka mille saab lihtsalt niiske lapiga ära pühkida.

Lisaks integreeritud ahjudele on müügil ka integreeritud pliidid. Need on sama võimekad nagu tavalised eraldiseisvad pliidid, kuid on samuti peidetud köögimööbli ehk töötasapinna sisse. Neid leidub nii kahe- kui ka nelja keedualaga. Ja sarnaselt tavapliitidele on neid nii keraamilisi, induktsiooni kui ka gaasi pliidiplaatidega. 

Mõned integreeritud ahjud ja pliidid on müügil aga komplektina. See tähendab seda, et pliidipaneelilt on võimalik ka praeahju tööle panna. Samuti nutikamates komplektides võib ka õhupuhasti kaasatud olla ning seadmed suhtlevad omavahel, et saavutada parim õhukvaliteet ja niiskus köögist välja saada.

Integreeritud külmkapid

Ka külmikuid saab köögimööbli sisse peitu panna ehk integreerida. Neid on müügil erinevas suuruses ja väga erinevaid mudeleid. Valik tehke vastavalt oma köögimööbli mõõtudele. Osadel külmikutel asub sügavkülma osa üleval, teistel seevastu aga all. Samuti on kõrgemate elektrihindade juures oluline jälgida seadme energiatarbimise klassi, et leiaksite enda jaoks võimalikult ökonoomse mudeli. Külmkapi valimisel on oluline ka selle laius on oluline, et tavapärane toidukraam külmikusse ära mahuks. Suurtele küpsetajatele on oluline ka ekstralaiad külmutuskapi mudelid, et külmikusse mahuks ka suured koogialused ning probleemideta hoiustada küpsetisi üleöö.

Integreeritud nõudepesumasinad

Integreeritavaid nõudepesumasinaid on müügil kahte erinevat tüüpi: poolintegreeritavad ja täisintegreeritavad nõudepesumasinad. Nende vahe seisneb sellest, et poolintegreeritavad masinad jäävad siiski pisut silmale nähtavale, sest neil on ukse peal juhtpaneel koos nuppude või puutetundlike nuppudega, millelt on võimalik masin käivitada ja programmi valida.Täisintegreeritavad masinad seevastu installeeritakse aga köögimööbli sisse nii, et masinat ei jää üldse näha, sellistel masinatel on kontrollpaneel ukse ülemisel serval ja programm tuleb valida enne ukse sulgemist.

Suurus

Müügil on nii kitsaid kui ka suuri XL mõõdus nõudepesumasinaid. Ja õige suurus on kõige tähtsam kriteerium integreeritud nõudepesumasina juures. Neid on müügil 45 cm või 60 cm laiuseid. Mida suurem on masin, seda rohkem nõusid korraga pesta on võimalik. Tasub teada, et tavaliselt mahutavad ja 45 cm laiused nõudepesumasinad ca 10 nõudekomplekti ja 60 cm laiused masinad mahutavad aga 12-15 nõudekomplekti. Kui köögis vähegi ruumi on, siis tasub igal juhul valida suurem masin.

Nõudepesumasina puhul vaadake ka seda, kui ökonoomne on seade ning kui suur on veekulu erinevate programmide puhul. Üldiselt aga öeldakse, et masinaga nõusid pestes on veekulu mõnevõrra väiksem, kui käsitsi pestes.

Külastage K-Rauta veebipoodi ning valige välja sobivad nõudepesumasinad. Meie veebipoest leiate mitmeid tuntud brändide toodangut ja tihti suurepäraste pakkumistega. Tutvuge laia kaubavalikuga ning võrrelge omavahel erinevaid tooteid, et leiaksite just enda jaoks parima lahenduse. Jälgige kindlasti ka seadmete energiaklassi ning lisafunktsioone ja võimalusi. Kvaliteetne masin kestab kaua ning ei vaja tihti uuendamist!

Korduma kippuvad küsimused

Kuidas valida köögimasinaid?

Valige õige suurusega, võimekad ent energiasäästlikud köögiseadmed. Kui on tarvis soetada rohkem kudumasinaid korraga, siis võiks eelistada sama seeria tooteid. Tasub kindlaks teha, kas soovite integreeritavaid kodumasinaid või eraldiseisvaid. Üldiselt on mõistlik eelistada juba teada-tuntud brändide tooteid, sest nii võite kindlam olla seadme kvaliteedis.

Mis vahe on integreeritaval ja eraldiseisval köögimasinal?

Integreeritav köögitehnika paigutatakse köögimööbli sisse peitu, eraldiseisvad masinad jäävad aga silmale nähtavale kohale. Integreeritav kodumasin ühildub teie köögi disainiga hästi, kui valida täis- või poolintegreeritava kodumasina. Muud vahet nendel kodumasinatel ei ole, need töötavad mõlemad sama hästi.

Kas integreeritavaid köögimasinaid saab vahetada?

Jah ikka saab integreeritud köögitehnikat välja vahetada, kuid asemele tuleks valida täpselt samade mõõtmetega uued seadmed. Üldiselt on see lihtne ja vähe aegavõttev tegevus ja võimalik see vahetus ise ette võtta.

Kas köögimasinad peaks olema sama tootja poolt?

Üldiselt ei pea. Valige omale meelepärane ja tootja ning mudel. Teinekord on ühe tootja külmikud paremad ja teise tootja praeahjud võimekamad. Seega valige täpselt oma soovide ja vajaduste järgi. Muidugi tasub sellel juhul arvestada, et erinevate tootjate seadmed ei pruugi disaini poolest omavahel kokku sobida. Tervikliku köögipildi loomiseks soovitatakse valida sama tootja ja seeria kodumasinad.

Kas integreeritavad köögimasinad tulevad koos kinnitusvahenditega?

See, kas integreeritud köögitehnika tuleb kinnitusvahenditega või mitte, sõltub tootjast. Üldiselt integreeritud köögitehnika tootjad on aga selle peale juba mõelnud ning kinnitusvahendid on tootega kaasas.