Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Filtreerimine

Näita tooteid
Hind
Energiatõhususe klass
Ahju elektri tarbimise klass. Kõige ökonoomsem on klass A+++. A klass on standartne, A+ on ökonoomne ja G klass on kõige energiakulukam.
Ekraan
Juhtimine
Juhtimine võib olla mehaaniline või sensoorne. Mehaaniline juhtimine toimub nuppude abil ja sensoorne on puutetundlik.
Ahju tüüp
Gaasiahi võimaldab rohkem mõjutada valmistamise protsessi ja ta soojeneb kiiremini. Elektriahju on seevastu kergem paigaldada ja lihtsam puhastada. Auruahjud valmistavad kiiremini säilitades toidus niiskuse ja kasulikud ained tagades seega ka suurepärased maitseomadused.
Ahju maht, l
See on ahju üks oluliseim parameeter. Suures ahjus saab korraga rohkem toitu valmistada, neil on tavaliselt ka grill ning komplekti kuuluvad ka šašlõkivardad ja muud lisatarvikud.
Laste ohutusfunktsioon
Ohutuse funktsioon, mis välistab lastel seadme sisselülitamise, mistõttu on traumade tekkimise oht väiksem.
Küpsetamisaluste arv
Komplektis olevate plaatide hulk.
Laius, cm
Kõrgus, cm
Puhastustüüp
Ahju peamised puhastuse viisid on: Easy to Clean, pürolüütiline ja katalüütline isepuhastuse süsteem. Katalüütiline süsteem tähendab spetsiaalselt emailitud pinda, mis takistab plekkide tekkimise. Pürolüütiline isepuhastussüsteem kasutab kõrget temperatuuri, mille järel ahju jäänud vanad toidujäätmed ja plekid muutuvad tuhaks ja mille saab ahju jahtudes niiske lapiga ära pühkida. Süsteemis Easy to Clean on kerge puhastada tavalise lapiga, sest spetsiaalne kate ei võta rasva ja mustust külge.
Kaubamärk Simfer×
Kuvatud: 2
Sorteeri:
Intergreeritav ahi Simfer 8208KERSI_H6 401 TGRSP
369,00 € / tk
379,00 / tk
Ainult veebis
SMART LEASING 10
Toote teabeleht
Intergreeritav ahi Simfer 8208KERSI_H6 401 TGRSP
  • Energiatõhususe klass: A
  • Ahju tüüp: Elektriline
  • Ahju maht: 80 l
  • Ahju maksimaalne temperatuur: 240 °C
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Intergreeritav ahi Simfer 8004AERSP
159,31 / tk
Ainult veebis
SMART LEASING 10
Toote teabeleht
Intergreeritav ahi Simfer 8004AERSP
  • Energiatõhususe klass: A
  • Ahju tüüp: Elektriline
  • Ahju maht: 62 l
  • Ahju maksimaalne temperatuur: 240 °C
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist

Integreeritud ahjud

Integreeritud ahjud on kahtlemata viimase kümnendi mood, sest moderne ja minimalistlik stiil nõuab palju puhtaid pindasid ning kõik detailid peavad sujuvalt üksteisega kokku sulanduma. Sama kehtib ka köögimööbli ja köögitehnika puhul. Seetõttu on väga populaarne just integreeritud tehnika, sealhulgas ka integreeritud praeahi. Integreeritud  ahi kui mõiste, tähendabki seda, et praeahi paigaldatakse mööbli sisse.  Ka leidub mõni mudel kus pliit ja ahi on mõlemad integreeritud, ent praeahju saab juhtida pliidi tööpaneelilt.  

Integreeritavad ahjud on tänapäevased ja mugavad ning sobivad pea iga kujunduse ja koduga. Väga mugav lahendus on ka ahi mikrolaineahjuga, nii saate kergelt ühes kohas kõik vajalikud toimingud ära teha ning kodus jääb lisaruumi, mis on meile nii hädavajalik. Samuti on meie tootevalikus integreeritav pliit ja ahi, Mõlemad on hädatarvilikud koduseadmed ning selline ühine lahendus aitab samuti teie kodus ruumi säästa. Sellised kaks ühes lahendused on mugavad, töökindlad ja ruumisäästlikud, jättes rohkem ruumi muudele koduseadmetele, köögitarvikutele ja muudele nipsasjakestele. Integreeritavad ahjud on kindlasti osa tänapäevasest kodukujundusest, esiteks sobituvad nad sinna hästi ning teiseks võimaldavad need säästa ruumi, mis on tänapäeva minimalistliku stiili ja kujunduse juures äärmiselt oluline.

Integreeritud ahju valimine

Uue ahju puhul on kõige olulisem, et see ettenähtud kohta ära mahuks. Üldiselt on integreeritud tehnika ja mööbli puhul paika pandud teatud standardid, mille järgi orienteeruda. Tavaliselt on nende laius vahemikus 45 cm- 60 cm. Pisemasse kööki sobib ideaalselt 45 cm integreeritav ahi, mis teeb suurepäraselt oma töö ära. Suurematesse köökidesse ja kui teil on näiteks suur pere, sobib ideaalselt 60 cm ahi, kuhu mahub korraga rohkem toitu. Ahju saate valida täpselt nii nagu just teie vajadustele kohane ja alati saate ka spetsialisti käest soovitusi küsida, nad aitavad teid meeleldi. Vali ka õige sügavus!

Teiseks on oluline, et masin sobiks kokku teie köögi ja köögimööbliga. Ja kolmandaks tasub jälgida kõike muud olulist nagu seadme võimsus, erinevad küpsetusprogrammid ning see kui lihtne on ahju puhastada. Sageli on tänapäeva inimestel väga kiire, seega on oluline, et ahju oleks lihtne ja kiire puhastada ning enamik tootjaid on sellele ka mõelnud.

Kuigi esimese hooga ei tundu ahju puhastussüsteemi valik kõige olulisemana, tasub siiski sellele enne ostu mõelda. Kaasaegsetel praeahjudel on erinevad moodused, kuidas neid hooldada ja puhastada. veenduge, et viite end enne ahju kasutama hakkamist kenasti nende hooldamisega kurssi, nii on kindel, et tehtud investeering teenib teid pikka aega.

Vaatame üle, millised funktsioonid olemas on:

  • Katalüüsiga ahjud- nendel ahjudel on poorsest emailist valmistatud seinad või küljed, mis aitavad rasval oksüdeeruda. Katalüüs toimub kõrgel temperatuuril alates 230°C.  Kahjuks peab iga 5 aasta tagant aga seinad või küljed välja vahetama, sest katalüüsiv toime pole püsiv ning kulub ajapikku maha.

  • Ecocleani funktsioon- on sarnane katalüütilisele puhastusele, kuid selle suureks boonuseks on, et Ecoclean funktsioon on jääv. Ecocleani võimalust pakub selline bränd nagu Bosch.

  • Pürolüüsiga funktsioon- see on paljukiidetud funktsioon. Nimelt kuumutab ahi ennast kuni 500°C ja kõik ahjus olnud rasv ja mustus tuhastub. Pärast funktsiooni lõppu annab ahi sellest teile märku ning seejärel tuleb ahi vaid tuhast puhtaks pühkida. Pürolüüs ahi on mugav ning kerge puhastada, mis jätab teile aega muudeks tegevusteks.

  • AquaClean funktsioon- nagu nimigi vihjab, toimub ahju puhastamine vee ehk täpsemalt veeauru abil. Selleks tuleb valada teatud kogus vett ahjuplaadile ning AquaCleani funktsioon käivitada. Ahi soojeneb, ning tekib kuum veeaur, mis pehmendab mustust ahju sees. Pärast funktsiooni lõppu tuleb ahi lapiga üle käia ning ahi on taas puhas ja valmis kasutamiseks.

Mis imeloom on auruahi?

Kui  valite omale praeahju, märkate peagi et valida on nii tavalise kui ka auruga ahju vahel. Kui tavalist praeahju oleme harjunud nägema ja kasutama,siis tekib kohe küsimus, et mis asi on auruahi ja mis sellega teha saab?
 
Auruahjudega saab valmistada täpselt samasuguseid toite nagu kõige tavalisema ahjuga. Kui aga toiduvalmistamise ajal ahi toidule pisut auru lisab, on see praeahi hoopis midagi enamat kui vaid tavaline. Kui tavaahi pigem kuivatab, siis auruahi hoiab ahjus niiskust. Lisaniiskus parandab toidu maitset, värvi ja tekstuuri. Kui armastate näiteks juustukooke küpsetada on auruahi teie parim sõber köögis!

Mida veel teada ja silmas pidada enne lõpliku valiku tegemist?

Tegelikult on kõikide integreeritud ahjude puhul ju kõige tähtsam see, kui hästi see küpsetab ja kui palju erinevaid programme ja lisavõimalusi pakub ahi toidu valmistamiseks. Tavaliselt on ahjudel olemas peamised  ja elementaarsed funktsioonid nagu grillimine, pöördõhuga küpsetamine, ülalt ja alt kuumutamine. Sõltuvalt integreeritud ahju tootjast ja mudelist on neil veel sellised lisavõimalused nagu:
  • Sulatusprogramm- sulatab sügavkülmutatud tooted üles kiirelt ja ühtlaselt;
  • Toidu soojas hoidmise funktsioon-  hoiab juba eelnevalt valmistatud toidu ühtlasel temperatuuril pikema aja vältel;
  • Lauanõude soojendamise programm-  nii nagu restoranis tuuakse pearoog eelsoojendatud taldrikul lauda, võimaldab kodune ahi samamoodi eelsoojendada tasse ja taldrikuid parima serveerimistemperatuuri saavutamiseks;
  • Toidu kuivatamise funktsioon- on mõeldud näiteks õunte, banaanide ja teiste puuviljade kuivatamiseks praeahjus;
  • Juhtmevaba lihatermomeeter- väga hea abimees liha küpsetamisel, sest määrab ära liha sisetemperatuuri;
  • Automaatse küpsetuse funktsioon- võimaldab ahjus küpsetada erinevaid toite, valides küpsetusaja roa nime järgi.
Paljudel ahjudel on olemas ka teleskoopsiinid, mis teevad toidu ahjust kättesaamise oluliselt mugavamaks ja lihtsamaks. Enam ei pea te toidu küpsusastme kontrollimiseks tervet ahjuplaati ahjust välja tõstma, vaid ahjuplaat sõidab siinide abil ahjust välja ning jääb nendele püsima. Te saate toidule pilgu peale visata ning vajadusel plaadi siinide peal tagasi ahju libistada.
 
Integreeritud ahjudel on olemas displei, kus kuvatakse näiteks kellaaeg ja muud tähtsad teated. Kui kasutate taimerit, kuvab displei järelejäänud aega toidu valmimiseni. Kui tegemist on vaid puutetundlike nuppudega masinaga, siis on võimalik peale panna ka spetsiaalne lapselukk, et mudilased ei saaks kogemata pliiti ise tööle panna. Laste puhul on oluline ka see, kui paks ja mitmekihiline on ahjuukse klaas. Mida paksem see on, seda vähem õhkab sealt läbi kuumust ning seda suurem on tõenäosus, et pere kõige pisemad ennast vastu klaasust ära ei põleta.
 
Ja pidage meeles, et mida võimsam on ahi, seda rohkem tarbib see elektrit.

Integreeritud ahjud on müügil väga erinevate hindadega. Soodsama hinnaklassi ahju võib kätte saada juba paarisaja euroga, kallimad mudelid küündivad vähemalt 800 euro kanti ja peale. Näiteks on Beko firma ahjud enamasti pisut odavamast hinnaklassist, kuid kindlasti ei ole need teistest halvemad. Kui olete omale uue praeahju valmis vaadanud, tasub 1a.ee veebipoest piiluda ka uut integreeritud pliiti. Oleme kindlad, et leiate endale parima integreeritud ahju, sest valikut on igale maitsele ja köögile. Oleme kindlad, et leiate endale parima integreeritud ahju, sest valikut on igale maitsele ja köögile.

Kui vajate soovitust, siis klientide seas on äärmiselt populaarsed Electroluxi integreeritud ahjud, nende valikust leiate kindlasti täpselt oma kööki ja vajadustele sobiva ahju. Nende ahjud on vastupidavad, kvaliteetsed ja usaldusväärsed tänu oma aastatepikkusele kogemusele ja osavatele ehitusmeistritele. Samuti on populaarsed ja töökindlad Boschi ning Whirlpooli integreeritud ahjud.  Muiudugi on igal kliendil oma maitse ja kindlad firmad, keda usaldavad, kuid need firmad on tuntud ja teada niing julgeme ka nende kvaliteeti ja töövõimet soovitada. Peale eelmainitute võime veel soovitada Miele ning Zanussi integreeritavaid ahjusid.

Korduma kippuvad küsimused (KKK)

Milline on parim integreeritav ahi?
Parimad ahjud on madala energiatarbimisega ent rohkete lisade ja eriprogrammidega, tehes toiduvalmistamise võimalikult lihtsaks. Ning parimaid ahjusid on lihtne puhastada: kas katalüüsi, pürolüüsi või auruga.
Kuidas valida integreeritavat ahju?
Valige õige suurusega, kvaliteetne, sobiva disaini ning rohkete lisavõimalustega praeahi. üldiselt on integreeritavad ahjud 45-60 cm laiad.
Kui suur integreeritav ahi valida?
Kui teil on kodus ruumi, tasub valida võimalikult suur ahi. Suures ahjus on palju mugavam valmistada näiteks mitut erinevat rooga korraga.
Milline peaks olema integreeritava ahju uks?
Integreeritud ahju uks peaks olema võimalikult kuumakindel, hästi isoleeritud, et klaas kuumaks ei läheks. madalale paigaldataval ahjul võiks olla ka lapselukk paigaldatud, et väiksemad kuuma ahju avada ei saaks.