Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Filtreerimine

Näita tooteid
Hind
Külmkapi tüüp
Näitab külmutuskambri asetust: üleval või all. Külmikutel „Side–by–side“ on külmutus ja jahutuskambrid üksteise kõrval. Veinikülmik on ette nähtud ainult veini säilitamiseks.
Kõrgus, cm
Kolme kuni neljaliikmelisele perele sobib külmik kõrgusega 150 – 185 cm. Üliõpilastele ja pensionäridele 50 – 150 cm. Kahe kuni kolmeliikmelisele perele piisab külmikust 130 – 150 cm.
Laius, cm
Sügavus, cm
Energiatõhususe klass
Kõige ökonoomsemad külmikud on klass A+++. A on standardne klass, A+ - ökonoomne, omakorda klass G kulutab kõige rohkem elektrienergiat.
Külmiku brutomaht, l
Automaatne sulatamine
On kaks sulatamise süsteemi: automaatne ja manuaalne. Automaatne süsteem ei lase külmikus jääl tekkida või pidevalt sulatab seda. Manuaalse sulatuse korral tuleb külmikut ise puhastada eelnevalt vooluvõrgust välja lülitades.
Muutuv ukse avamise suund
See parameeter näitab võimalust vahetada ukse avanemise poolt. Kasulik funktsioon väikses köögis.
Juhtimine
Juhtpaneelid on mehhaanilised, elektroonilised või sensor-tüüpi. Mehhaaniline juhtimine võimaldab teil juhtida masinat pööratavate selektorite abil, elektrooniline nuppude abil ning sensoorne puutetundliku juhtpaneeliga.
Ekraan
Helitugevus, dB
See sõltub sellest, kuidas vaikselt töötab külmik.
Toote tüüp Külmkapid×
Kaubamärk Candy×
Kuvatud: 3
Sorteeri:
Integreeritav külmik sügavkülmik sees Candy Cio 225 NE
311,78 / tk
Ainult veebis
SMART LEASING 10
Integreeritav külmik sügavkülmik sees Candy Cio 225 NE
  • Külmkapi tüüp: Sügavkülmik sees
  • Kõrgus: 122 cm
  • Energiatõhususe klass: F
  • Külmiku brutomaht: 179 l
  • Sügavkülmiku brutomaht: 16 l
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Integreeritav külmik sügavkülmik all Candy CBT5518EW
579,00 / tk
Ainult veebis
SMART LEASING 10
Integreeritav külmik sügavkülmik all Candy CBT5518EW
  • Külmkapi tüüp: Sügavkülmik all
  • Kõrgus: 177.2 cm
  • Energiatõhususe klass: E
  • Külmiku brutomaht: 186 l
  • Sügavkülmiku brutomaht: 62 l
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Integreeritav külmik sügavkülmik all Candy CBT3518FW
494,04 / tk
Ainult veebis
SMART LEASING 10
Integreeritav külmik sügavkülmik all Candy CBT3518FW
  • Külmkapi tüüp: Sügavkülmik all
  • Kõrgus: 177.2 cm
  • Energiatõhususe klass: F
  • Külmiku brutomaht: 248 l
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist

Mis asi on integreeritav külmik?

Külmik ei ole juba ammu vaid koht, kus toitu värskena hoida: tänapäevased kõrgtehnoloogilised külmkapid toimivad jäämasinana, sulatavad automaatselt sügavkülmutatud toidu ning pakuvad võimalust läbi puuteekraani internetis surfata. Samuti saab öelda, et külmikust on saanud ka omamoodi sisustuselement: poodides on müügil näiteks retrostiilis, täiesti mööbli sisse peidetud ja ka tavapäraseid kahe uksega külmikuid. 

Viimaste aastate jooksul selgelt välja kujunenud trend, kus mööblitootjate eesmärk on jätta köögist võimalikult puhas ja kena ilme, jättes on kõikidele köögiseadmetele eraldi koht mööbli sisse. Seepärast on integreeritav kodutehnika, sealhulgas ka integreeritavad külmikud, saanud tarbijate seas aina populaarsemaks. Nagu juba võisid ridade vahelt välja lugeda, siis sellist külmkappi, mis asetseb nii öelda kapi taga peidus, nimetataksegi integreeritud külmikuks. Kuna integreeritud köögitehnika valimisel tuleb arvestada mõningate iseärasustega, võib ideaalse seadme valimine tunduda ülearu keerukas. Seepärast olemegi kokku koondanud mõned näpunäited, mida seadme valimisel silmas pidada. Vaatame lähemalt!

Millist külmkappi eelistada - kas eraldiseisevat või integreeritut? 

Talumehe tarkus ütleb, et külmik, integreeritud või mitte, hoiab söögi värskena ning muid erisusi kahel külmkapi tüübil ei ole. Tegelikult nii ongi - tehnilistelt omadustelt on need kaks pea identsed. Peamised iseärasused on välised:
  • Integreeritud külmik hoiab kokku ruumi ning võimaldab köögimööblit valida, ilma et tuleks arvestada seadmete värvi või kujuga. Kui sinu eesmärk on, et köögi ilme oleks minimalistlik ja puhas, tuleks pigem eelistada kappi paigaldatavat külmkappi.
  • Eraldiseisev külmik on oma väljanägemiselt küll suur ja kohmakas, kuid samas on seda võimalik toas ümber paigutada ning hõlpsasti ka uue vastu välja vahetada. Kuna eraldiseisev külmkapp ei ole ühegi mööblitükiga ühendatud, ei ole vaja seadme paigaldamisel või liigutamisel ka spetsialisti abi.

Kuidas valida integreeritavat külmikut?

Kui oma omadustelt on tavalised ja mööblisse paigutatavad külmikud üsna sarnased, siis on integreeritava külmiku valimine mõneti nüansirikkam ja keerukam. Sarnaselt tavapärase külmutuskapi ostmisele, tuleb ka integreeritava seadme valimisel uurida nii energiatõhususe kui ka lisafunktsioonide olemasolu kohta, samas tuleb arvestada ka kapi mõõtmete ja seadme tüübiga.

Esmalt mõtle, millist külmiku tüüpi oma köögis näha sooviksid. 

Integreeritavaid külmikuid on erinevates suurustes, erineva paigutusega. Näiteks on suuremad külmikud kahepoolsete ustega: sellised külmikud mahutavad suuremas koguses toitu ning on laialdast kasutust leidnud mitme-liikmelistes peredes ja väiksemates restoranides. Lisaks võivad seadmed erineda ka sügavkülmiku poolest: osa integreeritud seadmeid võivad olla täiesti ilma sügavkülmikuta, samas võib jääkapp asuda nii külmiku ala- kui ülaosas.

Selgita välja, kui suur külmik köögikappi mahub. 

Kui oled otsustanud, millist tüüpi seadet oma kööki vajad, siis tuleb saada selgust, milliste mõõtmetega külmik köögikappi mahub. Tavapäraselt on mööblitootja tüüpilisi standardmõõtmeid disainiprotsessis juba arvesse võtnud ning vastavalt ka integreeritavate köögiseadmete kapid ka paigutanud. Olulisim, mida teadma pead, on see, et kapi ja külmiku mõõtmed ei ole kunagi täpselt samad - külmik on alati väiksem! See tagab peidetud ilme ja kena lõpptulemuse.

Külmiku mahutavus on järgmine oluline aspekt, millele tähelepanu pöörata. 

Üldjuhul mahutavad integreeritud külmikud vähem kui eraldiseisvad külmikud. Enam levinud installeeritud külmkappide mahutavus on tavapäraselt kuni 300 liitrit, mis on sobiv umbes kolme liikmelisele perekonnale. Kuid kindlasti leiad ka rohkem toitu mahutavaid kappe - nende puhul tuleb ilmselt siiski arvestada ka krõbedama hinnaga.

Kas riiuleid on võimalik ümber tõsta ja kas nende arv on piisav?

Nii integreeritud- kui tavapärase ühe uksega külmiku puhul on oluline, et riiuleid saaks kapis ümber tõsta ja ära võtta. Kui riiulivahesid ei ole võimalik vastavalt vajadusele reguleerida, ei pruugi suuremad anumad ja pudelid mugavalt kappi ära mahtuda. 

Keskkonna säästlikku eluviisi harrastades ei saa me energiatõhususest üle ega ümber.

Sarnaselt ka teistele koduseadmetele, tuleb ka külmiku valimisel uurida energiatõhususe (elektritarbimine kilovatt-tunnis kW-h) kohta. Üldjuhul on madalama energiatõhususega seadme hind soodsam, kuid kui elektri hind on aina tõusev ja toode leiab igapäevast kasutust, ei pruugi selle lõpphind enam nii taskukohane olla. 

Milline on külmiku müratase - kas see võib aja jooksul sind häirima hakata?

Kõik seadmed toodavad mingil määral heli. Just kodumasinate puhul on levinud, et uhiuued seadmed teevad esmastel kasutamistel suuremat müra - sama kehtib ka integreeritud külmikute kohta. Mööblisse installeeritud ja äsja elektriga ühendatud külmikud võivad just jäätumise faasis mööbli sees krigiseda-nagiseda, kuid mõne päeva jooksul peaks see heli taanduma. Külmikute tavapärane helitase on tavapäraselt kuni 45 detsibelli. 

Milliseid lisafunktsioone seade pakub?

Nagu me ka alguses põgusalt mainisime, pakuvad tänapäevased külmikud ka põnevad lisafunktsioone. Näiteks on nutikatel külmikutel puuteekraan, mis võimaldab söögi tegemisega samaaegselt internetis ringi kolada. Paljudel integreeritud külmikutel on ka automaatne sulatamise süsteem, mis võimaldab jääkappi hõlpsasti puhastada ja üleliia jäätunud sööke lahti sulatada. Lisaks on osadesse külmikutesse sisse ehitatud ka jääkuubikuid tegev masin.

Viimane, aga mitte vähem oluline - hind

Kuigi külmkapi soetamine on pikaajaline investeering kodusesse heaollu, on siiski mõistlik seadme ostmiseks paika panna eelarve ja mõelda välja, milliseid lisafunktsioone külmik pakkuma peaks. Kui populaarsemate müüjate, nagu näiteks AEG ja Bosch külmikud on kallima hinnaga, siis on kliendid nende toodetega pea alati rahule jäänud. Samas näiteks Samsung ja Beko pakkunud soodsale hinnale väärilist kvaliteeti. 

Korduma Kippuvad Küsimused (KKK)

Milline on parim integreeritav külmik? 
Samsungi tooted on oma hea hinna ja töökindluse poolest olnud alati klientide seas üks eelistatumaid valikuid.

Millised on parimad integreeritavate külmikute tootjad? 
Lisaks varasemalt välja toodud müüjatele on ka Beko, Whirlpool, Siemens, Electrolux seadmeid kiidetud.

Mida jälgida integreeritavat külmikut valides? 
Jälgi, et külmik mahutavus oleks piisav, et see mahuks sinu köögikappi, oleks piisavalt energiatõhus ning pakuks hinnale vastavaid lisafunktsioone. 

Kumb on parem, kas eraldiseisev või integreeritav külmik?  
Tehnilistelt on need kaks pea identsed. Peamised erisused tulenevad välisest ilmest - kui soovid oma köögis hoida puhast ja stiilset joont, eelista pigem integreeritavat külmikut.

Kui energiasäästlikud on integreeritavad külmikud? 
Kuna integreeritavaid seadmeid ei  ole niivõrd lihtne välja vahetada, on tootjad aina enam tähelepanu pööranud ka sellele, et need oleksid tavapäraste seadmetega võrreldes ka energiatõhusamad.