Sõprade ring
Liitu Sõprade ringiga ja säästa! Vaata veel

Küttesüsteemid, kliimaseadmed

Sooduspakkumised

Ideed ja nõuanded

Täiendav kütteseade sinu koju. Kuidas leida sobivaim? Täiendav kütteseade on kodus kindlasti kasulik, eriti talvel. Millist kütteseadet valida, et see oleks kasulik investeering ja töötaks võimalikult efektiivselt? Anname sulle mõned olulised nõuanded.Millisel eesmärgil on vaja küttekeha osta?Sa ilmselt naera...
Liigne õhuniiskus toas – kuidas sellest vabaneda? Foto: Pixabay.com Siseõhust ja selle kvaliteedist räägitakse viimasel ajal palju. Ei ole saladus, et hea siseõhk on parem sinu tervisele ja enesetundele. Siseõhk kodus mõjutab ka ehitist, mööblit ja koduloomi.  Parema siseõhu jaoks saad palju ise...
Milline on normaalne õhuniiskus? Allikas: Milaga Vigerova, Unsplash.com Iga elusolend vajab elamiseks just talle sobivaid elamistingimusi. Taime jaoks on vaja piisavalt valgust ja vett, seene jaoks aga niiskust. Ka inimese jaoks on mõned tingimused sobivamad kui teised. Üks asi,...
Kuidas mõjutab kuiv õhk inimest? Allikas: Freepik.com   On mõned asjad, milleta me elada ei saa – vesi ja õhk. Õhk ümbritseb meid kõikjal ja mõjutab meid seetõttu rohkem, kui arvame. Temperatuur ja õhuniiskus on põhilised omadused, mis meid ja meie eluruume enim mõjutavad.   Kohe-ko...
Millest lähtuda kliimaseadme valimisel?
 
Ahjuküte ja ventilaator on üsnagi eile päev. Tänapäeval hoolitsevad kodu kütmise ja jahutamise eest kliimaseadmed, sinu ülesanne on määrata vaid soovitud temperatuur. Kuidas aga kliimaseade valida? Turul on väga erineva võimsuse, kasuteguri ja energiatarbimisega seadmed. Sina lähtu valiku tegemisel oma kodu suurusest ning vali optimaalsete parameetritega seade, mis on võimalikult energiasäästlik. Kasulik sinu rahakotile!
 
Võimsus
Kliimaseadme valimisel lähtu selle võimsusest, mida mõõdetakse kilovattides (kW) ja kasutegurist (COP). Kasutegur näitab, mitu korda annab seade rohkem soojusenergiat suhtes kulutatud elektrienergiaga. Seadme tehnilises kirjelduses on COP väärtus arvutatud konkreetsetel tingimustel: +7°C välistemperatuuri ja +20°C sisetemperatuuri juures, kui seade töötab täisvõimsusel. Nende tingimuste muutumisel muutub ka seadme kasutegur.
 
Seadme tüüp
Valiku tegemisel kaalu, kas kliimaseade on vajalik lisakütteseadmeks või ruumide jahutamiseks, lähtu ka olemasolevast küttesüsteemist:
 
  • Õhk-õhk soojuspump – sobib lisakütteks, kui hoones on juba näiteks elektri- või ahjuküte. Sobib hästi avatud planeeringuga elamutesse, kuna muul juhul ei pruugi soojus teistesse ruumidesse levida.
  • Õhk-vesi soojuspump – hea lahendus hoonesse, kus on vesiküttesüsteem, millega saab seadme liita. Lisaks ruumide kütmisele võimaldab seade näiteks tarbevett soojendada.
  • Konditsioneer – põhifunktsiooniks on ruumide jahutamine. Nutikamatel mudelitel on liikumissensorid ja interneti teel juhtimise võimekus.
 
Paigaldamine
Enne seadme soetamist uuri põhjalikult selle paigaldamise nõudeid ja võrdle neid oma elamu võimalustega:
 
  • Elamu suurus, planeering, soojustus.
  • Asukoht, kuhu on võimalik seadme sisemine ja välimine osa paigaldada.
  • Missuguse kütteliigiga on vajalik seade kombineerida.
  • Kas eesmärgiks on ruumide kütmine või ka jahutamine.
 
Nõuanne: Lepi paigaldamine kokku spetsialistiga, kes oskab seadmele valida kõige efektiivsema asukoha.
 
Müratase
Kui soetad kliimaseadme eluruumidesse, eriti magamistuppa, siis vali võimalikult väikese müratasemega seade. Mürataset mõõdetakse detsibellides (dB), mida rohkem neid on, seda suuremat müra seade töötamisel tekitab. Esmapilgul võib see tunduda vähetähtis, kuid hakkab rolli mängima kohe, kui pumba sisse lülitad.
 
Vali sobiv seade
Vajad lisakütteseadet või hoopis jahutust – kliimaseadmed täidavad mõlemad eesmärgid, lihtsalt vali sobiv võimsus ja seadme tüüp. Kvaliteetsed seadmed leiad K-rauta kauplusest, uuri lähemalt!