Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Kodumasinad

Sooduspakkumised

Ideed ja nõuanded

Parim sirgendaja hoiab sinu juukseid Foto: Andrea Donato/Unsplash.com   Kaunid, läikivad, tuule käes efektselt lehvivad modellijuuksed - kes neid endale ei tahaks? Ilusate juuste ihalus on toonud edu kodus kasutatavatele juuksesirgendajatele, mis föönide ja lokitangide kõrval on saanud tä...
Parim mahlapress - parim tee tugeva terviseni Foto: Unsplash.com   Võimalus ise kodus mahla pressida on elujõu ja hea tervise jaoks ülioluline. Värske mahl, pressitud värsketest puu- ja köögiviljadest annab meile kontsentreeritud annuse olulisi vitamiine, mineraale ja antioksüdante.    Kvaliteet...
Katlakivi eemaldamine kohvimasinast: oluline samm teel täiusliku kohvini Foto: Unsplash.com   Katlakivi eemaldamine kohvimasinast on üks tõeliselt tähtis töö, kui soovid, et sinu kohvimasin elaks pikemat ja tervemat elu, sina aga saaksid nautida maitsvat ja rikkaliku aroomiga kohvi.    Katlakivi masinasse unustamine aga, ...
Pesumasina ühendamine: korralik paigaldus tagab tõhusa pesu ja masina pika eluea Foto: Unsplash.comPesumasina paigaldus ja õige ühendamine võib tunduda keerulise ja tüütu tööna, mis oleks hea kiiresti kaelast ära saada, aga – tegu on ülesandega, mis on olulisem kui esmapilgul paistab. Korrektne ja hoolikas pesumasina ühendamine mõjut...

Kodumasinad – kuidas teha parim valik?

Kodumasinad peaksid olema justkui koduabilised ning tegema suure osa tööst ära. Valiku tegemisel tuleks lähtuda kodu suurusest ja vajadustest. Mõtlema peaks ka energiasäästlikkusele ning funktsionaalsusele.

Mõtle läbi oma vajadused

Kodutehnika peaks vastama konkreetse majapidamise vajadustele. Pole mõtet jälgida funktsioonide hulka, vaid vajadust nende järele. Kui seadmete kaugkäivitamine ei ole oluline, siis ei ole seda funktsiooni tarvis. Kui nõudepesumasina indikaatortuluke põrandal jääb märkamata, pole see vajalik.
 
Energiasäästlikkus

Üha kasvavate energiahindade valguses tasub teha energiasäästlikud valikud. Eelkõige suurt kodutehnikat soetades. Mida kõrgem on energiaklass, seda vähem elektrit ja vett seade tarbib. Kõige energiasäästlikumad on A klassi masinad.
 
Alates 01.03.2021 kehtivad uued energiaklassid:
 
Vana märgis
Uus märgis
A+++
A
A++
B
A+
C
A
D
B
E
C
F
D
G
 
Suurus ja mahutavus
 
Tänapäeva kodumasinad on kompaktsed. Väikesesse vannituppa saab soetada kuivatiga pesumasina. Pisikesse kööki pliidi asemel kuumaõhufritüüri, mis aurutab, keedab ja küpsetab. Ka seadmete mahutavus on erinev – näiteks pesumasina puhul varieerub see 3-13 kg.
 
Funktsioonid ja tehnoloogia
 
Tänapäeva tipptehnoloogilised kodumasinad teevad enamuse töödest meie eest ära. Pesumasinad doseerivad pesuaine, pesevad ja kuivatavad. Õhupuhastid suhtlevad pliidiplaadiga. Tuleb lihtsalt valida enda vajadustele vastavate funktsioonidega tehnika.
 
Kodumasinad on investeering aastateks
 
Hind näitab kvaliteeti ja rohkem maksavad tuntud tootjate tehnikaseadmed. Kuna kodutehnika on investeering aastateks, siis tuleks rõhku panna hinna ja kvaliteedi suhtele. Kallim A energiaklassi masin võib väga lühikese ajaga energiasäästu arvelt oma hinna kompenseerida.
 
Tootjad ja garantiitingimused
 
Tootjate populaarsus näitab kvaliteeti ja innovaatilisust. Samsung, Bosch, Electrolux seadmed leiab peaaegu igast majapidamisest, sest nende tootjate kodumasinad on vastupidavad, funktsionaalsed ja innovaatilise disainiga.
Lisaks pakuvad tuntud kaubamärgid kliendisõbralikke garantiitingimusi ning professionaalset kliendituge.
 
Sobiv disain igasse kodusse
 
Modernne, skandinaavialik või maalähedases stiilis kodu – igasse interjööri leidub sobiva disainiga tehnika. Valiku tegemisel võiks hoida ühtset joont ning soetada näiteks ühe sarja seadmed, mis on sarnase disainiga. Minimalistlikku kodusse sobib integreeritav tehnika.

Tagasiside ja hinnangud

Kogemus on kõige parem kvaliteedi indikaator. Seetõttu tasub uurida toodete tagasisidet ja hinnanguid. See annab väga hea ülevaate konkreetsete seadmete plussidest ja miinustest.
Otsid oma majapidamisse kodutehnikat, mis teeniks pikki aastaid? Uuri seadmete laia valikut, võrdle mudelite funktsioone ja pane rõhku kvaliteedile. Tee enda jaoks parim valik ning naudi vaba aega, mida innovaatilised kodumasinad võimaldavad.

Korduma kippuvad küsimused (KKK)

Kuidas valida oma koju õige suurusega kodumasinad?
Enne tehnika valimist mõõda hoolikalt asukohad, kus seadmed paiknema hakkavad. Ära unusta ka ühendusvoolikuid jms, mis lisaruumi nõuavad.
Kuidas leida parima hinna ja kvaliteedi suhtega kodumasinad?
Kuna enamasti näitab hind kvaliteeti, siis ära eelista kõige soodsama otsa seadmeid. Madala hinna taga on soodsad komponendid, mille eluiga on tihti lühike.
Miks on garantii ja järelteenindus oluline?
Kõik, mis töötab, see kulub. Kuna kodutehnika on investeering aastateks, siis heade garantiitingimuste ja kliendisõbraliku järelteenindusega tagad südamerahu juhuks, kui seade peaks rikki minema.