Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Filtreerimine

Näita tooteid
Hind
Õhupuhastaja tüüp
Õhupuhastajad peamised tüübid, mis jaotuvad tema kuju järgi, on kamina-, kuppel-, lõõtsa-, ja saar tüüpi. Nendest kamina tüüpi õhupuhastajad on enimlevinud.
Sügavus, cm
Energiatõhususe klass
Müratase , dB
Väljatõmme töötab väga vaikselt, tema müra või hääl on võrreldatav sosistamisega, mis kostub 5m kusgusele (alla 35db). Kui hääl on võrreldav sosistamisega 10m kaugusele (kuni 45db), loetakse hääl vaikseks.
Maksimaalne tõmbevõimsus, m³/h
Väiksele köögile piisab 130-200 m3/h, suurele köögile oleks vaja väljatõmmet 200-700 m3/h.
Laius, cm
Kõrgus, cm
Läbimõõt, cm
Kaubamärk Greentek×
Värv Valge×
Kuvatud: 6
Sorteeri:
Õhupuhasti Greentek Alaska Island
569,00 € / tk
589,00 / tk
Ainult veebis
SMART LEASING 10
Toote teabeleht
Õhupuhasti Greentek Alaska Island
  • Laius: 38 cm
  • Energiatõhususe klass: B
  • Müratase : 60 dB
  • Maksimaalne tõmbevõimsus, m³/h: 665
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Õhupuhasti Greentek Verona
549,00 € / tk
569,00 / tk
Ainult veebis
SMART LEASING 10
Toote teabeleht
Õhupuhasti Greentek Verona
  • Paigalduse tüüp: Sisse paigaldatav
  • Laius: 60 cm
  • Energiatõhususe klass: A++
  • Müratase : 42 - 57 dB
  • Maksimaalne tõmbevõimsus, m³/h: 670
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Integreeritav õhupuhasti Greentek Faro
130,90 / tk
Ainult veebis
SMART LEASING 10
Toote teabeleht
Integreeritav õhupuhasti Greentek Faro
  • Paigalduse tüüp: Paigaldatav kappi
  • Laius: 55 cm
  • Energiatõhususe klass: C
  • Müratase : 49 - 66 dB
  • Maksimaalne tõmbevõimsus, m³/h: 415
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Integreeritav õhupuhasti Greentek Aurora 10153024
344,00 / tk
Ainult veebis
SMART LEASING 10
Toote teabeleht
Integreeritav õhupuhasti Greentek Aurora 10153024
  • Paigalduse tüüp: Paigaldatav kappi
  • Laius: 55 cm
  • Energiatõhususe klass: A
  • Müratase : 43 - 62 dB
  • Maksimaalne tõmbevõimsus, m³/h: 600
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Integreeritav õhupuhasti Greentek Manila
142,00 / tk
Ainult veebis
SMART LEASING 10
Toote teabeleht
Integreeritav õhupuhasti Greentek Manila
  • Laius: 59.8 cm
  • Energiatõhususe klass: C
  • Müratase : 66 dB
  • Maksimaalne tõmbevõimsus, m³/h: 410
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Õhupuhasti Greentek G50MW
73,60 / tk
Ainult veebis
Toote teabeleht
Õhupuhasti Greentek G50MW
  • Laius: 60 cm
  • Energiatõhususe klass: D
  • Müratase : 62 dB
  • Maksimaalne tõmbevõimsus, m³/h: 231
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist

Õhupuhastid - Kuidas valida parim kubu kööki!

Õhupuhasti on enamasti väga praktiline ost ning seetõttu tuleb ka valik teha targalt ja kaalutletult. Köögikubu üks peamisi eesmärke on eemaldada toidutegemisel levivad lõhnad ja aurud. Kubu ei taga mitte ainult puhta õhu, vaid aitab hoida ka mööbli puhtana. Toidutegemisel tekkivad lõhnad imbuvad ajapikku mööblisse ning ainus, mis sellisel juhul aitab, on esemete väljavahetamine. Praadimisel eraldunud rasv ladestub köögikappidele ja lähedal olevatele esemetele ning selle eemaldamine on aeganõudev ja tülikas ettevõtmine. Praegu on turul saadaval väga lai valik õhupuhasteid ning sageli tekib küsimus kuidas nende seast kõige õigem välja valida. 

Õhupuhasti tüüp tööpõhimõtte järgi

Õhupuhasti seadmeid saab tööpõhimõtte järgi jagada kaheks: sise- ja välisringlusega. 

Välisringlusega seadmed 

Välisringlusega kubu puhul on elamus või korteris vajalik ventilatsiooniava, mille kaudu õhk ja lõhnad suunatakse ruumist välja. Nende õhupuhastite puhul on hooldus selle võrra lihtsam, et ei ole vahetamist vajavaid filtreid. Samas võib just vanemate elamute puhul esineda seadme töös tõrkeid kui ventilatsiooniava ei ole korralikult puhastatud või korrektselt ehitatud. 

Siseringlusega seadmed

Kui puhastaja ühendamine lõõriga ei ole võimalik, saab valida siseringlusega ehk söefiltriga mudel, mis filtreerib õhu ja suunab selle tagasi ruumi. Need õhupuhastid ei nõua ventilatsioonisüsteemi olemasolu, seega saab neid kergesti kõikjale ruumi paigutada. 
 
Kõige efektiivsem retsirkulatsiooni viis on bipolaarne ioniseerimine, mis on kombineeritud zeoliidiga. Bipolaarse ionisatsiooni tehnoloogia on küll kõige kallim, kuid tagab peale lõhnade ja niiskuse eemaldamise ka bakteri-, spoori- ja viirusevaba kvaliteetse elukeskkonna. Selliste õhufiltrite lõhnade eemaldamise efektiivsus on üle 90%. 

 

Õhupuhasti tüüp paigaldusviisi järgi  

Integreeritav õhupuhasti sobib siis, kui soovitakse hoida kokku ruumi ning eelistatakse mudelit, mis igapäevaelus jääb märkamatuks. Ka sedatüüpi lahendusi on kahte sorti – täisintegreeritavad või siis teleskooplahendusega. Teleskoopõhupuhastaja on paigutatud köögikapi põhja ning välja tõmmates hakkab see tööle, täisintegreeritav seevastu on peidetud kapi või seina sisse ja hakkab tööle ainult ühe nupuvajutusega. Täisintegreeritavad on ka tööpinna sisse pliidi taha või kõrvale paigaldatavad köögikubud. Need tõusevad tööpinnast nupule vajutusega umbes 20-30 cm kõrgusele.
 
Sõltuvalt paigaldusviisist jagunevad õhupuhastid kaheks: lakke kinnitatavad ning sisseehitatavad. Valik oleneb sellest, millise paigutusega on köök, kuna õhupuhasti paigaldatakse alati pliidiplaadi kohale: 
  • Lakke kinnituvad - Neid õhupuhasteid saab köögis praktiliselt kõikjale paigaldada. Eriti sageli eelistatakse neid siis, kui pliidiplaat on paigaldatud köögisaarele (köögi keskel asuvale kapile). Seda tüüpi seadet saab paigalda nii ruumi keskele seinale kui ka nurka.
  • Sisseehitatud - Sellised õhupuhastid on sobilikud siis, kui neid soovitakse silma eest varjata. Sõltuvalt teie nägemusest, saate valida paljude erinevate paigalduskohtade vahel: lakke, köögikapi alla või seinale kinnituvad. Lisaks on olemas ka teleskoopilised mudelid.

Muud tüübid

Lisaks eelnevale võib õhupuhasteid liigitada ka nende kuju või disaini ja funktsiooni järgi. Näiteks kuppeltüüpi kubu on ilmselt esimene, mis silmade ette tuleb- tõmbetoru otsas on laienev osa. Kaminatüüpi õhupuhastid on samuti alt laiemad, aga ühetasapinnalised. Lõõtsatüübil on tõmbe rest väljatõmmatav ning saaretüüpi õhupuhasti näeb välja minimalistlik ja kaasaegne. 

Paigaldamine

Kui kõrgele peab õhupuhastaja paigaldama? Elektri- või induktsioonpliidi puhul alates 40 cm kõrgusele, kuid gaasipliidi puhul tuleb õhupuhasti paigaldada minimaalselt 70 cm kõrgusele. Teleskoopõhupuhastaja paigaldamisel tuleb hoolega jälgida kõrgust, et esipaneeli välja tõmmates ei jääks see inimese silmade kõrgusele, kui ta pliidi juures tööd teeb. 
Puupliidiga köögi puhul tohib kasutada ainult lakke kinnitavat õhupuhastit.

Võimsus

Rusikareegel on, et mida suurem on ruum, seda võimsam õhupuhasti tuleb soetada. Kui soovid teada täpset numbrit, mõõda ruumi pikkus, laius ja kõrgus ning arvuta ruumala. Korruta saadud number kaheteistkümnega ning saad teada maksimaalse tõmbevõime, mida on vaja praadimisel tekkivate rasvade eemaldamiseks. Parameeter aitab kindlaks määrata kui suure hulga lõhnu kuupmeetrites suudab õhupuhastaja eemaldada ühes tunnis. Kaasaegsete õhupuhastajate võimsused jäävad vahemikku 200 kuni 1000 kuupmeetrit tunnis. Võimsust valides tasub arvestada, et õhk peaks vahetuma kümme korda tunnis. 

Filtrid

Filtrid on ette nähtud õhu puhastamiseks ning mida rohkem neid on, seda paremaid tulemusi on võimalik saavutada. Tähelepanu tuleks pöörata ka sellele, kas nad suudavad rasva imada. Ideaalis on uutel õhupuhastitel olemas nii rasvafilter kui ka söefilter. Ehkki mõlemaid tuleb aeg-ajalt uuemate vastu välja vahetada, siis ei pea te kunagi köögi õhukvaliteedi pärast muret tundma. Lisaks süsinikfiltrile on poodides saadaval ka alumiiniumist puhastusfiltiga seadmed. 

Disain ja välimus

Üha enam on õhupuhastid muutunud isikupärasteks disainielementideks, mis harmoneeruvad köögi sisustusega, andes kogu ruumile soovitud ilme. Kui kubu ei ole varjatud, siis pöörake tähelepanu selle kujundusele. Teadma peab, kas õhupuhastist saab köögi ja kodu disaini element või mitte. See tähendab, et valitud õhupuhasti peab sobima sinu köögimööbli ja üldise stiiliga. Või on vaja lihtsalt õhupuhastit, mis täidaks praktilist funktsiooni ning võimalusel soovid kõige väiksemat, et ruumi jääks ka teistele asjadele? See tähendab, et tuleb valida integreeritud õhupuhasti. 

Müratase 

Lisaks eelnevale on vajalik pöörata tähelepanu ka seadme müratasemele. See on oluline parameeter siis, kui köök on ühendatud elutoaga. Mürataset tähistatakse dB ning esitatakse vahemikuna (50-70 dB). Paljudel populaarsetel mudelitel on müratase alla 50-60 dB, seega ei ole need väga valjud. Kui aga soovite erakordset mugavust, siis tasub tähelepanu pöörata neile õhupuhastitele, mille müratase on 45 detsibelli või vähemgi - need ei häiri kindlasti teie igapäevast elu. Müratase sõltub ka toru paigaldusest- mida lühem ventilatsioonitoru ja vähem pöördenurki, seda vaiksem õhupuhasti töö on.

Hooldamine

Õhupuhastaja rasvafiltrit on vaja pesta vähemalt kord kuus. Osa elektroonilisi mudeleid tuletavad filtrite puhastamist sulle ise meelde. Rasvafiltreid pestakse käsitsi või nõudepesumasinas maksimaalselt iga kahe kuu tagant. Lõhnafilter ei ole pestav, seda tuleb vahetada iga kolme kuu tagant. Enamus õhupuhastajaid on roostevabast metallist. Roostevabast terasest köögitehnika hooldamiseks on olemas spetsiaalsed vahendid. Õhupuhastajate jaoks sobib kõige paremini spetsiaalne immutatud salvrätik, mis vahatab ja puhastab õhupuhasti pinna, jättes sellele kaitsva kihi. 

Lisafunktsioonid

Uuemad õhupuhastid pakuvad enneolematuid võimalusi - näiteks ühenduvad mõned mudelid pliidiplaadiga ning lülituvad automaatselt sisse, kui süsteem aktiivse toiduvalmistamise tuvastab. Samuti on saadavad sellised õhupuhastid, mida saab integreerida nii, et need jäävad märkamatuks. Praegu on võimalik soetada omale elektroonilise või isegi puutetundliku juhtimispaneeliga mudeleid ja mõnel neist on ka ekraanid. Valik sõltub sellest, milline juhtimisviis tundub teile kõige mugavam. 

Valgustus

Valgustus on paljudesse seadmetesse sisseehitatud funktsioon, mis valgustab pliidiplaati ja muudab toitu tegemise veelgi mugavamaks ja lihtsamaks. Kasutatakse põhiliselt kahte tüüpi valgustust- halogeenlambid ja LED-lambid. LED-valgustite puhul tuleks jälgida valguse temperatuuri, mida mõõdetakse Kelvinites. Näiteks 3000K on soe valgus, aga 5000K külm valgus. Parimateks on õhupuhastid, millel saab reguleerida tõmbe tugevust. See lubab kasutada võimsust sõltuvalt toidust, mida parasjagu valmistatakse. 

Perimeetertõmme 

Sellisel juhul on õhupuhastaja all metallplaat, mis tõmbab õhu ülesse servadesse jäävatest vahedest. Perimeeter laiendab oluliselt kasulikku tõmbeala. Ilma perimeetrita tavalise võrefiltriga õhupuhasti tõmbab õhku üles keskelt, perimeeterfiltriga õhupuhastaja tõmbeala on laiem.

Hind

Hind sõltub sellest, millist terast on kasutatud, milline on toote viimistlus, kui tugev on mootor ja ka disainist. Mõni keerulisema disainiga õhupuhastaja, mida on raskem toota, ongi seetõttu kallim. Hinnad algavad isegi mõnekümnest eurost ja ulatuvad kuni mitme tuhandeni. Kõige rohkem õhupuhastajaid pakutakse hinnaklassis 400-1000 eurot. Integreeritavad ja klassikalise disainiga õhupuhastajad on reeglina odavamad.

Korduma Kippuvad Küsimused (KKK)

Milline õhupuhasti on parim?
Kvaliteetne, stiilse disainiga õhupuhasti, mis teeb oma tööd efektiivselt – tagab köögis puhta õhu.
 
Millised on top 5 õhupuhastite tootjat?
Usaldusväärne tootja tagab tavaliselt ka kvaliteedi. Parimate toojate hulka kuuluvad Bosch, Elica, Electrolux, Whirlpool, Akpo ja Hansa. Neile lisaks tasub kaaluda ka Faberi, Edesa, Standarti ja Teka valikuid.  
 
Kas kõik õhupuhastid tuleb ühendada ventilatsiooniga?
Kui ventilatsiooniga ühendamise võimalust ei ole või seda ei vajata, siis on alternatiivseteks valikuteks siseringlusega kubud. 
 
Mis tüüpi õhupuhasteid on olemas?
Kõigepealt tuleks otsustada, kas valida ventileeriv või söefiltriga õhupuhasti. Kui köögis ei ole ventilatsioonitoru või -ava eelnevalt olemas, siis on lihtsam valida söefiltriga puhasti. Seejärel tuleks mõelda, kas valida seinale või lakke kinnituv õhupuhasti. Kui ventilatsiooniava on pliidi kohal seina peal või külgmise seina peal, siis on lihtsam valida seinale kinnituv puhasti. 
 
Kuidas arvutada, kui võimast õhupuhastit kööki osta?
Et valida õige võimsusega õhupuhasti, tuleb teada köögi ruumala. Näiteks kui köögi ruumala on 60 m3, siis selleks, et sellises köögis suudaks õhupuhasti tõmmata ära ka sibula ja peekoni säristamise lõhnad, tuleks ruumala korrutada 12-ga. Järelikult vajaks see köök 720 m3/h võimsusega õhupuhastit.