Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Filtreerimine

Näita tooteid
Hind
Masina tüüp
Õmblusmasinaid on nelja tüüpi - arvutipõhised, elektromehaanilised, overlokiga, tikkimismasinad. Elektroonilisi õmblusmasinaid iseloomustab funktsioonide rohkus. Elektromehaanilistel õmblusmasinatel on vähem funktsionaalsust. Õmbluste servade töötlemiseks kasutatakse overloki masinaid. Tikkimismasinad on mõeldud ainult tikkimiseks
Automaatne niidistaja
Tähistab tooteid, mis omavad automaatse niidistamise funktsiooni
Süstik
Niidirull võib olla kas horisontaalses või vertikaalses asendis.
Õmbluste tüüpide arv
Tähistab erinevate õmbluste võimalust konkreetse tootega.
Kaubamärk Minerva×
Kuvatud: 1
Sorteeri:
Õmblusmasin Minerva M823B, elektrimehhaaniline
159,00 / tk
Ainult veebis
SMART LEASING 10
Õmblusmasin Minerva M823B, elektrimehhaaniline
  • Masina tüüp: Elektrimehhaaniline
  • Maksimaalne nõelapiste pikkus: 4 mm
  • Maksimaalne nõelapiste laius: 5 mm
  • Automaatne niidistaja: Jah
  • Süstik: Vertikaalselt
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist

Kuidas valida õmblusmasinat?

Kui olete juba õmblusmasinaid valimas, siis on teil ilmselt esmased oskused ja kindel tahe õmblemisega tegeleda. Üldiselt on nii, et kui õmbleja valib omale masina, teab ta väga täpselt missuguste lisade ning võimekusega see olema peab. Juba õmblejaks õppides on  koolis spetsiaalsed tunnid, kus õpetatakse masina tehnilist poolt ning isegi nende pisiremonti, rääkimata spetsiaalsetest erialatundidest mis toimuvad kõik masina taga õmblemist harjutades.
 
Kui esmalt tundub, et õmblusmasinaga on lihtne- niit nõelale taha, pedaal ja juhe külge ning vägevaid disain rõivaid lendab nagu Vändrast saelaudu, siis paraku see nii ei ole. Esmalt tuleb masina alumine niidirull ehk pool ära poolida, masin korralikult niidistada ja kontrollida üle piste samm. See peaks olema vabalt jooksev ega ei tohi olla lõtv ega liiga jäik. Esmasel kasutamisel on oluline järgida kasutusjuhendit ja erinevaid soovitusi näiteks selle kohta, mis missugune nõel ja tald sobib erineva kanga õmblemiseks.
 
Tundub, et läks juba keeruliseks? Tegelikult mitte, selgeks tuleb teha põhitõed ning vaikselt katsetada ja proovida. Iga asi on õpitav ning õmblemise oskus ei jookse kindlasti mööda külge maha.

Missugune masin valida?

See on see küsimus, mis tekib, kui teete lahti mõne e-poe kodulehe. Erinevaid masinaid vaatab sealt vastu ilmselt kümneid. Missugune on aga see kõige parem kodus kasutamiseks? Kodus kasutamiseks just seetõttu, et suurtes tehastes kasutatavad õmblusmasinad on hoopis teine tase. Need on üldiselt statsionaarsed, väga võimsad ja kiired. See on loomulik, sest tehastes on oluline kiirus. Tavaliselt on seal iga töö jaoks eraldi masin ja eraldi inimene masina taga, kes teab ja tunneb just selle seadme hingeelu kõige paremini.
 
Kodus kasutamiseks mõeldud masinad on aga multifunktsionaalsed ning rohkete võimalustega, jäädes suurtele alla vaid võimsuse ja kiiruse poolest. Tõsi küll, et tööstuslikud masinad õmblevad paremini nii paksemat kui ka väga õhukest riiet, kuid kui kasutada spetsiaalseid abivahendeid, saab ka kodus nende õmblemisega hästi hakkama. Masinaid on müügil mitu erinevat tüüpi:
  • Elektromehaanilised- sobivad ideaalselt algajale, sest on parima hinnaga ning neid on väga lihtne kasutada.
  • Komputeriseeritud - ehk arvutipõhine õmblusmasin on eelmistega võrreldes võimekam, funktsionaalsem ja kallim. Sellist masinat kasutavad tihtipeale rätsepad, sest masinal on palju lisavõimalusi. Tihti on sellistel seadmetel olemas ka tikkimis võimalus, kus saab kas Wifi või USB pulga kaudu mustrid masinasse laadida.
  • Overlokid- on mõeldud õmblusvaru ja õmbluse äärte viimistlemiseks. Sellised õmblused on tugevad ja niidid ei kulu nii kiiresti. Kuigi paljudel tavalistel õmblusmasinatel on olemas ka overlok piste, ei ole see aga tegelikult võrreldav ühe õige masinaga ääristatud pistega. Need kaks erinevad nagu öö ja päev ja just seetõttu, et kui kasutate äärestusmasinat lõikab see samal ajal kui oma õmblustööd viimistlete maha ka üleliigse õmblusvaru ning õmblus jääb visuaalselt ilus, tugev ja korrapärane. Kuna overlok masin ei asenda õmblusmasinat, on see pigem lisaseade.
  • Tööstuslikud- on väga võimsad ja kiired masinad ning kasutatakse peamiselt õmblustöökodades ja suurtes tehastes. Kuigi selliseid masinaid on võimalik ka koju soetada on need hinnalt üpris kallid.
  • Kudumismasinad- on mõeldud kudumiseks. Masinal saab kududa erinevaid pitse, kirjut kudet ja ka soonikut-ringkudet, kuid seda ainult alumise plaadi olemasolul.

Masin kodus kasutamiseks

Kui olete aga pigem kodune õmbleja ja vajate masinat paljude erinevate õmbluste tegemiseks, tasub valida võimalikult multifunktsionaalne seade. On ilmselge, et kodune masin ei saa ligilähedalegi tööstusliku masina võimsusele, ent head õmblust on võimalik kodus kahtlemata teha.
 
Kodusel masinal võiks olla võimalikult palju erinevaid pisteid, taldasid ja programme. Kõige suurem mure, mis paljudel kaasaegsetel masinatel kipub olema on see, et paksu riide õmblemine ei ole kõige lihtsam. See annab eriti tunda tugeva teksariide, voodriga kanga ja nahast detailide õmblemisel. Muidugi sõltub palju ka valitud nõelast ja kahtlemata peab selle jaoks olema masinal sobiv tald, mis riiet paigal hoiab ning edasi nihutab.

Tald

Et õmblustööd oleks võimalikult lihtne ja mugav  teha ja et see jääks ka kvaliteetne, on masinale mõeldud erinevad tallad. Tald on see vidin, mis hoiab kangast paigal ja liigutab masina abil edasi, et piste jääks korrapärane ja kvaliteetne ning et kaks rõivadetaili omavahel kindlalt koos püsiks.
  • Universaaltald- ehk siksak tald koos kiirkinnitusega, on peamine tald mis masinal kasutust leiab. Sellega sobib õmmelda enamus kangaid ning ära saab teha kõige argisemad kui ka vähe keerukamad õmblustööd.
  • Joonõmbluse tald- võimaldab teha sirget õmblust. Sellise tallaga on hea jälgida õiget õmblusvaru suurust ja äärt.
  • Overlok tald- sellega on võimalik teha üleääre-õmblust, ilma et kangas krookesse tõmbaks.
  • Otseõmbluse- ehk teksatald- saab teha vaid otseõmblust. Sobib nii kerge ja veniva riide jaoks kui ka paksu teksamaterjali õmblemiseks, sest tald on lai ning hoiab kangast hästi paigal.
  • Tõmblukutald- sellise tallaga on väga lihtne paigaldada tõmblukku, kante kui ka teisi väga serva lähedal olevaid õmblusi teha.

Pisted

Mida rohkem erinevaid pisteid masin teha oskab, seda parem. Sel juhul saate valida just teie kangale sobivaima lahenduse. Samuti on oluline, et saaksite reguleerida pistete pikkust ja tugevust. Kindlasti on tähtis, et masin teeb lisaks tavalistele ka sik-sak pistet ning eriti mugav on kui masin õmbleb ka nööpaugud ise. Laste riiete jaoks on väga hea, kui masin oskab teha lisaks mõned dekoratiivsed ilupisted.
 
Mugav on ka , kui masin teeb automaatselt tagasiõmbluse. See selle eesmärgiks on, et õmblus ei hargneks. Muidugi on võimalik seda ka alati  ise manuaalselt teha, õmmeldes 4-5 pistet edasi ja seejärel sama palju tagasi.

Masina suurus, võimsus, müratase ja kaal

Kodus õmmeldes on kahtlemata oluline, et masin oleks võimalikult vaikne. Usun, et paljudel pole õmblemiseks eraldi tuba ega spetsiaalset nurgakest. Oleks hea, kui masin ei oleks hirmus raske, sest tihtipeale tuleb masin pärast õmblustööd jälle kasti pakkida ning kapi otsa üles vinnata. Seega võimalusel tasub valida võimalikult vaikne ning kerge masin, ent piisavalt võimas, et vajalikud õmblused tehtud saaksid. 
 
Tuntud firmade masinatele on lihtsam leida varuosasid ning erinevaid õmblustarvikuid, mis õmblemist hõlbustavad. Kahtlemata on sellel alal tegijad Singer, Brother ja Juki. Odavama masina võib kätte saada 100 euroga, kallimad masinad maksavad paar tuhat eurot. Mini masina, mis teeb vaid ühesugust õmblust nja mida on hea ka reisile kaasa võtta, võib leida juba väga soodsalt- 12 euroga.

Korduma Kippuvad Küsimused (KKK)

Millised on parimad õmblusmasinad?
Parim masin on kvaliteetne, võimekas ning võimalikult väikese müratasemega
.
Milliste tootjate õmblusmasinad on parimad?
Kindlasti on head masinad Juki, Brother, Singer, Jata, Janome, Addi, Rubina ja Minerva firmade toodang.
 
Mida jälgida õmblusmasinat ostes?
Peamiselt masina otstarvet , mille jaoks ja kui tihti te õmmelda plaanite. Seejärel tasub uurida lisafunktsioone ja mürataset.
 
Mis hinnaklassis on head õmblusmasinad?
Hea masin on valitud vastavalt sellele, kui palju te seda kasutate. Suurepärane masin võib maksta ka 100 eurot, kui plaanis on seda kasutada vaid laudlinade ääre ning padjapüüride õmblemiseks.
 
Mis tüüpi õmblusmasinaid on olemas?
Olemas on elektromehaanilised, komputeriseeritud ja overlok ehk ääristusmasinad.