Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Filtreerimine

Hind
Võimsus, W
Tööaeg täislaetud akuga, min
Märgpuhastussüsteem
Eemaldatav käsipump
Märgpuhastussüsteem Jah×
Kuvatud: 5
Sorteeri:
Autotolmuimeja Bissell SpotClean Auto Pro Select 3730N
235,28 / tk
Ainult veebis
SMART LEASING 10
Autotolmuimeja Bissell SpotClean Auto Pro Select 3730N
  • Tolmukoguja maht: 2.2 l
  • Võimsus: 750 W
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Käsitsi tolmuimejad Electrolux Electrolux 500 series wireless vacuum cleaner
304,95 / tk
Ainult veebis
SMART LEASING 10
Käsitsi tolmuimejad Electrolux Electrolux 500 series wireless vacuum cleaner
  • Tolmukoguja maht: 0.3 l
  • Laadimisaeg: 270 min
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Autotolmuimeja Compass Air compressor + VC12V
32,90 / tk
Ainult veebis
Uus
Autotolmuimeja Compass Air compressor + VC12V
  • Võimsus: 100 W
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Käsitsi tolmuimejad Electrolux 600, 2500 mAh
240,00 / tk
Ainult veebis
SMART LEASING 10
Käsitsi tolmuimejad Electrolux 600, 2500 mAh
  • Tööaeg täislaetud akuga: 53 min
  • Laadimisaeg: 360 min
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Autotolmuimeja Compass Turbo 12V
17,09 / tk
Ainult veebis
Uus
Autotolmuimeja Compass Turbo 12V
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist

Kuidas valida käsitolmuimejat?

Käsitolmuimeja näol on tegemist kõige tavalisema tolmuimejaga, mis on lihtsalt oma mõõtmetelt oluliselt väiksem kui tavalised masinad seda on. Tänu sellele, et masin on väike on seda hea ja mugav kasutada näiteks kohtades, kus tavaline imur jääb liiga kohmakaks.  Küll aga ei ole sellised masinad väga võimsad ning kui on vaja suuremat pinda koristada, tasub siiski tavaline tolmuimeja käiku lasta.
 
Seega on käsiimuril oma head ja vead ning käsiimuri kasuks räägivad järgmised punktid:
  • Masinad on väiksed ja kerged;
  • Paljud minimasinad on akudega ning juhtmevabad;
  • Parimad lihtsate ja kiirete koristustööde jaoks nagu diivanilt purude imemiseks ja autoistmete puhastamiseks;
  • Neid on lihtne hooldada, sest paljudel masinatel on eemaldatav tolmukoguja ehk mahuti mida on võimalik ise käsitsi tühjendada ning te ei vaja tolmu imemiseks spetsiaalseid tolmukotte;
  • Müügil on väga palju erinevas hinnaklassis käsitolmuimejaid, seega peaks igaüks leidma just omale sobiva hinnaga mudeli.
Käsitolmuimeja miinused:
  • Võrreldes suurte tolmuimejatega ei ole tavaliselt käsiimurid nii võimsad;
  • Väiksema jõudluse tõttu ei ole masin loodud puhastama suuremaid pindu;
  • Tolmumahuti on oluliselt väiksem, kui suurtel imuritel ning seda tuleb sagedamini tühjendada.

Millele tasub käsitolmuimejat ostes tähelepanu pöörata?

Kui olete lugenud läbi käsiimuri plussid ja miinused ning olete jõudnud otsusele, et just see masin teeb koristamise teie jaoks lihtsamaks ja kergemaks, tekib kindlasti küsimus, et missugust masinat valida. 
 
Nii nagu tavalise tolmuimeja puhul, tuleb ka käsitolmuimejat valides panna rõhku peamistele punktidele nagu: võimsus, tolmukoguja mahutavus, filtrid, lisaotsikud ja  masina disain. Juhtmevaba seadme puhul mängib väga olulist rolli ka selle tööaeg.

Suurus ja kaal

Kuna käsitolmuimeja peamine eesmärk on muuta koristustööd võimalikult lihtsaks ja kergeks, siis pange kindlasti rõhku just masina kaalule ja suurusel. Liiga rasket mudelit on ebamugav käes hoida ning see hakkab omakorda mõjuma ka randmele, koormates seda üleliia. Valige võimalikult väikesemõõtmeline masin, sest siis on seda ka hea ja mugav hoiustada.

Võimsus

Just see ongi käsiimuri kõige suurem murekoht, sest seadme võimsus on tavamasina omast oluliselt väiksem. Seda eriti just akuga mudelite puhul. Kindlasti ei tohi ega ei saagi võrrelda  käisimurit näiteks mõne Karcheri tolmuimejaga. Need  kaks masinat ja nende imemisvõimsus ei ole paraku isegi mitte omavahel võrreldavad. Käsiimur on siiski mõeldud lihtsaks ja kiireks koristuseks ja lastega peredesse, kus küpsisepurud saab vaid hetkega diivanilt kokku imetud ning autoistmed puhtaks tehtud.
 
Küll aga on tootjad võtnud omale eesmärgiks, et pakuvad väiksema võimsuse kompenseerimiseks näiteks jällegi võimalikult pikka tööaega. 

Tööaeg

Kui valite juhtmeteta mudeli, siis on väga oluline näitaja seadme tööaeg. Sõltuvalt masinast võib imemise aja pikkus olla väga erinev. Tavaliselt jääb see 15- 30 minuti vahele . Mida odavam on aga imur, seda väiksem on seadme tööaeg. Kui arvate, et poole tunniga te siiski ei saa soovitud tulemust, tasub valida juba juhtmega masin. 
 
Tavaliselt on juhtmega masinad ka odavamad. Eriti kui silmas pidada juhtmega ja juhtmevaba masina võimsust, sest juhtmega isendid on paremate näitajatega. Juhtmega käsitolmuimeja puhul valige aga masin, millel on võimalikult pikk toitejuhe. Nii pääsete igale poole ligi, ilma et peaksite pikendusjuhtmeid kasutama hakkama.

Juhtmevaba seadme laadimine

Ilma juhtmeta käsitolmuimejaid tuleb aku tühjaks saamisel laadida. Akude keskmine laadimisaeg on tavaliselt 1,5- 3 tundi.  See omakorda sõltub muidugi väga palju masina tootjast, seadme võimsusest ja tööaja pikkusest.

Tolmumahuti suurus

Sõltuvalt mudelist on tolmumahuteid väga erineva kuju ja suurusega. Kõige olulisem on leida imur, mille tolmu kogumise mahutid on lihtne eemaldada ja puhastada. Uskuge, et mida tüütum ja keerulisem seda teha on, seda suurema tõenäosusega jääb masin varem või hiljem lihtsalt nukralt seisma.
 
Kui valite käsitolmuimeja, millel on läbipaistev mahuti on hea mustuse kogusel silma peal hoida et juba varakult paak ära tühjendada. Liiga täis mahutiga tolmuimeja ei tee oma tööd enam nii hästi ja koristuse tulemus pole kindlasti see, mida masinalt ootate. Seega hoidke aeg-ajalt tolmukogujal silma peal ja tühjendage see kohe, kui märkate, et mustust on sinna juba liiga palju kogunenud.

Filtrid ja puhas õhk

Samamoodi nagu tavalistel tolmuimejatel on ka osadel käsitolmuimejatel spetsiaalsed filtrid õhu puhastamiseks. Filtreid tuleb aga ettenähtud ajal vahetada. See  on väga lihtne protsess ja filtrite vahetamisega saab hakkama igaüks.
 
Kui aga imuril filtreid ei vahetata, siis langeb seadme jõudlus. See omakorda tähendab seda, et masin ei tee enam oma tööd nii efektiivselt kui ta seda tegema peaks ja puhastatavad pinnad ei saa korralikult puhtaks.

Erinevad lisaotsikud veel mugavamaks koristamiseks

Käsitolmuimejatel on enamasti komplektis kaasas ka mitmed lisaotsikud. Lisatarvikud teevad koristus protsessi teie jaoks mugavamaks. Näiteks on väga heaks abimeheks kodus, kus on ka lemmikloomad,  spetsiaalne pöörlevate harjastega otsik. Sellise  otsikuga saab kodu karvavabaks vaid mängleva kergusega.
 
Ka raskesti juurdepääsetavate kohtade jaoks on olemas spetsiaalne peene otsik ning erinevad tolmuharjad näiteks kardinate ja diivanite puhastamise tarbeks.

Ka välimus on oluline

Ei ole ju saladus, et kaasaegsed kodumasinad peavad olema ilusad ja esteetilised. Seda eriti juhul, kui te plaanite tolmuimejat kuskil nähtaval kohal hoida. Aga hea uudis on see, et müügil on mitmeid erinevaid ilusa disainiga masinaid, mida on kohe patt kappi peitu panna.

Räägime rahast, ehk tolmuimeja hind on see mis kõik paika paneb!

Käsitolmuimeja hind on üldiselt kõige soodsam, võrreldes suurte tolmuimejatega. Odavamad käsiimurid saab kätte juba alates 10 euroga. Kallimad mudelid maksavad aga kuni paarsada eurot. 
 
Teinekord on aga käsitolmuimejad müügil koos varstolmuimejaga ühes komplektis. Ehk varstolmuimejat saab kasutada ka nagu käsiimurit , kui selle seadme varre küljest lahti võtate. Seega mõelge ja võrrelge ning tehke parim otsus võttes arvesse hinna ja kvaliteedisuhet.

Korduma Kippuvad Küsimused (KKK)

Milline on parim käsitolmuimeja?
Parim masin on mugav, kerge ning võimas.
 
Millised on parimad käsitolmuimeja tootjad?
Tuntud brändid on Bosch, Black and Decker, Philips, Mamibot, Daevoo, Electrolux ja Bissell
 
Millist käsitolmuimejat osta?
Ostke võimas ja kerge masin ning kui eelistate akuga imurit, valige võimalikult pika tööajaga isend.
 
Kas käsitolmuimeja on ostmist väärt?
Kui teil on kodus vaid suur ja kohmakas tavaimur, tasub käsitolmuimeja ost kindlasti ära.
 
Milline on parim käsitolmuimeja autosse?
Valige imur, mis on piisavalt väike ent võimekas ja millel on komplektis kaasas erineva suurusega lisaotsikuid.