Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Filtreerimine

Hind
Maht, l
Ühe või kahe inimese jaoks ei tasu osta kahe liitrist veekeetjat, mis sobib suurele perele. Väike veekeetja soojendab vett kiiremini ja kulutab vähem elektrit. Kõige populaarsemad veekeetjad on 1,7 liitrised ja väiksed keetjad, mis on mõeldud kahele tassile.
Võimsus, W
Mida suurem võimsus, seda kiiremini vesi keema läheb. Veekeetjate võimsused on 800 kuni 3000 W-ni, keskmiselt on nad 1500 kuni 2000 W.
Materjal
Veekeetjate korpuse materjalid: plastmass, roostevaba teras, metall, klaas või nende materjalide kombinatsioon. Plastmass on kõige populaarsem materjal. Roostevabast terasest veekeetjad on väga pilkupüüdvad ja vastupidavad ning vesi läheb nendes kiiremini keema. Klaasist veekeetjad annavad köögile kaasaegse väljanägemise.
Temperatuuri reguleerimine
Funktsioon, mis võimaldab määrata soovitud veetemperatuuri.
Soojahoidmise funktsioon
Soojuse säilitamise funktsioon hoiab temperatuuri sõltuvalt valitud joogist.
Automaatne väljalülitus
Teekann lülitub välja, kui vesi hakkab keema ning on valmis kasutamiseks.
Kaubamärk Kenwood× Aurora×
Kuvatud: 4
Sorteeri:
Elektriline veekeetja Kenwood ZJX650WH, 1 l
78,71 € / tk
108,00 / tk
Elektriline veekeetja Kenwood ZJX650WH, 1 l
  • Kaubamärk: Kenwood
  • Maht: 1 l
  • Võimsus: 2200 W
  • Värv: Valge
  • Temperatuuri reguleerimine: Ei
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Elektriline veekeetja Kenwood ZJX650RD, 1 l
79,00 € / tk
107,00 / tk
Elektriline veekeetja Kenwood ZJX650RD, 1 l
  • Kaubamärk: Kenwood
  • Maht: 1 l
  • Võimsus: 2200 W
  • Värv: Punane
  • Temperatuuri reguleerimine: Ei
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Elektriline veekeetja Aurora AU 3336, 1.7 l
22,49 / tk
Ainult veebis
Elektriline veekeetja Aurora AU 3336, 1.7 l
  • Kaubamärk: Aurora
  • Maht: 1.7 l
  • Võimsus: 2200 W
  • Värv: Roostevaba teras
  • Temperatuuri reguleerimine: Ei
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Elektriline veekeetja Aurora AU3502, 1.8 l
22,79 / tk
Ainult veebis
Elektriline veekeetja Aurora AU3502, 1.8 l
  • Kaubamärk: Aurora
  • Maht: 1.8 l
  • Võimsus: 1750 W
  • Värv: Läbipaistev, Pruun
  • Temperatuuri reguleerimine: Ei
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist

Kuidas valida veekeetjat?

Tee joomise traditsioon on alguse saanud Hiinast ja seda juba ligi 5000 aastat tagasi . Selle kohta käib ka üks tore legend Hiina keisrist, kes oli sõna otseses mõttes teejoomise teerajaja. Nimelt oli keiser istunud puu all ja tema kõrval oli teenija parasjagu suures katlas vett keetnud. Väike tuuleiil viis suurelt puult tulnud lehe lendu, mis maandus aga otsejoones keisri kõrval olnud veekatlasse.  Keiser, kes puulehe õhulendu keevasse vette nägi, soovis hiljem saadud tõmmist maitsta.  Ta tahtis teada , et mis maitse veele tekib, kui vesi on oma värvi vahetanud. Ja legendi kohaselt valmiski nii päris esimene tassike teed maailmas.

Ka tänasel päeval on teejoomine populaarne, ent teevee maitsete valik on oluliselt laiem. Et aga teed oleks võimalik nautida, on selleks vaja kuuma vett. Kõige lihtsam moodus vee keetmiseks on kasutada veekeetjat. Keedukannusid leidub müügil tõesti väga erinevaid. Kuidas valida sadade erinevate toodete hulgast aga just see kõige sobivaim? Kohe anname mõned vihjed.

Veekeetja mahutavus

Mahutavus on kõige olulisem näitaja, kui hakkate omale veekeetjat valima. Õige keedukannu suurus sõltub selle kasutajate hulgast. Mida suurem on veekeedukann, seda rohkem vett on võimalik ühe korraga keeta.

Kõige suurema mahutavusega keedukann, mis hetkel müügil on 2,3 l.  Ilmselgelt on selline keedukann aga suur liialdus väikese pere jaoks. Arvestada tasub pigem sellega, et keskmine kohvi- ja teetass on 200- 250 ml. Nüüd mõelge, et mitu teejoojat teie peres on ja korrutage tassi keskmine mahutavus oma pereliikmete arvuga. Nii saategi täpselt teada, kui suurt keedukannu te vajate.

KĂĽttekeha tĂĽĂĽp

Küttekeha näol on tegemist kütteelemendiga keedukannu sees, mis keedab vett. Keedukannu küttekehasid on kahte erinevat tüüpi: spiraalikujuline küttekeha ja plaadikujuline küttekeha.
  • Spiraalikujuline kĂĽttekeha – kasutatakse tavaliselt odavamates veekeedukannudes. Olgugi, et tänu sellisele kĂĽttekehale on keedukann oluliselt soodsama hinnaga, tuleb arvestada sellega, et katlakivi tekib kĂĽttekehale väga kiiresti. Positiivse poole pealt on seda tĂĽĂĽpi veekeetjad aga väga töökindlad.
  • Plaadikujuline kĂĽttekeha – selle eeliseks on , et korraga saab keeta väga väikese koguse vett. Iseg vaid ĂĽhe tassi jagu. Seega ei pea te kulutama liigselt vett ega energiat, kui soovite omale tassikest teed. KĂĽll aga on hinna poolest plaadikujulise kĂĽttekehaga seadmed kallimad.

Veekeetja võimsus

Mida suurema võimsusega on keedukann, seda kiiremini hakkab vesi kannus keema. Kui soovite, et vesi saavutaks keemistemperatuuri võimalikult kiiresti, siis on ainuõige otsus soetada omale koju võimas keetja. Võimsamad keedukannud tarbivad aga korraga rohkem energiat kuid kuna vesi keeb kiiremini siis võrreldes nõrgemate mudelitega oluliselt suuremat elektritarbimist ei ole. Tavaliselt on keetjate keskmine võimsus 1600- 2000 W, kuid leidub ka väikese 600 W võimusega veekeetjaid. 

Disain ja materjal

Paljude inimeste jaoks on seadme disain täpselt sama tähtis kui seda on toote tehnilised näitajad. See on täiesti mõistetav, sest ilusa disainiga tooted muudavad köögi luksuslikuks ning stiilipuhtaks.  Keedukannusid toodetakse järgmistest materjalidest:

Plastikust veekeedukannud on kõige soodsamad. Kannude värvi- ja disainivalik on samuti suur ja lai. Plastkann on kerge ja ei lähe nii kuumaks, nagu roostevabast terasest tooted. Roostevabast terasest toodete puhul on tegemist vastupidavate ja töökindlate kannudega, sest neil on olemas termoisolatsioon, mis aitab kaitsta korpust ülekuumenemise eest ning ühtlasi hoiab ka vee kannus pikema aja jooksul soojana.

Klaasist veekeedukannud  näevad stiilsed ja imeilusad välja. Ainukeseks miinuseks on see, et toote pind läheb kuumaks. Keraamilised keedukannud on seevastu aga kõige kallimad, kuid neid leidub müügil väga erineva disainiga. Arvestage aga sellega, et keraamiline veekeetja on küllaltki raske. Oleme teie jaoks kokku pannud ka alloleva tabeli, kus kõikide keedukannude materjalide head ja vead on kergesti leitavad:

Materjal
Omadused
Klaas
Näeb välja ilus ja kaasaegne, kuid katlakivi tekib klaasist seintele ning neid tuleb kindlasti mingi aja tagant puhastada, et säiliks esteetiline välimus.
Roostevaba teras
Roostevabast terasest keedukannud näevad ilusad välja, kuid näpujäljed on kannule kerged tekkima. 
Plastik
Erinevalt metallist ja klaasist keedukannule, ei lähe plastikust kann kuumaks. Plastikut on ka lihtne väljastpoolt puhastada

Erinevad lisafunktsioonid ja turvalisus

Et keedukann oleks võimalikult kasutajasõbralik, on tootel veel mitmeid lisafunktsioone ning lisasid nagu:
  • Veetaseme mõõt- näitab ära kui palju vett parasjagu kannus on;
  • Temperatuuri valimine ja vee soojuse säilitamine – see tähendab seda, et saate ise paika panna, kui kuumaks kannus vesi keeb.  See on ideaalne just teevee keetmiseks. Kui keedukannul on olemas ka vee soojuse säilitamise funktsioon, on sellel täpselt sama efekt mis termosel. Ehk siis keedukann hoiab vett soojana pikema aja vältel;
  • Veeta käivitamise blokeering- kann ei lähe tööle, kui seal pole vett sees;
  • Ăślekuumenemise kaitse-  kui seadmega on eelnevalt juba mitu korda järjest vett keedetud ning on oht ĂĽlekuumenemisele, siis ei saa keedukannu enne sisse lĂĽlitada, kui see on piisavalt jahtunud.
K-Rauta e-poest leiate palju erinevaid veekeetjaid sellistelt tuntud bränditelt nagu: Proficook, Bosch, Tefal, Sage, Electrolux, Delonghi, Philips, Kenwood, ja Russel Hobbs. Lisaks laiale tootevalikule meil ka suurepärased hinnad. Tehke oma valik ning tellige omale uus veekeedukann – alati kiire tarne!

Korduma kippuvad kĂĽsimused (KKK)

Mitu vatti peaks veekeetjal olema?
Hea keedukann võiks olla vähemalt 1500W. Sellise võimsusega või võimsam keedab vett kiiresti ilma, et otseselt rohkem energiat kuluks.
Mis on kõige ohutum veekeetja materjal?
Klaasist veekeedukannu peetakse kõige ohutumaks, sest vee keetmisel ei eraldu klaasist kahjulikke ühendeid.
Kas veekeetjad kasutavad palju elektrit?
See sõltub seadme võimsusest ja kui palju vett korraga keedetakse. Elektrilised veekeedukannud on ühed tõhusamad veesoojendus seadmeid majapidamises, elektripliidi või mikrolaineahjus kuluks vee soojendamiseks rohkem energiat. Mida rohkem on keedukannul võimsust, seda enam tarbib see korraga energiat, kuid mitte oluliselt rohkem energiat kui vähem võimas keedukann, kuna see võtab rohkem aega, et vett soojendada.
Kuidas kiiresti veekeetjast katlakivi eemaldada?
Tegelikult on keedukannu puhastamine imelihtne. Üheks võimaluseks on näiteks kannu keema panna äädika- katlakivieemaldi ja vee segu. Nii saate lihtsalt ja efektiivselt kannu katlakivist puhtaks. et katlakivi tekkimist oluliselt vähendada on soovituslik keeta täpne vajaminev kogus ning pärast keetmist kann tühjaks valada.
Miks on vaja reguleeritava temperatuuriga veekeetjat?
Reguleeritava temperatuuriga veekeedukann on populaarne teearmastajate seas, kus erinevatel teeliikidel on optimaalne temperatuur erinev. Selline keedukann on mugav, sest siis saate te täpselt ise valida kui kuuma vett te saada soovite. Näiteks taime tee puhul võiks vee temperatuur olla kuni 80 kraadi.