Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu
Soovitatav vanus alates 10 aastat×
Kuvatud: 2
Sorteeri:
Konstruktor LEGO® NINJAGO® Nya samurai X ROBOTS 71775, 1003 tk
109,00 € / tk
127,90 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 127,90 €
Laos
Ainult veebis
SMART LEASING
Konstruktor LEGO® NINJAGO® Nya samurai X ROBOTS 71775, 1003 tk
  • Kaubamärk: LEGO®
  • Kollektsioon: Ninjago
  • Komplekti osade arv: 1003
  • Soovitatav vanus alates: 10 aastat
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist pole võimalik
Konstruktor LEGO® NINJAGO® Zane’i jäädraakoniolend 71786, 973 tk
82,00 € / tk
105,90 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 105,90 €
Laos
Ainult veebis
Konstruktor LEGO® NINJAGO® Zane’i jäädraakoniolend 71786, 973 tk
  • Kaubamärk: LEGO®
  • Kollektsioon: Ninjago
  • Komplekti osade arv: 973
  • Soovitatav vanus alates: 10 aastat
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist pole võimalik

LEGO Ninjago

LEGO Ninjago jõudis esimest korda laiema publikuni 2011.aastal ning  nüüdseks on sellest on saanud üks LEGO sarjade lipulaevu. Kuigi neis komplektides on säilinud teatud määral eelkäija LEGO Ninja elemente, põhineb see siiski detailsemal süžeel, mis leiab aset fantaasiamaailmas ning mida toetab samanimeline animeeritud teleseriaal. 
 
Sarja keskseks teemaks on kuueliikmeline teismeliste ninjade grupp, mida juhib legendaarne Lloyd Garmadon ehk Roheline Ninja. Et võidelda maailmas valitseva kurjuse jõududega, on meister Wu ninjasid treeninud iidse võitlustkunsti Spinjitzu abil.
 
Ninjago sari sai arendatud peamiselt noortele poistele ning noorukitele, kuid nüüdseks on sellest kujunenud oluline meediafrantsiis, mis toodab lisaks raamatuid, videomänge ja teemapargi atraktsioone. Teleseriaalide ja mänguasjade tohutu populaarsuse tulemuseks oli 2017. aastal ilmunud samanimeline film. 14. jaanuaril 2021 tähistas Ninjago oma kümnendat juubelit, mis teeb sellest LEGO ühe pikima tegutsemisajaga edukaima originaalbrändi.

Kellele ja miks?

Ninjago sari on üks LEGO populaarsemaid brände just noorte poiste seas. Mis aga ei välista, et see võiks ka tüdrukutele avastamis- ja mängurõõmu pakkuda. Lisaks sellele, et mängimine arendab laste loovust ning kujutlusvõimet, on legodel ka hämmastav mõju nende peenmotoorika, sõrmede osavuse ja jõu arendamisel. Tänapäeva ühiskonnas, kus paljud lapsed veedavad oma päevi sageli hoopiski ekraanil näpuga pühkides, on peenmotoorika arendamine ülimalt oluline.
 
Peale peenmotoorika arendab legodega mängimine laste matemaatilisi oskusi ja ruumitaju ning julgustab neid probleemidele lahendusi leidma ning uusi ideid arendama. Juhiste järgimine, järgmise tüki planeerimine, oma järje ootamine ja teiste kuulamine (juhul, kui ehitatakse üheskoos sõprade või pereliikmetega) nõuab keskendumist ja võib tohutult aidata lapsi, kes selles valdkonnas võivad mõnikord abi vajada. Kes oleks võinud arvata, et neil väikestel värvilistel plastiktükkidel võib olla nii mitmeid hämmastavaid kasutegureid!

Kuidas valida?

Alljärgnevalt toome välja kolm olulist märksõna, mis mängivad valiku tegemisel olulist rolli.

Vanus

Kõige olulisem on valida lapsele eakohane komplekt. Ninjago sarja kuuluvate komplektide hulgas on tooteid, mis sobivad lastele alates neljandast eluaastast, aga ka kuuendast, kaheksandast, üheksandast või isegi neljateistkümnendast eluaastast. Olenevalt soovituslikust vanusest sõltub komplekti suurus ning keerukus. Väiksematele lastele mõeldud komplektide kokkupanekul tuleks kindlasti arvestada, et laps võib vanema abi vajada.

Hind

Komplekti hind sõltub suurusest, ehk mitmest tükist see koosneb. Kindlasti ei ole legode puhul tegemist mänguasjaga, mida iseloomustaks odav hind, kuid siiski tasub meeles pidada, et see-eest on need konstruktorid äärmiselt kvaliteetsed, vastupidavad ja arendavad. Kui on soov lapsele soetada mõni vahva komplekt soodsalt, siis tasub silma peal hoida kooliaasta alguse ning jõulukampaaniatel, mil müügile ilmuvad soodushinnaga mudelid.

Läbiv teema

Ninjago sarja puhul on läbivaks teemaks kuueliikmeline teismeliste ninjade grupp, mida juhib legendaarne Roheline Ninja ning nende seiklused võitluses maailmas valitseva kurjuse jõududega. Lisaks sellele leidub LEGO laias tootevalikus erinevas vanuses lastele veel mitmeid eakohaseid seeriaid ning komplekte – pisipõnnidele LEGO Duplo, 4-7 aastastele mudilastele LEGO Juniors ning veidi suurematele LEGO Starwars, City ja Friends komplektid.

Turvalisus

Meeles tasub pidada, et komplektid võivad sisaldada väikseid või teravaid osi, mis võivad põhjustada lapse lämbumist või vigastusi. Seega ei sobi need alla 3-aastastele lastele. Vanemlik järelevalve on soovituslik.

Populaarseimad komplektid

LEGO Ninjago Mänguturg 71708
Hämmastava Ninjago mänguturuga on kaasas 9 eksklusiivset minifiguuri ning palju lõbusaid detaile, sealhulgas erinevaid ninjamütse ja lahingutarvikuid pakkuvaid kioske. Parim valik ninjafännidele alates 7. eluaastast.
 
LEGO Ninjago Linnaaed 71741
Hämmastav viietasandiline mudel, kus saab läbi mängida oma lemmikstseene ning terveid süžeeliine, kasutades selleks 19 komplekti kuuluvat minifiguuri. Sobib kõikidele ninjafännidele alates 14. eluaastast.
 
LEGO Ninjago Saatuselaev 71705
Komplekt saatuselaeva ja 7 minifiguuriga, et taasluua stseene Ninjago põnevast maailmast. See on suurepärane ehituskomplekt lastele, kellele meeldib ise lugusid vesta. Laeva ankur langeb, mootorid pöörlevad ja purjed liiguvad. Hea valik lastele alates 9 eluaastast.
 
K-rauta e-poes on müügil lai valik LEGO ning LEGO Ninjago komplekte suurepäraste hindadega.

Korduma Kippuvad Küsimused (KKK)

Kellele on LEGO Ninjago mõeldud?
Ninjago sari on mõeldud kõikidele suurtele ning väikestele ninjafännidele.
 
Mis vanuses lastele sobib LEGO Ninjago?
Ninjago komplektid sobivad lastele alates 4 aga ka 6, 8, 9 ja 14 eluaastast. Seega tasub enne ostu vormistamist veenduda, et valitud komplekt oleks lapsele eakohane.
 
Mida jälgida LEGO Ninjago komplekti ostes?
Komplekti valides pööra tähelepanu soovituslikule vanusele ning komplekti suurusele.
 
Millised on kõige populaarsemad LEGO Ninjago komplektid?
Kõige populaarsemad komplektid on näiteks LEGO Ninjago Mänguturg 71708, LEGO Ninjago Linnaaed 71741  ja LEGO Ninjago Saatuselaev 71705.
 
Kas LEGO Ninjago klotsid sobivad kokku tavaliste LEGO klotsidega?
Jah!