Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Santehnika ja küttesüsteemid

Sooduspakkumised

Ideed ja nõuanded

Vannitoa disain määrab selle kasutusmugavuse Foto: pexels.com   Vanu laulusõnu appi võttes saame öelda, et ei saa me läbi vannitoata, eriti tänapäevaste lahenduste puhul, kui tualett ja pesemisvõimalused on kokku toodud ühte ruumi. Mõlemad vajadused on sügavalt inimlikud ning vältimatud. Samas ...
Kuidas käib efektiivne katlakivi eemaldamine? Foto: Motrenkovg, Freepik.com Katlakivi on teada-tuntud tüütus, mis paratamatult elu jooksul inimeste kraanikausse või veekeetjaid külastab. Miks üldse tekib katlakivi? Kas seda on võimalik ennetada? Kui katlakivi on juba tekkinud, siis kuidas seda ...
Nullist minispaani – kuidas ehitada vannituba? Foto: dmitriy-frantsev   Unsplash.com Üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna, või kuidas? Tahaks ka niimoodi näki kombel mõnuleda, ja seda mitte kuskil kallis ja kauges spaas, vaid omaenda vannitoas, kuhu võib päterdada kas või alasti, vanaisa sussid jala...
Jaanipäeva kombed, traditsioonid ja tänapäev Foto: David Mark   Pixabay.com Jaanid ja jõulud – neid kahte püha tähistab ilmselt iga eestlane. Sageli on raske öelda, kumba neist on peetud tähtsamaks. Tänu meie geograafilisele asukohale, rõõmustame aasta pikimatel öödel valguse uuetisünni üle ja...

Sanitaartehnika koju - mida ja kuidas valida?  

Sanitaartehnikast rääkides peame me eelkõige silmas WC-potti, dušikabiini või dušinurka, valamut, segistit ja vanni. Seega hõlmab sanitaartehnika kõike seda, mida oleme harjunud nägema nii tualettruumis kui ka vannitoas. Kuidas aga valida oma koju parim ja sobivaim sanitaartehnika ning mida silmas pidada oma valikut tehes?
 
Kvaliteet maksab. See tõde kehtib ka sanitaartehnika puhul. Kui valite oma koju tuntud tootja sanitaartehnika, võite kindel olla toote heas kvaliteedis. Samuti  selles, et toote jaoks on müügil olemas vastavad varuosad, juhul kui midagi peaks juhtuma. Nii ei pea te välja vahetama kogu santehnika süsteemi vaid saate asendada katkise detaili uuega. 
 
See on eriti oluline näiteks seinale kinnitatavate wc-pottide puhul. Sel juhul ei ole tarvis maha lammutada tervet seina, et uut potisüsteemi paigaldada ja hoiate kokku nii raha kui närve.

Vannid

Kui teil on suur vannituba, tasub sinna kindlasti üks vann muretseda. Vannis on lihtsalt nii lõõgastav ja mõnus käia. Seda eriti pimedatel ja külmadel sügis- ja talveõhtutel.
 
Kuna tavavanne on müügil päris mitut erinevat tüüpi ja mitmes erinevas suuruses, leiab tegelikult soovi korral igasse vannituppa sobiva vannikese.  Ja kes soovib veel rohkem luksust, siis tasub piiluda juba mullivanni poole. Kaasaegses mullivannis saab lisaks veemõnudele nautida ka mahedat muusikat ning valgusteraapiat. Kõik ikka selleks, et vanniskäigu võimalikult nauditavaks muuta.

WC-pott

Tualettpotte on müügil mitut sorti. Ühed kinnitatakse seinale ning teised on mõeldud põrandale paigutamiseks.  Seinale kinnitavad mudelid on hetkel kõige populaarsemad. Selline pott loob visuaalselt puhta ja kaasaegse tualettruumi välimuse, sest kõik ühendused, torud ja loputuskast on seina taga peidus. Loomulikult on siis tualettruumi ka oluliselt lihtsam koristada, sest mopiga pääseb põrandat pesema igale poole, ka poti alla.
 
Kõige klassikalisemad on loomulikult põrandale kinnitatavad potid. Neid on lihtne paigaldada ning vajadusel uue poti vastu välja vahetada. Kuna pott on aga põranda küljes kinni on WCd pisut ajakulukam koristada. 
WC-potti ostes valige kindlasti kahesüsteemse loputusega pott. Nii on võimalus potti loputada vastavalt vajadusele, kas siis poole või terve paagitäie veega. Ka veekulu on sellisel juhul väiksem.
 
WC-potile valige kindlasti ka õige kaas. Parim lahendus on soft close variant, mis tähendab seda et poti kaas sulgub vaikselt. See on eriti hea, kui teil on kodus väiksed lapsed, kes kipuvad oma näppe igale poole kogemata vahele jätma.

Segisti

Segistit ostes on kõige olulisem valida just õigesse ruumi sobiv toode, sest on suur  vahe kas paigaldate segisti kööki või vannituppa. Enne ostu mõelge ka oma kraanikausi ja selle sügavuse peale.  Valesti valitud segistid ei täida oma eesmärki ning võivad ´´ pritsima´´ hakata. Kui aga ostate vale kõrgusega segisti, võite kindel olla, et varem või hiljem ei pea teie närv vastu ning vahetate kraani siiski sobivama vastu välja.
 
Köögisegisteid on müügil väga erinevaid. Kõige popimad on hetkel teleskoopsegistid, mis on köögis tõesti ideaalseks lahenduseks.  Vannitoa segistid jagunevad seevastu veel omakorda mitmesse alarühma: valamusegistid, bidee-, vanni- ja dušisegistid. Ja et asi veel keerulisemaks ajada on neid veel omakorda mitut erinevat tüüpi nagu ühe käepidemega segisti, kahe käepidemega segisti, termostaatiline segisti ja liikumisanduriga segisti ehk kontaktivaba segisti. Viimased neist on üha populaarsemad nii avalikes tualettruumides kui ka kodudes.

Valamud

Sarnaselt segistile on ka valamu valiku puhul oluline see, kus ruumi see paigaldatakse. Vannitoa kraanikausiga on lihtne. Valige vaid meelepärase disaini ja sobiva suurusega valamu. Köögivalamu peaks olema aga piisavalt sügav, et seal oleks mugav pesta nii nõusid kui ka erinevaid juur- ja puuvilju.
 
Tänapäeval valmistatakse kraanikausse väga erinevatest materjalidest. Igal materjalil on oma head ja vead. Kui plaanite soetada midagi eksklusiivsemat, tehke enne kindlasti ära korralik kodutöö. Uurige tootekirjeldusi ja kasutajate tagasisidet kas siis mõnes sisekujunduse Facebooki grupis või foorumis. Uurige, kuidas antud toode vastu peab ning kui lihtne või keeruline on seda hooldada.

Dušinurk

Dušinurkasid on müügil kahte erinevat tüüpi- alusega ja aluseta. Kui teie vannitoas on olemas uputatud äravool, siis on teil valikut ja saate paigaldada ükskõik mis tüüpi dušinurga. Et aga kogu duši all käik veel erilisemaks muuta, saab alati valida aurusauna võimalusega dušikabiini, kus mängib muusika ning meeleolu loob mahe valgus. Rääkimata erinevatest massaažiduši otsikutest, mis pakuvad mõnusat lõõgastust.

Kõik teised vajalikud tarvikud ja lisad

Rääkides sanitaartehnikast üldiselt, ei saa ära unustada ka erinevaid lisasid ja tarvikuid nagu seda on kanalisatsioonitorud , kraanid, trapid, äravoolud ja sifoonid ning vannitoa ventilatsiooni seadmed. Kõik need on samuti vajalikud, kui ehitate või renoveerite oma vannituba.
 
Kogu sanitaartehnika ja kõik vajaminevad varuosad, lisad ja tarvikud saate tellida mugavalt K-Rauta veebipoest. Alati lai valik tooteid ning soodsad hinnad. Kõik kaubad on võimalik tellida kulleriga koju. Väiksemad tooted saab tellida ka pakiautomaati ja paljud tooted on võimalik kätte saada kiirelt ettetellides ka meie poodidest.

Korduma Kippuvad Küsimused (KKK)

Mida jälgida sanitaartehnikat ostes?
Kõige olulisem on, et soovitud santehnika teie koju sobituks. Nii oma mõõtmetelt, disainilt ja ka omadustelt. Valige tuntud brändi tooted, sest sel juhul võite kindel olla ka vajalike varuosade kättesaadavuses.
 
Miks on tähtis kvaliteetne sanitaartehnika?
Kuna sanitaartehnikat on kulukas ja ka tülikas välja vahetada, tasub juba alguses investeerida kvaliteetsemasse ja pisut kallimatesse toodetesse.
 
Millest lähtuda valides vanni?
Valige meelepärase disaini ja sobiva suurusega vann. Kes soovib aga pisut luksuslikuma vanniskäiku, tasub koju osta hoopis mullivann. Neid leidub väga erineva disaini, suuruse ja omadustega. Osadel mudelitel on olemas ka lisaks veemõnude nautimisele ka muusika kuulamise võimalus ning lõõgastav valgusteraapia.
 
Millest lähtuda valides wc potti?
Tualettpotti valides mõelge enda jaoks selgeks, kas soovite seinale- või põrandale kinnitatavat WC-potti. Kui valite seinale kinnituva poti, siis tasub valida kvaliteetse ja tuntud brändi toode. Ainult sel juhul võite kindel olla, et kõik vajalikud varuosad on kaubandusvõrgustikus saadaval. Põrandale kinnituva WC-poti puhul võite valida ka soodsama hinnaga toote, sest põrandapotti on oluliselt lihtsam ja odavam välja vahetada.
 
Millest lähtuda valides valamut?
Valige õige suuruse ja sobiva sügavusega valamu. Köögi ja vannitoa valamud on erinevad. Kui valite valamut mistahes ruumi, mõelge juba ette ka missugune hakkab olema valamu segisti. Valesti valitud kraanikauss ja segisti on kõige hullemaks nuhtluseks, sest siis võite kindel olla selles, et kraan hakkab pritsima.