Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Esikumööbel

Sooduspakkumised

Ideed ja nõuanded

Lihtne ja hubane esiku disain – kuidas seda teha? Foto: Pexels.com Esik on iga kodu visiitkaardiks. See on esimene ruum, mida külaline sisenedes näeb ja loob seega kogu kodust esmamulje. Lahkudes jääb just esik meenutama kodu üldmuljet, mistõttu on oluline pöörata tähelepanu esiku disainile. Kuidas s...
Parimad kodusisustus ideed Foto: Unsplash.com Mõne inimese jaoks on kodu sisustamine lihtne ja ta sobitab ühe nipsuga omanäolisi esemeid kokku. Siiski enamike jaoks on mõte sisustamisest ja disainist hirmutav ning remont tundub kallis ja aeganõudev. Tegelikult on mitmeid liht...
Esiku disain: 10 kujundusideed Allikas: Pixabay.com Koju tulles või külla minnes on esik esimene ruum, kuhu satutakse. See on üheaegselt kodu visiitkaart ja praktilisi vajadusi täitev pind. Jagame 10 kujundusideed, et esiku disain saaks läbimõeldud ja praktiline. Seda nimekirj...
Garderoobikapp hoiab kokku aega ja närvikulu Foto: ketut-subiyanto/ pexels.com   Me kõik vajame igapäevaeluks teatud asju ja erinevad tekstiilesemed on selle nimekirja eesotsas, alustades rõivastest ja lõpetades käterättide ja voodipesuga. Asjadel on aga teadupärast komme kuhjuda, mistõttu on m...

Kuidas valida esikumööblit? 

Esik on kui kodu visiitkaart, mis tervitab saabujaid kõige esimesena. Ja et iga tulija tunneks end oodatud ning teretulnuna, tasub sisekujunduse ning mööbli valikul teha teadlikke otsuseid. Seejuures ei tohiks unustada, et lisaks disainile on oluline ka funktsionaalsus, sest sageli kipub esik olema üsna kitsas ja nii on ruumi planeerimine olulise tähtsusega. Alljärgnevalt jagame näpunäiteid, mida silmad pidada esikumööblit valides.

Esiku planeerimine

Mööbli valimine algab ruumist, selle suurusest ning kujust. Väiksemate esikute puhul tingib paljuski just ruum selle, millise mööbli kasuks tuleb otsustada ning kuidas on seda kõige mõistlikum paigutada. Kuigi mugavus ning funktsionaalsus on peamised eesmärgid suurusest olenemata, siis mida rohkem on meil vaba pinda, seda suurem on mänguruum. Tähelepanuta ei tasuks jätta ka esiku üldist sisekujundust
 
Heledad toonid, peeglid ning hea valgustus muudavad ruumi visuaalselt suuremaks ning loovad külalislahke atmosfääri, samas kui tumedatest toonides mööbel lisab luksuslikkust. Heledaid ning tumedaid toone omavahel oskuslikult kombineerides saab samuti luua avarust ning tuua sisse isikupärast joont.

Ruumi funktsionaalsus

Lisaks silmapaistvale sisekujundusele ning isikupärastele disainivalikutele tuleb tähelepanu pöörata ka esiku funktsionaalsusele. Esmalt tuleks määratleda soovid ning vajadused:
  • mitme liikmeline on teie perekond;
  • kui palju jalanõusid ning üleriideid igapäevaselt kasutuses on;
  • kui palju vajate hoiustamisruumi;
  • kui sageli käivad külalised;
  • kas eelistate avatud lahendusi või pigem soovite asjad silma alt ära panna;
  • kas esikus peaks olema ka istumisvõimalus jms.
Sellest oleneb, millised mööbliesemed on kõige praktilisemad just teie esikusse.

Vajadustele ning soovidele vastavad mööbliesemed

Kui olete läbi mõelnud, millised on teie täpsemad soovid ning vajadused, on valikuvariante mitmeid.

Riidenagid

Riidenagide valik on tohutult lai ja nii leiab varnasid igale maitsele. Kas eelistate seinale kinnitatavaid nagisid, riputuskonksusid või hoopiski suuri seinapaneele, kus lisaks mitmele konksule on ka näiteks riiul või hoopiski peegel. Igatahes on riidenagi kiire ning mugav viis uksest sisse astudes oma üleriided varna riputada. Väiksemate esikute puhul võivad nagid olla ka ainumõeldav variant, säästmaks vajalikku ruumi aga olles seejuures töökindel ning mugav lahendus.

Esikukapid

Esikukapp on lihtne ja mugav moodus hoiustada üleriideid ning jalanõusid, mis ehk igapäevaselt kasutust ei leia. Et esikusse rohkem valgust tuua, tasuks eelistada peegliga kappi, mis on ühtlasi ka väga praktiline, sest nii saab endale veel viimase pilgu peale heita, enne kui uksest välja astuda.

Jalanõuderiiulid ning -kapid

Jalatsikapid ja -riiulid on ruumisäästlik, lihtne ning mugav viis loomaks korda oma esikus. Kui otsite esikusse ka istumisaset, siis tasub need kaks asja omavahel ühendada ja valida mudel, mis lisaks pingile täidab ka kingariiuli või panipaiga funktsiooni.

Kummut

Kummut on universaalne mööbliese, mis lisaks elu- ning magamistoale passib hästi ka esikusse, et kõik vajalik mugavalt sahtlitesse paigutada – olgu siis mütsid, sallid, kindad või hoopiski lemmiku jalutusrihm.

Mööblikomplektid

Esiku mööblikomplekt on lihtne ning mugav viis säilitada ühtset stiili. Enamasti on komplektid ka tunduvalt soodsamad kui kõik eraldi ostes. Olenevalt komplekti suurusest kuuluvad sinna sageli nagid, riidekapp, jalanõudekapp, peegel jms. Kindlasti tasub enne ostu sooritamist veenduda, et soovitud komplekt teie esikusse ka mahub. Kui esik on väike, tuleks eelistada siiski teisi lahendusi.

Esikumööbli disain, välimus ja värv

Lisaks funktsionaalsusele ning vastupidavusele on väga oluline ka mööbli disain, välimus ning värv. Esikumööbli valik on tohutu lai ja nii leidub tooteid, mis on oma disainilt stiilsed ja trendikad või hoopiski retro. Julgematele võib soovitada ka erinevate stiilide kombineerimist – miks mitte vürtsitada muidu minimalistliku sisekujundust mõne vintage stiilis elemendiga.
 
Kuldreegel, millest tasub värvide valikul lähtuda, on üsna lihtne – tumedad toonid teemad ruumi väiksemaks ning heledad suuremaks. Seega tasuks väikese esiku puhul pigem eelistada just heledaid toone, et tekitada juurde avarust.

Mööbli materjal

Materjalist sõltub toote vastupidavus, seega tasuks eelistada kvaliteetsest materjalist mööbliesemeid.
 
Puit on looduslik, väga tänuväärne ning mitmekülgne materjal, millest mööblit valmistada.
 
Täispuit on kõige hinnatumaid materjale ning seetõttu on ka mööbli hind üsna krõbe. Kõige populaarsem on okaspuidust mööbel, mis oma omandustel on küll veidi habras ning väga vastuvõtlik erinevatele kriimustustele. Kõige vastupidavamaks peetakse lehtpuumööblit. Sageli kombineeritakse mööbli valmistamisel erinevaid materjale, et hoida toote hinnaklass mõistlik aga kvaliteet hea.
 
MDF-plaat on suure surve ning kõrge temperatuuri all toodetud puitmaterjal, mis pakub tihedat konkurentsi puitlaastplaadile. Oma pinna tugevuse ning kõvaduse tõttu on MDF-plaat suurepärane materjal mööbli valmistamiseks. Lisaks on hind teiste materjalidega võrreldes odav. Seega, kui otsite võimalusi esikut soodsalt sisustada, siis tasub eelistada just MDF-plaadist tooteid. 
 
Metall on igapäevase kulumise suhtes palju vastupidavam, mis on üks peamisi põhjusi, miks kliendid seda eelistavad. Kindlasti tasuks nagisid või stanget valides eelistada metalli, mitte plastikut.

Kuidas valida erinevat esikumööblit?

Riidestange

Riidestangesid on mitut eri tüüpi – on seinale paigaldatavaid ning teisaldatavaid stangesid ratastel või jalgadel. Riidestange puhul on kõige olulisem tähelepanu pöörata selle suurusele ning kandevõimele. Kvaliteetse ja töökindla mudeli valikul mängib olulist rolli ka materjal, seega tasuks eelistada kas puidust või metallist valmistatud tooteid. Riidestange võib olla ka suurepärane abimees suuremate sündmuste korral, kui külalisi on tavapärasest rohkem.

Garderoobikapp

Garderoobikappide valik on lai ja nii leiab endale meelepärase igaüks. Ideaalis peaks kapp olema piisavalt mahukas, et saaksite aastaringselt seal hoiustada riideid ning jalanõusid, mis igapäevaselt kasutuses ei ole. Parim valik esikusse oleks maast laeni garderoobikapp ning kui ruumi on vähe, tasub eelistada lükandustega mudeleid. Kindlasti tasub enne ostu sooritamist veenduda, et soovitud toode mõõtudelt teie esikusse ka sobib.

Esikukapid

Juhuks kui garderoobikapp tundub liiga suur ja ebapraktiline, siis on heaks alternatiiviks esikukapp. Kappi valides tuleks arvestada nii esiku suuruse kui ka hoiustamist vajavate asjade hulgaga.

Kummut

Kummut on üheaegselt nii praktiline kui ka silmailu pakkuv sisustuselement. Esikusse sobib kummut suurepäraselt, et hoiustada kindaid, mütse ja salle, hügieenitarbeid aga miks mitte ka lemmiklooma jalutusrihma. Kummuteid võib olla ka mitu ja nii saate luua erinevaid tasapindu – valides sama sarja kummuteid nii, et üks on kõrge, teine madal. Kuid enne ostu sooritamist tasub veenduda, et soovitud toode või tooted mõõtudelt teie esikusse ka ära mahuvad.

Jalanõuderiiul

Jalatsiriiul või -kapp on kompaktne lahendus jalanõude hoiustamisel. Nii ei jää põrandal lebavad jalatsid ette ning üldmulje on korrektne.

Milliseid detaile võiks veel esikus olla?  

Peegel on ideaalne võimalus muuta oma esik avaramaks ning valgusküllasemaks.
 
Porimatt hoiab puhtust, püüdes kinni tolmu, niiskuse aga ka pori, mis vihmaste ilmadega paratamatult kaasas käib. Eelistada tasub uksematti, mida on lihtne ja mugav puhastada.
 
Raamitud pildid või fotod lisavad isikupära ja ilmekust. 
 
Taimed on hea viis toomaks esikusse veidi rohkem elu ning nüanssi.  Olgu selleks siis elusad või äärmiselt tõetruud kunsttaimed.
 
Karbikesed ja korvikesed, kuhu mõnusalt võtmed hoiule panna, et nad sealt siis hommikul taas kaasa haarata.
 
K-rauta e-poes on müügil kvaliteetne ning vastupidav esikumööbel parimatelt tootjatelt. Sobivad lahendused igasse kodusse. Tule tutvu tootevalikuga juba täna ja tee oma ostud kodust lahkumata!

Korduma Kippuvad Küsimused (KKK)

Milline on parim esikumööbel?
Parim esikumööbel on kvaliteetsest materjalist, õiges mõõdus ning teie soovidele ja vajadustele vastav.
 
Millised on parimad esikumööbli tootjad?
Parimad esikumööbli tootjad on Black Red White, Top E Shop, Bodzio, Halmar, Home4You ja Signal Meble.
 
Kuidas valida esikumööblit?
Mööbli valimine algab esikust, selle suurusest ning kujust. Seejärel valige mööbliesemed, mis vastavad teie funktsionaalsetele vajadustele ning soovidele ja eelistage kindlasti kvaliteetsest materjalist tooteid.
 
Millisest materjalist esikumööbel on kõige kvaliteetsem?
Kõige kvaliteetsem on kahtlemata täispuidust mööbel. Aga hea hinna ja kvaliteedi suhtega on ka MDF-plaadist mööbel.
 
Milliseid mööbliesemeid esikusse valida/panna?
Esikus peaks kindlasti olema riputusvõimalus, kas siis riidenagi, stange või kapi näol ning jalanõuderiiul. Juhul kui esikus on ruumi rohkem, siis miks mitte kaaluda ka garderoobikapi või hoopiski esikumööbli komplekt soetamist. Nii saate rohkem hoiustamisruumi.