Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Vaibad, karusnahad ja matid

Sooduspakkumised

Ideed ja nõuanded

Millist praktilist kasu toovad ​vaibad ​ja ​vaipkatted ​meile kodus? Istu koos perega pehmele vaibale, pane ümberringi 20 patja, süüta küünlad ja mängi lauamänge. See on täiuslik õhtu, mida soovid korrata ikka ja jälle. Millist vaipa osta, sellise õhtu veetmiseks? Kas vaibad on kodus üldse vajalikud?Vaip või vaipkatted?Vaib...
Askeetlikkus ja ilu - Jaapani stiil interjööris Idamaade kultuur erutab meie meeli müsteeriumiga, üllatab minimalismiga ja inspireerib funktsionaalsusega. Hele palett, igasugused lisatarvikud, värvilised kangad - kõik need puuduvad Jaapani stiilist.  Selle peamine eripära on askeetlikkus ja lihts...
Skandinaavia stiili minimalism ja suurus interjööris Kujutage ette säravat, avarat ja funktsionaalset ruumi. See on Skandinaavia stiil. 1950. aastatel Taanis, Rootsis ja Soomes alguse saanud, jõudis 20. sajandi lõpuks meieni Põhjamaade esteetika. Külmades piirkondades, kus on vähe valgust ja soojust, põh...
Hubane kodusisustus toob rõõmu pimedasse sügisesse Selles artiklis anname mõned näpunäited selle kohta, kuidas hõlpsasti ja odavalt värskendada interjööri, et muuta oma kodu mugavamaks ja hubasemaks. Näpunäited on kasulikud peamiselt üürikodus või vanemates majades elavatele inimestele. Sageli ei saa selli...
Kuidas valida koju vaipkatted?
 
Paljud tänapäeva modernsed kodud on ilma vaipadeta või on neid minimaalselt. Vaibad lisavad aga kodule soojust ja hubasust. Kindlasti on nende hooldamine üsna tülikas, kuid alati on võimalik valida vaipkatted, mida on lihtsam puhastada. Vaipade valimisel lähtugi sellest, kas sul on kodus lapsed ja lemmikloomad. Kaalu ka erinevaid värvitoone ja mustreid, mis sobiksid võimalikult hästi üldise interjööriga.
 
Funktsioon
Vaiba valimisel ära vaata ainult selle välimust vaid mõtle ka funktsioonile. Milleks uus vaipkate täpsemalt soetatakse?
 
Soe jalgealune – kui sinu kodus on külmad põrandad ja puudub põrandaküte, siis on vaip või karusnahad asendamatu. Vali võimalikult paks ja soe vaipkate, mis võimaldab sul ka ilma sussideta toas ringi käia.
Heli isoleerimine – paljudes kortermajades on probleemiks heli levimine ühest korterist teise läbi põranda. Vaipkate summutab helisid ja samme, samuti summutab see suurtes ruumides kaja.
Mustuse või niiskuse kogumine – välisukse ette ja vannituppa soeta matid, mis hoiavad ruumid puhta ja kuivana, kuna võimaldavad mustad või märjad jalad puhtaks pühkida.
 
Toon ja muster
Kuna vaipkate hakkab ruumis esimese asjana silma, siis kaalu hoolikalt selle värvi ja mustri valimist. Mõtle, missugused toonid sinu kodus domineerivad ja proovi valida nendega harmoneeruv vaip. Tumedad toonid muudavad ruumi väiksemaks, heledad värvid lisavad aga avarust. Kui interjöör on juba kirju, siis eelista tagasihoidlikku ühetoonilist vaipa. Kui ruum on aga ühes toonis, siis julgemustrilise vaibaga saad sellele särtsu lisada.
 
Hooldamine
Kuna kohvitass kipub ikka just vaiba kohal ümber minema, siis vali vaipkate, mis oleks võimalikult lihtsasti puhastatav. Pikakarvalised vaibad on küll jala all mõnusad ja pehmed, kuid nende seest on keeruline mustust kätte saada. Kui sinu kodus on pisikesed lapsed või lemmikloomad, siis väldi heledates toonides vaipu – ka keemiline pesu ei pruugi kõige tõrksamaid plekke eemaldada. Tumedad või mustrilised vaibad ei näita aga õnnetuid plekke välja.
 
Vali sobivad vaipkatted
Olgu sinu kodu modernne või maalähedases stiilis – sobivad vaibad, matid ja karusnahad leiduvad igasse interjööri. Vali vaipkatted K-rauta poest!