Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Jalgrattad ja tasakaaluliikurid

Sooduspakkumised

Ideed ja nõuanded

Laste mänguväljaku rajamine Olete juba ammu plaani pidanud, kuidas rajada oma lapsele mõnus mänguväljak? Selles artiklis vastame, milline inventar peaks olema mänguväljakul, kuidas valida  materjale ning milliseid ohutuse aspekte silmas pidada. Mänguväljaku kohtKõigepealt valige koht...
Millist jalgratta lisavarustust sa tõesti vajad? Kevad on käes ja paljud inimesed unistavad juba jalgrattaga sõitmisest. Mõned inimesed ei jäta jalgrattaga isegi talveks hüvasti, kuid enamiku inimeste jaoks algab varsti uus hooaeg. Ja see tähendab ka uusi vidinaid, mis on lahutamatud iga jalgratta puhul....
Kuidas valida jalgratast? Jalgratas on  populaarne liiklusvahend nii tööle sõitmiseks kui ka sportimiseks. Jalgratta sõit on tervislik ning samal ajal on Teil võimalik nautida loodust või linna ilu. Milline on aga hea jalgratas ja kuidas seda valida? Loe edasi ning saad teada!Jalgr...
Tegevused lastega õues: 10 ideed! Allikas: Pam Simon, Pixabay.com Õues viibimine on alati olnud tähtis, sest värske õhk ja liikumine teevad inimesele head igas vanuses. Eriti tähtis on õues olek aga praegusel ajal, mil toas viibimist ja ekraanide ees olemist on olnud palju. Mõeldes...
Kas valida jalgratas või tasakaaluliikur?
 
Hea füüsiline vorm on oluline nii laste kui täiskasvanute puhul. Rattasõit on sport, mida saab harrastada kogu perega. Kuid tänapäeval on jalgrattast innovaatilisemaid sõidukeid nagu näiteks tasakaaluliikur. Kumba siis eelistada? Tegelikult vahet ei olegi, peaasi, et nii suured kui väikesed saaksid end värskes õhus liigutada. Meelepärast sõidukit soetades lähtu sellest, kus ja kui tihti seda kasutama hakkad.
 
Jalgrattad
Lapsed, naised ja mehed on kehaehituselt ja kasvult erinevad, kuid kuna jalgratas on universaalne sõiduvahend, siis leidub igaühele oma. Põhiline erinevus seisnebki raami ja rataste suuruses. Õiges suuruses jalgratta valimine on väga oluline, kuna see mõjutab nii sõidumugavust kui kehahoiakut. Reeglina jagatakse rattad viieks erinevaks tüübiks:
 
 • Laste jalgrattad
 • Jalgrattad naistele
 • Meeste jalgrattad
 • Unisex rattad
 • Noorukite jalgrattad
 
Tasakaaluliikurid
Kui lapse jaoks on jalgratas liialt „eilne päev“, siis soeta talle popp ja noortepärane tasakaaluliikur. Tasakaaluliikurid ei ole tehniliselt just ülemäära keerulise ehitusega. Tasakaaluliikuril on põhimõtteliselt neli olulisemat omadust, mille põhjal sõiduk välja valida:

 • Maksimaalne distants ühe laadimisega
 • Suurim saavutatav kiirus
 • Laadimise aeg
 • Maksimaalne kandevõime

Otstarve
Kus sa sõitma hakkad – linnas, kergliiklusteedel, maanteel või hoopis metsas?
 
Maantee- või metsasõitudeks eelista jalgratast:
 
 • Maastikuratas – laiade rehvidega sportlik ratas metsas ja mägedes liiklemiseks.
 • Maanteeratas – aerodünaamilise sõiduasendiga jalgratas, mida iseloomustab kiirus ja kergus.
 
Linnatänavatel saab mugavalt liigelda nii jalgratta kui ka tasakaaluliikuriga:
 
 • Linnaratas – heade veeremisomadustega ja reeglina täieliku mugavusvarustusega ratas.
 • Tasakaaluliikur – eelista suuremate ratastega mudelit, mis ületab erinevad takistused, näiteks äärekivid, sujuvamalt ning on täpsemini juhitav.
 
Lisavarustus
Tasakaaluliikurit ilmestavad erinevad eriefektid. Muusika kuulamiseks on vingematele tasakaaluliikuritele integreeritud kõlarid. Hämaras lisavad efekti värvilised tulukesed, mis on ühtlasi ka kasulikud, muutes sõitja kaasliiklejatele nähtavaks.

Jalgratta lisavarustusse kuulub enamasti ohutusvarustus nagu helkurid, tuled, signaalkell. Mugavusvarustusest võiksid olla pudelihoidja ja pakiraam. Kiiver on oluline mõlema sõiduki puhul!

Vali sobiv sõiduk
Eelistad klassikalist jalgratast või uuenduslikku tasakaaluliikurit – mõlemad sõidukid on hea viis end aktiivsena hoida. Vali sobiv sõiduk K-rautast!