Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Filtreerimine

Näita tooteid
Hind
Pikkus, cm
Laius, cm
Kõrgus, cm
Kaal, kg
Treeningprogrammid
Südame rütmi programmid
Kaubamärk Hammer×
Kuvatud: 1
Sorteeri:
Sõudeergomeeter Hammer Water Stream II
919,00 € / tk
1 029,00 / tk
Ainult veebis
SMART LEASING 10
Sõudeergomeeter Hammer Water Stream II
  • Pikkus: 205 cm
  • Kaal: 41 kg
  • Treeningprogrammid : 21
  • Toide: Patarei
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist

Sõudeergomeeter

Korrapärane kehaline aktiivsus on tervisliku elustiili üks alustalasid ning võtmesõnaks paljude haiguste ravis ning ennetamisel. Lisaks südame-veresoonkonna aktiveerimisele, organismi hapnikuga varustamisele ning lihasaparaadi tugevdamisele annab regulaarne füüsiline aktiivsus olulise panuse ka vaimse tervise edendamisse. Nii näiteks aitab igapäevane mõõduka koormusega kehaline tegevus vähendada ärevuse ja depressiooni sümptomeid ning toob parema une.
 
Valikuid, kuidas olla kehaliselt aktiivne, on tohutult palju ja nii leiab igaüks endale meelepärase ning võimetekohase. Kui otsite trenažööri, mis oleks kvaliteetne, efektiivne ning arendaks nii tugevust kui ka vastupidavust, on just sõudeergomeeter see, mida vajate. See masin sobib suurepäraselt nii jõusaali kui ka kodumajapidamisse. Alljärgnevalt võtame luubi alla sõudemasina peamised eelised ning olulisemad märksõnad, mida uut masinat ostes silmas pidada.  

Mis asi on sõudeergomeeter?

Sõudeergomeeter on trenažöör, mis treeningu eesmärgil simuleerib sõudmist ning annab seejuures ka numbrilise väärtuse teie sooritusele. Sõudemasina üks suurimaid eeliseid on, et see sobib igas vanuses ning füüsilises vormis inimestele, sealhulgas ka neile, kel on liigeseprobleemide tõttu jooksmine või jalgrattasõit vastunäidustatud. Sõudemasin on parim vahend rasvapõletuseks, erinevate lihasgruppide treenimiseks ning vastupidavuse ja koordinatsiooni arendamiseks.

Miks on sõudeergomeeter kodus hea?

Põhjuseid, miks soetada endale sõudeergomeeter koju, on mitmeid. Üks suurimaid eeliseid on selle kompaktsus, sest võrreldes teiste trenažööridega võtab see oluliselt vähem ruumi. Kui elate korterelamus, siis on sõudemasin ka oluliselt vaiksem kui näiteks jooksulint, seega ei pea kartma, et treeningud naabreid võiksid häirida. Lisaks on sõudemasinad sageli hinna poolest soodsamad.

Mis lihaseid sõudeergomeeter treenib?

Tihti arvatakse, et sõudmine treenib vaid ülakeha, kuid tegelikkuses on kaasatud terve lihaskond ning liigutuste sooritamine toimub põlve-ja puusa- aga ka õla-ning küünarliigestest. Kui sõudmine on 65–75% ulatuses jalgade ning 25–35% ulatuses ülakeha töö, siis jooksulindil treenides on kogu rõhk pandud alakehale. Lisaks on sõudeergomeeter hea ettevalmistus kogu keha jõutreeninguks ning soojenduseks piisab, kui rahulikus tempos sõuda 800-1000 meetrit.

Kuidas sõudeergomeetrit kasutada?

Enne treeninguga alustamist tuleb kindlasti masin eelnevalt seadistada, sest ergomeetri koormused on üsnagi varieeruvad ja nii saab igaüks valida endale sobiva intensiivsusega treeningu. Madalamate raskustega treenides on tunne kerge ning tempo kiirem, mis tähendab, et tõmmetesagedus on kõrgem. Suuremate raskustega treenides seevastu on vastupanu tugevam, mis tähendab, et tõmbed peavad olema jõulisemad.
Sõudeliigutust ennast on suhteliselt lihtne omandada, kuid siiski tooksime siinkohal välja mõned punktid, millele tasuks tähelepanu pöörata.
  • Loomulik ja pingevaba asend – see kehtib nii trenažööril istumise kui ka monitori jälgimise kohta. Sõudemasinal treenides ei tohiks nö puhkeasendis olla liigset lihaspinget, eriti just õlavöötmes ning monitor peaks olema ette vaadates sellisel kõrgusel, et peaasend oleks loomulik.
  • Õige järjekord – sõudemasinal treenides järgi lihtsat reeglit: jalad – selg - käed. Just see on õige lihasgruppide töösse rakendamise järjekord ja tõmme peaks olema ühtlaselt kiirenev.
  • Jalaasendi muutmine – meeles tasub pidada, et muutes jalatoe asendit, võite tõsta teatud lihasgruppide koormustaset. Nii näiteks saate kaasata tuharalihaseid rohkem, kui tõsta jalatugi kõrgemale.

Kuidas valida sõudeergomeetrit?

Sõudemasinate valik on lai ja nii leiab igaüks endale sobiva hinna, suuruse ja funktsionaalsusega mudeli. Kodusesse miljöösse sobib hästi kokkupandav seade, mida on lihtne ning mugav hoiustada. Professionaalsesse jõusaali seevastu tasuks valida suurem ning funktsionaalsem mudel, nagu näiteks mõni mudel selliselt tootjalt nagu Kettler.
 
Tüübilt leidub ergomeetreid kahesuguseid – nö aerudega ning tõmmatav sõudemasin. Mõlemal on omad eelised ning puudused. Aerudega mudelit eelistades tasub kindlasti arvestada, et need mahuksid takistusteta liikuma. Kui teil on vähe ruumi, siis valige mudel, mis on kompaktne ja sobib oma suuruse ning kaalu poolest soovitud kohta.
 
Kindlasti tasub enne seadme soetamist tutvuda ka toote lisainfoga, kus muuhulgas on ära toodud kasutaja/-te maksimaalne kehakaal, millest tuleb masina eluiga ja töökindlust arvesse võttes kinni pidada.  
 
Hind on küll oluline parameeter, kuid lisaks sellele, et vaadata kas soovitud seade on odav või kallis, peaks endale selgeks tegema, millised on teie ootused ning vajadusel. Soodsalt vormi saamiseks ei pea kulutama tohutuid summasid, kuid siiski tuleb arvestada sellega, et mida kallim mudel, seda rohkem lisafunktsioone.
 
Eelistage mudelit, millel oleks kindlasti ka LDC ekraan, et hoida silma peal nii oma sooritusel, põletatud kaloritel kui ka kellaajal. Lisaks on monitoriga mudelitel võimalik valida erinevate treeningprogrammide vahel, mis toob vaheldust ning värskust teie kavadesse. 
 
Oluline on tähelepanu pöörata ka sellele, kas valitud ergomeeter vajab töötamiseks vooluallikat.
 
K-rauta e-poes on müügil lai valik kvaliteetseid ja vastupidavaid trenažööre heade hindadega.
Tule tutvu meie tootevalikuga juba täna ja tee oma ostud kodust lahkumata!

Korduma Kippuvad Küsimused (KKK)

Milline on hea sõudeergomeeter?
Häid sõudeergomeetreid leidub igas hinnaklassis ja funktsionaalsuses. Kõige aluseks on teie vajadused ning soovid.
 
Millist sõudeergomeetrit valida?
Valige sõudeergomeeter vastavalt oma soovidele ning vajadustele. Kui otsite koju head masinat ning ruumi on vähe, eelistage kokkupandavat mudelit.
 
Kui suur on sõudeergomeeter?
Sõudemasinaid on erinevas suuruses. Valige endale sobib mudel vastavalt tootekirjelduses toodud parameetritele.
 
Mis lihaseid treenib sõudeergomeeter?
Sõudemasina suurim eelis on, et see treenib kogu lihaskonda.
 
Millised on parimad sõudeergomeetri brändid?
Tuntumad sõudemasinate tootjad on Kettler, VLX, Christopeit, inSPORTline, Hertz ja BH Fitness