Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Filtreerimine

Hind
Mudel
Installitud operatsioonisüsteem
See on spetsiaalne programm mobiiltelefonidele, nutitelefonidele, tahvelarvutitele ja teistele portatiivsetele seadmetele. See on platform aplikatsioonidele, mida neis saab kasutada, näiteks Bluetooth, Wi-Fi, GPS navigaator, fotoaparaat, videokaamera, häälkäsklused, muusika mängimine, diktofon, jne. On erinevad mobiilide operatsioonisüsteeme, näiteks: Android, IOS (APPLE toodangul), Blackberry, Linux, Windows Phone, Symbian Asha (NOKIA toodetel) jne.
Mälumaht
Sisemälu tähistab telefonilev võimalike salvestatud failide ja rakenduste hulka, mida suurem sisemälu, seda suurema arvu faile ja rakendusi saate salvestada telefonile.
WiFi-liides
WiFi on juhtmvaba võrguühendus, mis võimaldab ühendada seadmed juhtmevabalt internetti, seda mitte ainult kodus, vaid ka paljudes avalikes kohtades (kohvikud, hotellid, raamatukogud, lennujaamad jne), kus on tehtud avalikult kättesaadavaks Wi-Fi võrk.
3G kommunikatsiooni tugi
3G toega on võimalus mobiilse seadme ja SIM-kaardi abil saada internetti ilma WiFi-ühenduseta, selle maksimaalne andmeedastuse kiirus on 3.6 Mbit/sekundis.
4G kommunikatsiooni tugi
4G on võrguühenduse uus põlvkond, mis võimaldab kiire ja stabiilse internetiühenduse maksimaalse kiirusega kuni 150MB/s.
Korpuse materjal Alumiinium×
Mudel Apple iPhone 11 Pro×
Kuvatud: 1
Sorteeri:
Mobiiltelefon Apple iPhone 11 Pro, hall, 4GB/64GB, taastatud
494,50 / tk
Ainult veebis
Mobiiltelefon Apple iPhone 11 Pro, hall, 4GB/64GB, taastatud
  • Ekraani suurus: 5.8 "
  • Ekraani eraldusvõime: 1125 x 2436
  • Operatiivmälu (RAM): 4 GB
  • Mälumaht: 64 GB
  • Tagumine kaamera: 12 MP
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist

Kuidas valida telefoni?

On 21. sajand ja elame nutiajastul. Enamus seadmeid, mida igapäevaselt kasutame on vähemal või rohkemal määral nutikad. Kui mõelda tarkade seadmete peale, siis esimesena meenub kahtlemata nutitelefon. Kui veel ligi kümme aastat tagasi oli telefon nuppudega ja mõeldud vaid helistamiseks ning sõnumite saatmiseks, siis praegusel ajal tundub, et helistamine on see kõige viimane asi, mille jaoks seda kasutatakse.
 
Tänapäevane taskutelefon on kõike muud, kui vaid lihtsalt vahend helistamiseks. See pigem hõlmab endas nii telefoni, arvutit kui ka mingil määral vana head televiisorit. Ühesõnaga on nutitelefoniga võimalik peaaegu kõike teha. Selle teadmisega edasi minnes, tekib kohe küsimus, et missugust taskutelefoni siis omale soetada? Kas ka odavam nutikas on hea või peab ikkagi südame kõvaks  tegema ja ostma parimate näitajatega nutiseadme.

Kas suur või väike?

Kahtlemata on pilte ja videoid vaadata suurelt ekraanilt oluliselt parem. Ka mängida on nutikaga oluliselt lihtsam, kui see on võimalikult suur. Küll aga suuremaid nutitelefone vaid ühes käes hoida on küllaltki ebamugav ning sageli on selleks vaja ikkagi kahte vaba kätt, et ka kõige argisemad toimetused tehtud saaks.

Ekraani suurus

See on ühe nutika kõige olulisem osa, sest ekraanist oleneb üldjuhul kogu nutitelefoni suurus.
  • Kuni 4,5 tolline ekraan- tundub tänapäeval isegi pisike. Kahtlemata on sellise suurusega mobiili hea taskusse pista ning mugav käes hoida. Küll on aga pisikestel ekraanidel väike lahutusvõime ja pilte ja videoid on pisut ebamugav vaadata.
  • 4,5-5,2 tolline ekraan- on piisava suurusega, et vaadata nii pilte, kui videoid ja netis surfata. 
  • 5,2 tolline ja suurem ekraan- sellises mõõdus nutitelefon on käes hoides juba väga suur. Kahtlemata on sellega väga mugav internetis olla, vaadata pilte ning videoid. Ka lihtsamad tegemised ja toimetamised saab sellise seadmega kindlasti tehtud, ilma et vajaksite näiteks eraldinäitek sülearvutit.

Ekraani tüüp

Nii nagu on televiisoritel, monitoridel ja sülearvutitel erinevat tüüpi ekraanid, on ka nutitelefonidel ekraani valik suur:
  • LCD – pika kasutuseaga ekraanid, kuid paraku pole need väga akusõbralikud, sest kasutavad palju energiat ja seetõttu peab akut sageli laadima.
  • OLED-  palju energiasäästlikumad, kui näiteks LCD ekraanid. Need annavad edasi paremaid värvitoone ning ka reageerimiskiirus on suurem.
  • AMOLED- on ekraanid, mis on veelgi parema värviedastusega, energiasäästlikumad, eredamad ning teravamad kui seda on OLED ekraanid.
  • AMOLED plus- väga energiasäästlikud, omavad väga head puutetundlikust ning on väga hea värviedastuse ja teravusega.
  • RETINA- see on mõiste, mis kuulub Apple seadmete juurde. Sellise ekraani piksli tihedus on nii suur, et silmaga ei ole võimalik ekraanil erinevaid piksleid eristada. Seetõttu on ekraanipilt väga puhas, terav ja ilus.
  • SUPER RETINA-  samuti tegemist Apple toodetele mõeldud ekraaniga, mis on kasutusel kõige uuema põlvkonna iPhonel.

Ekraani resolutsioon

See on ekraani eraldus- ehk lahutusvõime, mis märgib omakorda seda, palju piksleid mahub ekraanile. Mida suurem on pikslite  arv, seda ilusam, teravam ja parem on ekraanil kuvatav pilt. Seega tasub valida võimalikult suure pikslite arvuga seade.

Operatsioonisüsteem

Kindlasti teate, et arvutitel on olemas spetsiaalsed OP- süsteemid, tänu millele kompuuter töötab. Sama kehtib ka nutitelefonide kohta:
  • Android- selline OP süsteem on kasutusel enamustel nutitelefonidel, sest seda kasutavad ka kõige suuremad nutikate tootjad nagu Samsung, LG ja Xiaomi ning paljud teised.  Android telefone võib leida väga erinevas hinnaklassis. Neid leidub väga soodsa hinnaga kui ka turul on kallimaid mudelid,mis on samas hinnaklassis nagu Apple tooted. Sõltuvalt sellest, missugust telefoni te kasutate on ka kasutajakogemus täiesti erinev. Nimelt vajab Android sujuvaks töötamiseks palju RAMi, et kõik rakendused üheskoos toimetaksid ja kinni ei jookseks.
  • IOS- see on Apple OP süsteem. Kahtlemata väga kiire ning töökindel ja ka arendajate sõnul on just IOSile lihtsam erinevaid äppe ja rakendusi toota. Küll aga peab Apple toodete ostmisel arvestama sellega, et tegemis on n.ö suletud ökosüsteemiga, kus kõik multimeedia, lisavidinad ja rakendused tuleb edaspidi ikka läbi Apple firmamärgi soetada.
  • Windows- kunagi oli ka osadel nutitelefonidel peal Windowsi operatsioonisüsteem. Tegemist oli samuti kiire ning töökindla süsteemiga, ent mingi hetk Windows vaikselt loobus telefonide maailmast.

Kaamera

Üks väga oluline kriteerium nutitelefoni valimisel. Kahtlemata tehakse tänapäeval lõviosa piltidest just telefoniga. Seega on väga tähtis, et see oleks varustatud korraliku kaameraga.

Esikaamera

Kes meist ei oleks vähemalt ühte selfit teinud? Ja just selle jaoks seda kaamerat peamiselt kasutatakse. Muidugi on see hea tööriist näiteks kodukontoris koosolekutel osalemiseks või niisama videokõne tegemisel. Keskmise nutitelefoni esikaamera on tavaliselt 12-16 Mpix, parimad aga kuni 32 Mpix. Siin kehtib jällegi sama reegel, et mida rohkem piksleid, seda puhtam ja teravam on pildikvaliteet.

Tagumine kaamera

Asub seadme tagumisel küljel on peamine kaamera, millega pildistada. Mida parem kaamera, seda selgem on pilt ning seda teravam ja selgem näeb foto välja ka suurel ekraanil.
 
Tänasel päeval on nutitelefonid varustatud mitme tagumise kaameraga. Igal kaameral on oma roll, sest üheskoos loovad need parima tulemuse ning väga kvaliteetse foto. Lisaks põhikaamerale on lisatud lainurkkaamera ja kolmas kaamera, mis annab kaadritele sügavust. Sõltuvalt mudelist on mõnel tootel lisaks veel super lainurkkaamera. Julgelt võib väita, et telefonikaamera teeb õigetes kätes paremaid pilte kui mõni digifotokas.
 
Loomulikult ei asenda telefonikaamera veel päris peegelkaamerat, kuid kahtlemata saab üks hea telefon hakkama suurepäraste fotodega. Heade kaamerate esirinnas skoorib iPhone 12 PRO Max, ka Samsungi ja Huawei mudelite lipulaevad ei jää sellest väga kaugele maha. Soodsamast hinnaklassist võib julgelt soovitada näiteks Xiaomi Redmi 9 Pro, mille tagumine kaamera on 64Mpix.

Videod

Kehtib tõde, et mida suurem on salvestamise kiirus, seda parema video suudab telefonikaamera toota.Seega tasub videode puhul vaadata just seda numbrilist näitajat, mis kehtib salvestamise resolutsiooni kohta.

Protsessor

Mida rohkem tuumasid ja mida suurem on protsessori taktsagedus, seda töökindlam on nutitelefon. Mida paremate näitajatega on protsessor, seda kiiremini ja sujuvamalt töötavad erinevad rakendused ja seda paremini reageerib nutitelefon puudutustele ning ka aku kulub aeglasemalt. Näiteks neljatuumalise protsessoriga telefoni jõudlus on kuni 65% suurem, võrreldes kahetuumaliusega mudeliga.

Mälu ja Operatiivmälu ehk  RAM

Rakendused on päris mahukad ja enamus toiminguid , mille jaoks me nutitelefoni kasutame vajavad palju jõudlust ehk RAMi ning mälumahtu, kõikide vajalike failide talletamiseks. Valida tasub nutikas, millel on vähemalt 2GB RAMi, veel parem kui seda oleks 4GB.
 
Mälumaht on aga igal telefonil erinev, see võib olla nii 16GB, 32GB, 124GB ja rohkem. Paljudele seadmetele  on võimalus soetada lisaks mälukaart, mis annab salvestusruumi juurde. Lisaks saab oma vajalike faile hoida näiteks internetis ehk pilves.
 
Paraku pole mälukaarti võimalik paigaldada aga Apple seadmesse. Seega kui rahakott võimaldab ja vajate rohkelt salvestusruumi, tasub soetada võimalikult suure mälumahuga nutiseade. Muidugi on ka Apple  telefoniga võimalik kasutada pilveteenust ehk iCloudi, kus mingi teatud kogus mälumahtu on tasuta ning kui see ületada on võimalik kasutada lisamahtu kuupõhise tasuga.

Aku

Mobiiltelefoni aku kestuse määravad paljud erinevad tegurid, milleks on näiteks protsessori tüüp ja ekraani suurus. Loomulikult sõltub aku kasutusaeg ka sellest, kui palju me ise reaalselt nutitelefoni kasutame ning mis me sellega parasjagu teeme. Kahtlemata võtab videode vaatamine oluliselt rohkem akutoidet, kui mõni teine lihtsam tegevus .
 
Kui hakkate uut mobiiltelefoni valima, vaadake mudel, millel on võimalikult suur aku maht. Kuigi nutikate puhul kipub see ikka nii olema, et vähemalt kord päevas on seade ikkagi laadijaga ühendatud. Laadimisviise on samuti erinevaid, laadida saab nii juhtmega kui juhtmevabalt. Kõige levinum laadija ühendus on MicroUSB. Apple nutitelefoni laadimise otsikuks on Lighting ja värskemad Android telefonid on varustatud juba USB-C otsikuga. Lisaks on olemas ka kiirlaadijad, kuid see võimalus on mõeldud seadmetele, millel on kiirlaadimine toetatud.

Vastupidavus- IP väärtus

Kahtlemata proovime me oma telefoni hoida ja kaitsta kukkumiste ning kriimustuste eest, kuid õnnetused kipuvad ikka juhtuma. Selleks, et taskutelefonid võimalikult kaua terved ja töökorras püsiksid, on tootjad proovinud neid tuunida vastupidavaks, veekindlaks, tolmukindlaks, põrutuskindlaks ja peaaegu et ka kuulikindlaks.
 
IP- väärtus näitab mobiiltelefoni mudeli vee- ja tolmukindlust. Selle esimene number märgib tolmu- ja mustusekindlust ja teine number näitab seadme veekindlust. Maksimaalset tolmukindlust tähistab hetkel number 6, maksimaalset veekindlust aga 9K või enam. Enamik taskutelefone vastab IP67 ja IP68 veekindlusele. Need numbrid on omavahel suhteliselt sarnased, kuid omadused siiski erinevad.
 
Nimelt on IP67 all on pigem silmas peetud pritsmekindlust, sest väga palju vett telefon siiski ei kannata, kuigi  tehnilistes andmetes võib leida infot nagu suudaks toode olla vee all kuni pool tundi ning ikkagi laitmatult edasi toimida. IP68 seevastu kannatab vees olemist oluliselt kauem ja on vastupidavam.
 
Ka ise on võimalik palju ära teha selle jaoks, et telefon näeks võimalikult kaua uus ja korralik välja. Mõistlik on kasutada taskutelefonil näiteks kaitseklaas ja telefoni ümbris. Tegelikult on üldse palju erinevaid telefoni tarvikuid, mis aitavad telefoni kasutamist võimalikult praktiliseks ja mugavaks muuta.

Ühendatavus ja liidesed

Nendeks on enamasti mälukaart, peakomplekt ehk kõrvaklapid, andmeside kaabel, USB tugi ja HDMI väljund. Viimane võimaldab vastava kaabli abil telefonis olevat pilti näiteks televiisorisse kuvada.
USB tugi teeb nutitelefonist põhiseadme, mille külge annab ühendada erinevaid lisaseadmeid nagu hiired, klaviatuurid ja mälupulgad. OTG funktsiooni kasutamiseks on vajalik ka spetsiaalne OTG USB kaabel.

SIM kaardi pesa

See on juba kauge ajalugu, kui telefoni sisse käis suur SIM kaart. Enamasti on neil kas Micro SIM, Nano SIM või ka e-SIMi võimalus. Viimane on ülemaailmne standard lahendus, mis võimaldab vastava toega seadmes kasutusele võtta mobiilioperaatori pakutavad teenused ilma, et peaks füüsiliselt SIM kaardi telefoni paigaldama.

Interneti tugi

Tänasel päeval räägime me interneti kiirusest, milleks võiks vähemalt olla 4G. Ikka selleks, et kõik internetipõhised tegevused saaks kiirelt ja sujuvalt tehtud. Uuemad mudelid toetavad juba 5G.

Välimus ja disain

Müügil on nii palju erineva värvi kui disainiga tooteid, et igaüks leiab endale oma. Samuti on erinev ka nende korpuse materjal. Soodsamad korpused on toodetud plastikust ning kallimad mudelid juba roostevabast terasest. Muidugi on võimalik nutitelefoni välimust muuta ka telefoni ümbrisega, mida leidub väga erineva disainiga.

Lisafunktsioonid

Et meie elu ja nutitelefoni kasutamist võimalikult mugavaks teha, on olemas sellised toredad lisafunktsioonid nagu näotuvastus ja sõrmejäljelugeja. Need on tõesti mugavad lisavidinad enda autentimiseks näiteks internetipangas või lihtsalt nutitelefoni avamiseks. Kumba aga eelistada? Kahtlemata on näotuvastus mugavam ja kiirem lahendus
 
Lisaks on telefonidel peal ka sammulugeja, mis on iseenesest päris lahe asi. Näiteks  on Facebookis erinevad grupid, kus võisteldakse sammude kogumises. Kahtlemata on see päris lahe ja sportlik tegevus, mis tekitab parajalt hasarti, et eelmise päeva skoor üle trumbata.

Hind

Nutitelefone leidub väga erinevas hinnaklassis- alates sajast eurost kuni paari tuhande euroni välja. Hind sõltub tootjast ning tehnilistest parameetritest.
 
Soodsaima telefoni saad endale valida juba 26 novembril, kui algab Must reede! Musta reede nädalavahetusel leiab K-rauta epoest hulganisti allahindluseid ja super pakkumisi! Tule ja vaata järgi!

Korduma Kippuvad Küsimused (KKK)

Milline on parim mobiiltelefon?
Parim nutikas toetab vähemalt 4G, omab vähemalt 2GB RAMi ja head kaamerat.
 
Mida jälgida nutitelefoni ostes?
Tasub uurida tehnilisi näitajaid ning erinevaid mudeleid ning neid omavahel võrrelda ja osta toode, millel on kõige paremini paigas hinna-kvaliteedi suhe.
 
Millised on parimad telefonide tootjad?
Tuntumad nutitelefonid tootjad on Apple, Samsung, Xiaomi, Huawei, LG, Sony, HTC, Nokia, Cat / Caterpillar ja Oneplus .
 
Kummad on paremad telefonid kas Android või Apple?
Apple on kahtlemata töökindlam ning ka järelturul on tema tooted jätkuvalt kõrges hinnas. Androide leidub aga väga erinevas hinnaklassis, mis on teinud Android telefonidest väga populaarsed tooted.
 
Milline on parima kaameraga nutitelefon?
Vaadata tuleb megapikslite arvu, mida suurem on see näitaja siis seda parem on ka kaamera. Hetkel on kindlasti üheks turuliidriks iPhone 12 Pro Max oma võrratu kaamera kvaliteediga.