Kaubamärk
Teac×

190,90
€
/ tk
-10% KOODIGA
Ainult veebis
SMART LEASING
- Plaadi taasesituse kiirus, p/min: 33, 45, 78
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist pole võimalik
Vinüülplaadimängija- kuidas valida?
Me mäletame vist kõik seda aega, kui vanematel oli nurgas suur muusikakeskuse laadne toode ja kõige selle peal asetses vinüülplaadimängija. Võibolla kõigil seda muusikakeskuse osa ei olnudki, mis lisaks ka kassette mängis, kuid vinüülimängijad olid paljudes kodudes kindla peale olemas. Tegelikult olid vinüülplaadid ju lapsepõlves täitsa lahedad asjad ja kohe mitte ei mahtunud lapse pähe see teadmine, et üks nõel mis vastu musta ümmargust taldrikut käib, võib kuidagi sellest kõigest ka meloodiajupi välja võluda.
Aeg läks aga edasi ning tehnika arenes jõudsalt. Esimesed CD-plaadid koos mängijatega ning ka kõrvaklapid muusika kuulamiseks jõudsid turule ja tasapisi kadus vinüülplaadimängija ajalukku. Oli ju CD-plaadilt tulev heli parema ja puhtama kvaliteediga ning mis kõige ägedam- CD-plaadile sai ka ise muusikat kirjutada. Ja see omakorda andis palju suurema vabaduse muusika valimiseks ja kuulamiseks.
Aga mõned asjad on tulnud siiski, et jääda. Ja tegelikult on hea meel, et vana hea vinüülimängija on teinud tõelise come backi, ning vallutab taaskord noorte melomaanide südameid. Retro on moes! Kuidas aga valida omale üks hea ja asjalik vinüülipleier?
Automaatne või manuaalne helikäpp?
Vinüülimängijaid on erinevaid ja ilmselt see teadmine ei tulnud kellelegi üllatusena. Neid on nii manuaalseid, poolautomaatseid kui ka automaatseid. Mis vahe neil aga on?
Manuaalne vinüülimängija sobib inimesele, kes soovib kiirelt plaadilt näiteks mõne loo kuulata või saada üldse kiire ülevaate plaadil olevatest lugudest. Sel juhul saate te täpselt ise asjad paika sättida ning kuulata täpselt seda, mida plaadilt parasjagu kuulda soovite.
Poolautomaatse plaadimängija puhul masin ise helikäppa vinüülplaadile ei aseta, kuid kui plaat saab läbikuulatud on need suutelised ise käpa plaadilt üles tõstma ning vinüültaldriku peatama.
Kui aga armastate kuulata korraga ära kas terve plaadi või sellest ühe poole, tasub vaadata juba automaatse helikäpaga masina poole. Nimelt pärast plaadi lõppu, liigub selle käpp ise tagasi algasendisse ning selle mootor jääb seisma.
Vinüülplaadimängija ülekande tüüp
Neid leidub kahe erineva ülekandega – rihmülekandega (belt drive) ja otseülekandega (direct drive). Vahe on neil selles, et rihmülekande puhul on mootori ja vinüülitaldriku vahel elastne rihm, mille abil mootor plaati ringi ajab. Otseülekandega variandi puhul aga ajab mootor vinüülplaati ringi otse ilma ja rihmata.
Kiirus loeb!
Vinüülplaadimängijad suudavad mängida kahe põhilise kiirusega formaati. Selleks on 33 pööret minutis ja 45 pööret minutis. Viimane neist on singlite standardkiirus, teine kiirus on aga mõeldud tervete plaatide mängimiseks. Veel tasub teada, et ka plaatide diameetrid on erinevad. Nimelt kauamängiva plaadi diameeter on 12 tolli ning singlite puhul on diameetri suureks 7 tolli.
Nõel- pisike, ent tähtis tegelane!
Vinüülplaadimängija nõel on väga tähtsal kohal, sest just see pisike detail aitab plaadilt muusika maha mängida. Ja nõela näol on tegemist kuluosaga, kuid kindlasti ei pea te kartma, et see liiga kiiresti ära kulub ja et peate seda iga natukese aja tagant välja vahetama. Nõelad kuluvad erinevalt ning seda mõjutavad omakorda mitmed erinevad tegurid. Keskmiselt saab ühe nõela abil nautida 500- 1000 tundi muusikat. Nõelu on müügil nii elliptilisi kui ka sfäärilisi.
Korpuse materjal
Hea vinüülplaadimängija on tugevast ja jäigast materjalist, mida jäigem ja raskem on masina korpus, seda vähem ümbritsevad vibratsioonid ja plaadimängija mootor mõjutavad heli kvaliteeti. Sobivad materjalid kere jaoks on metall nagu teras, malm ja alumiinium või tugev tammepuit.
Disain
Välimus loeb ja see tõde kehtib niisamuti ka vinüülplaadimängijate puhul. Lisaks sellele, et tegemist on siiski muusika kuulamise vahendiga on see väikestviisi ka disainielement. Ja selline muusikamasin võiks ja peakski kokku sobima teie kodu stiiliga.
Vinüüplaadimängijaid leidub tõesti igasuguse disaini ja värvivalikuga. Need sobivad nii moodsasse koju, kui ka majapidamisse kus on tunda vana head retrohõngu. Igaüks leiab kindlasti omale meelepärase vinüülplaadimängija ning lemmik vinüülplaadid mida kuulata!
Ja tegelikult mõjutab seadme ja heli kvaliteeti ka otseselt materjal, millest see toodetud on. Nimelt väga odavast plastikust valmistatud mängijad võivad võimendada vibratsiooni, mis muudab omakorda helikvaliteeti. Eelistage alati tugevast ja heast materjalist toodetud vinüülplaadimängijaid. Samuti tasub arvestada sellega, et koht kuhu te mängija asetate peab olema stabiilne ning loodis. Vaid nii tagate te kõige parema muusikaelamuse!
Korduma kippuvad küsimused (KKK)
Mida jälgida vinüülplaadimängija ostmisel?
Valige meelepärane mudel- kas manuaalne, automaatne või poolautomaatne. Kas väljavalitud mängija mängib ka õigel kiirusel teie plaadikollektsiooni jaoks? Ka disain ning materjal, millest vinüülimängija on valmistatud on oluline!
Kas vanu vinüül plaate saab mängida uutel vinüülplaadimängijatel?
Jah saab, kuid väga vanade plaatide puhul peavad nende kiirused ühtima ning ka nõel peab olema pisut teistsugune kui tänapäevastel masinatel, kuna vanade plaatide vaod on laiemad kui kaasaegsetel vinüülplaatidel.
Kas vinüülplaadid kõlavad paremini?
Kas just paremini – see on maitse asi, kuid omanäolisemalt kahtlemata. Melomaanid Hindavad viinüülplaadiküla kõige naturaalsemaks ja tõetruuks originaal lindistusele. Justkui osaleks artisti privaatkontserdil sinu elutoas.
Kas vinüülplaadimängijat tasub osta?
Kui armastate kuulata muusikat vinüülplaatidelt, siis kindlasti tasub vinüülplaadimängija soetamine end ära. Kui teil on kodus vanast ajast või vanavanematelt jäänud vinüülplaadid ning soovite nautida retro või klassikalist muusikat
Kas vinüülplaadid kuluvad?
Paraku on see nii, et vinüülplaadid kuluvad ajapikku. Mängimisel tekkivt kulumist annab vähendada regulaarse vinüülplaadi puhastamise spetsiaalse sametist või süsinikust harjaga. Nõela tasub samuti puhastada ning kontrollida selle korrasolekut, sest helikäpanõelad samuti kuluvad ja vajavad vahetamist umkaudu 500-1000 mängitud tunni järel.