Sõprade ring
Liitu Sõprade ringiga ja säästa! Vaata veel

Valgustid

Sooduspakkumised

Ideed ja nõuanded

Kuidas korrastada riidekappi? Kapi korrastamine on tavaliselt suhteliselt tüütu ettevõtmine, kuid need nõuanded aitavad riiete sorteerimisel ning muudavad kapi korrastamise imelihtsaks!7. Võtke arvesse kapi suurust. Püüdke ära kasutada kapi igat meetrit selleks, milleks see on ette näh...
Hubane kodusisustus toob rõõmu pimedasse sügisesse Selles artiklis anname mõned näpunäited selle kohta, kuidas hõlpsasti ja odavalt värskendada interjööri, et muuta oma kodu mugavamaks ja hubasemaks. Näpunäited on kasulikud peamiselt üürikodus või vanemates majades elavatele inimestele. Sageli ei saa selli...
Väikese koridori ja esiku organiseerimise nipid Koridor on nagu korteri "Bermuda kolmnurk", kus asjad kipuvad ära kaduma. Tundub, et panid võtmed kapi peale, aga hommikuks on need kadunud. Isegi kingad kaovad, rääkimata kinnastest, vihmavarjudest ja jopedest. Tõeline peavalu! Ja mis kõige tähtsam, tundu...
Kuidas elutuppa valgustust planeerida? Moodne valgus elutoas koosneb mitmest erinevast valgusallikast   Foto: Unsplash   Meie kliimas on valgust piisavalt vaid üksikutel suvekuudel. Samas mõjutab valgus väga tugevalt meie enesetunnet ja tuju ning kodudes tuleb võtta appi kunstvalgus. Ve...
Valgustid kõikjale
Iga ruum vajab erinevat ja head valgustust. Meie rikkalikus valikus on kaasaegsed või retrostiilis valgustid nii kodu, aia kui ka töökoha valgustamiseks. Eluruumid muutuvad tunduvalt õdusamaks, kui lisada õigetesse kohtadesse lakke, seinale,  põrandale või lauale interjööriga kokkusobivaid lampe. Meeldiva hajutatud valguse saab süvistatud või suunatavate valgustite abil. Söögilaua kohale tasub paigutada mitmekohalised efektsed ripp- või kohtvalgustid. Töötamisel on asendamatud võimsad tööstusvalgustid ja prožektorid, mis muudavad ruumi eredaks. Moodsad õuevalgustid aitavad valgustada hoone fassaadi, terrassi, rõdu, siseõue ja aeda.

LED-  valgustid
Järjest enam võidavad populaarsust uue tehnoloogilise lahendusega valgusallikad, mis tõrjuvad välja aegunud hõõglampe. Valgus on silmale sõbralikum ja meenutab päevavalgust. LED- lampe toodetakse erineva kujuga ja sobiva sokliga „pirne“ saab edukalt kasutada senistes valgustites. Neil on olulisi eeliseid:

  • säästavad energiat
  • kiirgavad valgust, mitte soojust
  • on kauakestvad

Moodsad on ka elastsed LED- valgusribad, mis sobivad töötasapinna kohale, aktsentvalgustuseks mööblissse või pilku püüdvaks sisustuselemendiks. Järjest enam lisandub turule integreeritud LED- lampe. Selliseid kauakestvaid LED- plafoone on väga praktiline paigaldada kohtadesse, kus oleks muidu väga ebamugav läbipõlenud pirne vahetada.

Nutikad valgustid
Tehnikahuvilistele on pakkuda mugavusfunktsioonidega valgusteid, mida saab juhtida liikumisandurite, kaugjuhtimispultide või äppidega. Valgustite automaatne süttimine ja kustumine lisab turvalisust ja energiasäästu. Väga kasulik on valgustite hämardamine, aga lõbusad on ka dekoratiivvalgustid, kus saab muuta ka valguse värvust. Nii võib valida näiteks nutipirni või toreda laualambi lastetuppa.

Valgustid „Tee ise!“
Osavnäpud saavad lasta oma fantaasial lennata  ja valida siit ise sobivad komponendid lambi valmistamiseks. Suhteliselt lihtsa vaevaga saab koostada erilise lambi just enda maitse kohaselt või värskendada kulunud/ katkist valgustit.

Valgustus on oluline
Tehisvalgustusega ei maksa koonerdada. Rohkem valgust meie tavapärases hämaras kliimas mõjub paremini meeleolule ja ka tööd saavad erksa valguse toel paremini sooritatud. Pole vaja karta, et valgusteid saaks ülearu, igaks olukorraks saab valida õige lahenduse. Kaasaegsed valgustid, eriti LED- valgustid on energiasäästlikud ja hõlpsasti ümberlülitatavad. Ära koba pimeduses, leia endale meelepärane lamp, mis paneb ruumi ja tuju särama!