7 tähtsaimat tööriista aias

Head tööriistad on aednikule suurimad abimehed, et töö tegemist nautida peavad tööriistad olema ergonoomilised ja kvaliteetsed. Heade tööriistadega rakendad küll oma keha, kuid puhkad vaimu ja säästad oma selga.

Aialabidas ja hark

Aialabidas ja hark

Aialabidas ja hark on vajalikud kaevamiseks ja mulla segamiseks komposti või multšiga.
Aialabidas on mitmekülgne tööriist, mida saab kasutada ka lihtsaks peenraserva tegemiseks. Terava otsaga labidas sobib istutamiseks.
Traditsiooniline hark on mitmeotstarbelise kasutamisega  tõstmiseks, kobestamiseks ja heina kogumiseks. See sobib hästi ka komposti tegemisel. Hargid on saadaval reguleeritavate teleskoopvartega.

Reha

Reha

Raudreha sobib kivide ja okste riisumiseks, samuti pinnase tasandamiseks.
Plastikreha on mõeldud kergemateks töödeks. Hea komplekt sisaldab vahetatava varrega reha lehtedele ja üldriisumiseks.
 

Käru

Käru

Kottide ja ämbrite teisaldamiseks on teil vaja käru. On üherattalised ja kaherattalised kärud. Teist varianti on veidi kergem lükata. Käru valikul peaks arvestama selle mahu ja materjaliga.

 

Kastekann ja aiavoolik

Kastekann ja aiavoolik

Kõige praktilisem kastmisviis on aiavoolikuga, kuna sellega saab ühendada erinevaid filtreid, isegi pihusteid. Kasutades kastekannu, peaks arvestama selle kandmisega, kuid see võib olla mugavam potitaimede kastmise meetod.
 

Kõblas, pinnasekobestaja ja pendelkobestaja

Kõblas, pinnasekobestaja ja pendelkobestaja

Pikka varrega kõblas sobib juurviljaaeda, kuid lisaks peaks olema ka mõni kobestaja. Pendelkobestajat saab kasutada liivaste teeradade umbrohutõrjeks. Lühikeste vartega tööriistad sobivad pigem lillepeenardes.

 

Aiakäärid, oksakäärid ja universaalne lõikur

Aiakäärid, oksakäärid ja universaalne lõikur

Aiakäärid sobivad peenemate okste lõikamiseks. Hekkide ja põõsaste lõikamiseks soovitame proovida Fiskarsi oksakääre. Universaalne lõikur sobib lõikamiseks raskesti ligipääsetavates kohtades.

 

Vikat, mehaaniline niiduk ja mootorniiduk

Vikat, mehaaniline niiduk ja mootorniiduk

Kahe käepidemega vikat on mugav suurte alade niitmiseks. Pika muru niitmiseks võite valida mehaanilise niiduki ja mootorniiduki vahel.