Aiamööbli hooldamine

Polürotangist valmistatud õuemööbli puhul piisab pühkimisest, kuid teatud mööblit tuleb regulaarselt õlitada. Korralik hooldus tagab aiamööblile pika kasutusea.

Kas osta puidust või plastikust aiamööbel? Või hoopis terasest? Lisaks välimusele tasub mõelda, kui palju oled valmis panustama mööbli hooldamisse.

Kui kuulud nende inimeste hulka, kes niidavad muru kord või paar korda suve jooksul, osta polürotangist mööbel. Rotangi imiteeriv polürotang on praktiliselt hooldusvaba: piisab, kui seda aeg-ajalt niiske lapiga pühkida.

Ka polüstüreenist valmistatud puiduimitatsiooniga mööbli puhastamiseks piisab pehmest pesuvahendist ja niiskest lapist. Vajadusel võib mööblit akrülaatvärvidega värvida. Polüstüreenmööbel kannatab pakast isegi paremini kui tavapärane plastmassmööbel.

Valik aiamööblit:

 

Mida hooldamisel arvestada

Kõige lihtsam on tiikpuust mööbli hooldus. Tiikpuust mööbli puhul piisab, kui pesete seda ja hoiate mööbli puhta, värvimist ega õlitamist see mööbel ei vaja. Kui tiikpuu eest üldse mitte hoolitseda, muutub see aja jooksul halliks. See ei mõjuta puidu vastupidavust, ainult väljanägemist.

Kõvapuidust mööblit tuleb töödelda paar korda aastas. Kui kasutad toonitud õli, tasub värvitooni esmalt proovida mööbli alaküljel. Puidul olevaid plekke saab eemaldada peene lihvpaberiga, lihvides puusüü suunas. Lihvimise järgselt tuleb pinda töödelda õliga.

Mida värvimisel arvestada

Värvimiseks ei sobi kõvapuidust mööbel, kuna see on tehases õlitatud ja värv ei nakku õlitatud pinna külge. Küll aga võib värvida immutatud puidust mööblit, esmalt kruntvärviga ja seejärel õuemööblile sobiva värviga.

Immutatud puidu pind võib olla immutamise tagajärjel värvimiseks liiga niiske. Seetõttu tasub uut immutatud puidust mööblit värvida või puidukaitsevahendiga toonida alles järgmisel aastal pärast ostmist, et puidu pind oleks kindlasti piisavalt kuiv.

Ülevärvimine on vajalik mõneaastaste vahedega, eriti siis, kui mööbel on lahtise taeva all. Päike ja vihm kulutavad värvipinda. Lahtitulnud värvi saab eemaldada kraapides ja enne ülevärvimist tuleb pinnad lihvida.

Õuemööbliks sobib ka alumiiniumist ja roostevabast terasest mööbel. Hooldamiseks piisab pesemisest pehme pesuainelahusega. Võib juhtuda, et ka roostevabale terasele tekivad aja möödudes väikesed roostetäpid. Need saad eemaldada roostevabale terasele mõeldud puhastusvahendiga.

Valik hooldustooteid: