Aiatööd märtsikuus

Märts juhatab sisse kevadised aiatööd

Esimesed ettevalmistused kevadisteks aiatöödeks algavad märtsikuus, mil sulamismärke näitav lumi annab rohenäpule võimaluse tubaste toimetuste asemel käed mullaseks teha ja esimesed seemned külvata.

Kevadiste aiatööde alustamise ladusamaks sujumiseks tuletame meelde mõned juhtnöörid märtsikuu tegemisteks.

Aiatööd

Esimesed seemned, sibulad ja taimed on soovitatav külvata märtsi keskpaigas või lõpus. Oma aknalaual asetsevasse minikasvuhoonesse saad pista näiteks tomati- või paprikaseemneid.

Ära unusta aias kasvavaid puid ja põõsaid, mis kurnavast talvest värskenduskuuri ootavad. Oma viljapuude ja marjapõõsaste turgutamiseks lõika nende murdunud, kuivanud ja vigastatud oksad.

Kuigi marjapõõsaid on sobilik lõigata pigem sügisel, siis juhul kui see jäi tegemata, tuleks marjapõõsaste hooldamine ette võtta kevade hakul.

Kontrolli üle oma kasvuhoone seisukord. Kilekasvuhoonete puhul peaks kile välja vahetama umbes iga viie aasta tagant, plastplaatidest valmistatud kasvuhoone puhul on sobilik plaadid välja vahetada siis, kui need ei lase enam piisavalt valgust läbi.

Vaata üle ka kasvuhoones sees olev olukord: kui sügisel jäi hoone desinfitseerimata või muld värskendamata, siis tasub seda teha märtsis.

Veendu, kas aiatööriistad ja muruniiduk on töökorras. Vajadusel jõuad neid aegsasti parandada, hooldada või uued soetada.

Märtsikuine soe päike ja lumelt peegeldav valgus kujutab ohtu peamiselt igihaljatele rododendronitele, pukspuudele ja ebaküpressidele, aga ka elupuudele. Et nende lehti päikesepõletuse eest kaitsta, kata taimed spetsiaalse varjutuskangaga.

Tubased tööd

Tubaste tegevuste puhul on hea aeg alustada maitsetaimede külvamisega. Taimed saavad kasvada aknalaual esimese sooja päikese käes.  

Värkenduskuuri ja uut hingamist vajavad kindlasti ka sinu toataimed, mis peaksid ümber istutama ja väetama. Soeta omale koju ka mõni uus taim, et tärkavat kevadet tervitada!

Aita Meentalo, K-rauta aiakaupade tootejuht