Grilli hooldamine

Soojemad varakevadised õhtud meelitavad korraldama grilliõhtuid. Talvekorteris olnud grillid tuleks enne kasutamist puhastada. Samamoodi on soovitatav uued grillid enne esmakordset kasutamist kasutusjuhendi kohaselt üle pühkida ja vajadusel õlitada.

Ka iga grillimise järgne regulaarne puhastamine on mõistlik ja otstarbekas, sest see pikendab grilli kasutusiga. Puhastatud grill on ka hügieeniline ja seda on meeldiv kasutada.

Gaasigrilli puhastamine

Puhasta grill, kui see on veel kuum.

Hoiad kokku aega ega kuluta asjatult grilliharja. Puhasta soe rest, harjates seda 10–15 sekundit. Kui rest on juba jahtunud, kulub puhastamiseks 15 minutit.

 Puhasta küpsetusresti õige harjaga.

Pea meeles, et osasid grilliharju võib kasutada ainult resti, mitte grilli sisepinna puhastamiseks. Kasuta ainult roostevabast terasest või messingist valmistatud grilliharju.

 Gaasigrilli põleti ja sisemiste osade puhastamine

Kustuta grill ja lase sel veidi jahtuda. Seejärel kraabi põletitelt grilliharjaga mustus maha. Puhasta ka grilli põhi, kraapides mustuse rasvanõusse. Tühjenda rasvanõu.

 Grilli välispinna puhastamine

Välispinna saab puhtaks seebivee ja lapiga.

 Ennetav hooldus ja õli regulaarne kasutamine

Määri küpsetusresti enne grillimist alati õliga. Nii tuleb toit resti küljest kergemini lahti. Ärge kasutage oliiviõli, kuna see muutub mõrkjaks ja annab toidule ebameeldiva maitse. Õli on lihtne peale kanda majapidamispaberi abil.  Pintslit ei ole soovitatav kasutada, sest see võib süüdata leegi.

Tutvu meie gaasigrillide valikuga:

Söegrilli puhastamine

• Söegrilli kaant on soovitatav enne kasutamist niiske lapiga puhastada, kuna väljas koguneb kaanele kergesti õietolmu ja muud välist mustust.

• Pärast kasutamist tuleb küpsetusrest messingist harjaga hoolikalt puhtaks harjata, nii et resti pinnale kinnitunud rasv ja muu mustus tuleks lahti.

• Jahtunud grill tuleb viia varikatuse alla, hoiuruumi või kaitsta muul moel vihma eest. Jahtunud grillile tuleb panna piisavalt suur kate või kaitsekott.

• Aeg-ajalt on soovitatav kogu söepesa tühjendada, visata vanad söed minema ja puhastada söevann harja ja veega. Vajadusel võib vette lisada näiteks nõudepesuvahendit.

Tutvu meie söegrillide valikuga:

Elektrigrilli puhastamine

• Elektrigrilli tuleb hooldada vastavalt kasutusjuhendile.

• Eemaldatavaid reste võib harjata messingist harjaga või vajadusel pesta veega, millele on lisatud pesuvahendit.

• Grill tuleb puhtaks pühkida ja hoida kuivas siseruumis.

• Elektrikaableid, nt pikendusjuhtmeid ei tohi välja jätta, vaid need tuleb iga kord kokku kerida ja säilitada sarnaselt grillile kuivas siseruumis.