Kuidas valida gaasigrilli ja söegrilli

„Gaasigrill on väga tõhus ning küpsetamistemperatuuri on mugav ja kerge reguleerida. Tavaliselt on gaasigrilli võimsus 8–30 kW, samas kui elektrigrillil on see umbes 2 kW. Gaasigrill on väga kiiresti kasutamisvalmis. Me teame, et puusöegrill on grillimiseks valmis alles umbes 30 minuti möödudes, seevastu gaasigrilli puhul on see aeg vaid 5–7 minutit. See on ka väga mugavalt hooldatav, sest puhastamiseks kasutatakse gaasigrilli enda põleteid (umbes nagu isepuhastumise funktsiooniga praeahjudel). K-rauta kaupluseketis on saadaval ka mudelid, mille grillimisreste ja ümbritsevat korpust võib pesta nõudepesumasinas,“ ütleb K-rauta kaupluseketi aiakau pade kategooriajuht Ingus Laumanis.

Gaasigrill on küll kallim, selle hind jääb vahemikku 70–1000 eurot, kuid selle kasutamine on odavam. Peamised hinnavahet põhjustavad tegurid: põletite arv ja nende võimsus, grillimispinna suurus ja materjal, külgpõleti ja lisaelemendid, näiteks grilliriiul, rattad, kaane materjal jne.  K-rauta kauplustes maksab 10 kg grillimisgaasi 19,62 eurot ja sellest piisab 20–25 grillimistunniks. Gaasigrilli ostes tuleb muretseda ka grillimisgaasi balloon, mis maksab umbes 70 eurot. Pärast on seda võimalik vahetada täis gaasiballooni vastu, makstes ainult gaasi enda eest.

„K-rauta kauplustes on müügil sellised tuntud kaubamärgid nagu Weber ja Campingaz, samuti on K-rauta kauplustes müügil Cello grillid. Tavaliselt on saadaval 2–6 põletiga grillid. Nende arv on seotud grillimispinna suurusega. Kõige optimaalsemad ja nõutumad on 3 põletiga grillid. Kõige odavamad mudelid sobivad poolfabrikaatide grillimiseks, kuid hea steigi valmistamiseks soovitan valida kvaliteetsemad mudelid,” rõhutab K-rauta kaupluseketi aiakaupade kategooriajuht Ingus Laumanis.
 

„Traditsioonilise grillimise sõpradele on saadaval ka palju erinevaid puusöegrille. Neid valides tuleb pöörata tähelepanu metalli paksusele. Mida paksemast metallist on grill valmistatud, seda kauem see vastu peab. Kui grilli on tarvis ühest kohast teise toimetada, siis valige ratastel või kantav grill, millega on mugav piknikule minna. Puusöegrillid maksavad K-rauta kauplustes alates 10 eurost kuni üle 500 euro. K-rauta kauplustes on saadaval ka suitsuahjud. Need on eri suurusega ning mõeldud nii külm- kui ka kuumsuitsutamiseks. Suitsuahjude hind algab 199 eurost,” ütleb K-rauta kaupluseketi aiakaupade kategooriajuht Ingus Laumanis.