Ettekasvatamise kool - 3.osa. Taimede kasvukohale istutamine

Mais-juunis vii taimed avamaale või rõdule. Taimede aknalaual kasvatamiseks piisab loomulikust valgusest juba märtsis, kuid kaitse taimi liigse kuumuse eest.

Toimi järgnevalt:

1. Alusta taimede välisõhuga harjutamisega juba mais-juunis, kuid hiljemalt nädal enne välja istutamist, et kasv järsu muutuse tõttu ei pidurduks. Vii taimed hommikul välja poolvarjulisse kohta ja too õhtul sisse tagasi. Harjuta taimi vähehaaval ja kasuta katteloori.

2. Üks päev enne välja istutamist kasta taimi põhjalikult. Ettekasvatuse turbapotid võid koos taimega kasvupinnasesse istutada. Biolaguneva poti võid teha ka majapidamispaberi rullist.

3. Jälgi temperatuure ja vajadusel kata taimed kattelooriga. Öökülma võib esineda ka juuni alguses.

Taimede kasvatamine rõdul
Ka väikesel rõdul saad kergesti kasvatada ürte salatitesse ja suppidesse. Isekasvatatud toit on tõeline lähipiirkonnas kasvanud toit. Lisaks sellele omandad aedniku oskusi.
Rõdul kasvatamiseks sobivad maitsetaimed, nt basiilik, majoraan, petersell, rosmariin, tüümian, münt ja sidrunmeliss. Aedviljadest on sobilikud erinevad salatid, tomat, avamaakurk (isetolmlevad liigid), hernes ja maasikas.

Teemaga seotud tooted: