Terrassi hooldamine

Enne terrassihooaja algust on sobiv aeg vaadata üle terrassi ja puidust aiamööbli seisukord ning hinnata, kas neid on vaja õliga töödelda.

Pindade õlitamine pikendab puidu eluiga, kuna õlist saadav niiskus takistab puidu lõhenemist. Õliga töötlemine parandab ka pinna võimet mustust hüljata. Lisaks sellele, et hooldatud terrass on vastupidavam, on see ka hubasem ja näeb parem välja.

• Enne terrassi või terrassimööbli õlitamist tuleb töödeldavad pinnad esmalt hoolikalt selleks ettenähtud ainetega puhastada. Lase töödeldud pindadel soovitatavalt ööpäev kuivada. Kuival pinnal pääsevad õli kaitsvad omadused kõige paremini mõjule.

• Ühtlase lõpptulemuse saavutamiseks õlita üks terrassilaud korraga. Korda töötlemist, kui puit imab koheselt kogu õli endasse. Puidu pinnale jäänud imendumata õli tuleb ära pühkida, et vältida kilepinna tekkimist.

• Värvilise õliga saab anda puidu pinnale sügavust. Tooni valides tuleb meeles pidada, et lõpptulemust mõjutab puidu esialgne värv. Seetõttu on mõistlik enne suurema pinna töötlemist teha varjatud kohas õliga proovikatmine. Terrass või terrassimööbel on kasutusvalmis, kui õli on täielikult kuivanud.

 

Terrassi hooldamiseks sobivad tooted: