Kodu tuleohutuse meelespea

Enne tõsise talve tulekut peaks iga ahiküttega maja või suvila omanik laskma küttekoldeid kontrollida. Hoolduse vajalikkus sõltub kasutamise sagedusest, enamasti tehakse seda enne kütteperioodi algust, aga mõnikord on tarvis lõõre ja korstnaid puhastada sagedamini.

Kõige olulisem on eemaldada nii koldest kui lõõridest pigi ja tahm, sest mõlemad on väga tuleohtlikud nii küttekolde kui korstnate seisukohast. Tahmapõlenguid soodustab liigne paberiprahi põletamine, seega võiks tule süütamisel ajalehe abi pigem vältida. Kamina ja ahju kütmiseks on soovitatav kasutada lehtpuud, mis ei loobi sädemeid ja tahmab vähem.

Soovitused puuküttega maja omanikule:

•Ahiküttega maja igas toas olgu suitsuandur. Andureid on kahte tüüpi – optilised ja ioonsuitsuandurid. Esimesed reageerivad nähtavale suitsule ja on soodsamad, teised reageerivad nähtamatutele põlengust tekkinud osakestele ning on optilistest poole kallimad. Eelista tuntud tootja seadmeid ja veendu pika garantii olemasolus.

•Ära paigalda andurit kamina või ahju kõrvale, seal leviv suits võib põhjustada valehäireid.

•Varu kvaliteetne küte, eelista leppa – see tahmab vähem ja ei loobi sädemeid.

•Kui ahiküte on maja ainus või peamine kütteliik, siis tuleb korstnapühkija kutsuda kaks korda aastas.

•Kindluse mõttes tasub soetada ka pulberkustuti.

Kindlustunde tagamiseks kodus on K-rauta valikus esindatud töökindlad suitsuandurid, vingu- ja gaasiandurid ning tulekustutid. Vaata ka teisi kodu turvalisuse tooteid siit.

K-rauta veevarustuse, kütte ja ventilatsiooni tootejuht Toomas Karuks