2015. aasta kuumim toon – punakaspruun vallutab ka interjööri!

Värvifirma Pantone on selle aasta värviks kuulutanud lummava punakaspruuni Marsala. Ideid, kuidas 2015. aasta moodsaimat värvi tuua ka oma interjööri, tutvustab K-rauta interjööri konsultant Elina Čaplinska.

Marsala on saanud oma nime punase veini järgi, mis omakorda on oma nime saanud Itaalia linnalt Marsala´lt. Pantone disainerid märkisid, et see värv osutus valituks kuna tegemist on värviga, mis on nagu vein – küllastunud ja maitsekas. "See värv sobib ideealselt nii rõivamoodi kui ka interjööri. Marsala näeb eriti efektne välja tugeva tekstuuriga pindadel. Kui  teile meeldib selle aasta kuumim toon, siis soovitan Marsala punakat tooni kasutada kui maitsekat disainielementi interjööris." soovitab K-rauta interjööri konsultant Elina Čaplinska.

Marsala värvitooniga aksessuaarid ja tekstiilitooted kirgastavad ruumi ja annavad ruumile värvi. Huvitavat ja maitsekat lahendust on võimalik saavutada kasutades punakaspruuni tekstiili - kardinaid, vaipu, dekoratiivseid patju. Marsala värv on väga elegantne koos halli või beeži tooniga. Imeilus kooslus tekib kombineerides Marsala värvi valgete ja kuldsete mustritega, kuid sama hästi võib värvi kombineerida ka pruuni, helesinise, erkrohelise ja merevaigu värviga. Maitsekas seinavärv annab ruumile luksusliku ja stiilse välimuse. Ühes toas saab kasutada nii ühevärvilist Marsala värvi tapeeti, kui ka mustrilisi tapeete.  Fototapeedid, mis rõhutavad Marsala värvi, sobivad igasse interjööri - nii elutuppa kui ka avalikesse ruumidesse, nagu kohvikud, koolid, kontorid.

K-rauta pakkumises olevad Marsala toonides plaadid muudavad luksuslikuks ja uhkeks nii vannitoa kui ka köögi. Võimalik on kombineerida erinevaid Marsala toonis ühevärvilisi seina- ja põrandaplaate mosaiikplaatidega. Plaatide kollektsioonides on nii modernsemaid kui ka lillelise mustriga plaate. K-rauta kauplustes on kõige populaarsemaks saanud just luksuslikus Marsala toonis mosaiigi tüüpi plaadid. K-rauta interjööri konsultant Elina Čaplinska on märganud, et kliendid eelistavad soetada midagi erilist ja ainulaadset ning väga palju kasutatakse kaupluses olevaid tellimiskatalooge. Näiteks, väga populaarseks on saanud erinevate plaatide kombinatsioonid, kus kaks või kolm plaati moodustavad lillemustri, selle kollektsiooni kõige populaarsem plaadi suurus on 20x60 cm.