Elektritööriistade põhitõed

Kõiki remonditöid tuleb teha arukalt. Iga tööriist, millest võib saada ideaalne abiline, peab olema ohutu, kvaliteetne ja mugav kasutada. Loomulikult ei ole tänapäeval endale sobiva elektritööriista leidmine enam mingi probleem. Kuid siiski tasub nende peamistes iseärasustes eelnevalt selgusele jõuda.

Hinda enne remonditööde algust, kui suur on tööde maht ning kui keeruline on nende realiseerimine. Ees seisvatest ülesannetest sõltub, kas vajad professionaalset elektritööriista või sobib ka asjaarmastajatele mõeldud tööriist, mida nimetatakse ka kodukasutaja tööriistaks.

Peamine erinevus kodukasutaja- ja professionaalse elektritööriista vahel seisneb selles, et viimane on vastupidavam. Sa võid seda päevast päeva kasutada, palju tunde järjest ning tõenäosus, et see läheb katki, on äärmiselt väike. Vastavalt võib ka professionaalse tööriista hind olla märgatavalt kõrgem kui asjaarmastajale mõeldud tööriista hind.

Millele tuleks elektritööriista ostmisel kõigepealt tähelepanu pöörata?

• Alati pane rõhku soetatava eseme ohutusele. Kuna praktiliselt kõik elektritööriistad töötavad pingega 220 V, siis tuleb tõsiste traumade vältimiseks alati osta kahekordse isolatsiooniga elektriseadmeid.

• Esimene isolatsioonitasand isoleerib kõik seadme sees voolu juhtivad liikuvad detailid ning teine tasand kõik väliskorpuse detailid. Sellise elektritööriistaga töötamisel ei pea kasutama dielektrilisi matte ega maandust.

Milliseid kodus asendamatuid elektriseadmeid vajad kõige rohkem?

Kõige tuntum elektritöörist: akutrell.

Tutvu enne akutrelli ostmist põhjalikult selle peamiste tehniliste näitajatega: pöörete arv, ava läbimõõt ja võimsus.

Kui Sa ei suuda iseseisvalt otsustada, siis pöördu K-rauta müügikonsultandi poole. Sageli on kvalifitseeritud spetsialisti abi asendamatu!

Akutrellide võimsusnäitajad varieeruvad vahemikus 300 – 1600 W.

Mida suurem võimsus, seda professionaalsem on tööriist. Sellisega võib läbi puurida ka kõige kõvema pinna.

Kui Sul seisab ees töö vähem kõvade materjalidega, sellistega nagu näiteks puit, siis piisab ka elektritrellist, mille võimsus ei ületa 500 W.

Kui sa arvad, et remonditööde tegemisel on hädavajalik löögijõud, siis tuleb soetada puurvasar.

Selle tööriista löögijõud võimaldab purustada tellismüüritist, eemaldada keraamilisi plaate, puurida betoonseinu ja palju muud. Puurvasara peamisi omadusi võib kirjeldada järgmiselt: mida suurem on selle elektritööriista võimsus, seda suurem on ka puurimiskiirus ja puuritava ava läbimõõt. 

Veel üks väga vajalik elektritööriist – tikksaag.

Sellega saad saagida ja moderniseerida remonditööde tegemisel kasutatavat materjali. Tikksae juures on peamine saagimise käigupikkuse reguleerimisvõimaluse olemasolu. See on vajalik tingimus seadmele ühtlase koormuse tagamisel.

Elektriline kruvikeeraja on samuti väga kasulik ja igas kodus vajalik tööriist.

Eriti siis, kui soetad kahe kiirusega seadme, mida saad ka elektritrellina kasutada.

Kui Sul on plaanis remondi tegemine, siis sea sammud K-rauta kauplusesse ja vali omale sobivad tööriistad. Küsi ka kindlasti abi K-rauta müügikonsultantidelt, kes oskavad Sulle soovitada parimaid lahendusi. Kui ei ole mahti või tahtmist remonti teha, siis K-rauta pakub professionaalset remonditeenust.

Valik akutrelle ja puurvasaraid:

Valik tikksaage ja elektrilisi kruvikeerajaid: