Kevadtööde tegemisel tulevad appi üha võimsamad tööriistad

Kevad on aeg tööriistade uuendamiseks ja täiendamiseks. Selleks, et teha oma kätega lihtsamaid töid, ei ole vaja suuri oskusi ja sobivad ka lihtsamad tööriistad. K-rauta kauplusteketi kogemused näitavad, et kogemuste vähehaaval lisandudes sisaldab ka peremehe tööriistakomplekt üha rikkalikumas valikus keerukamaid tööriistu. Suurim erinevus seisneb võimsuses ja funktsioonides, seejuures tuleb turule üha enam akutööriistu.

„Üks kõige nõutumaid tööriistu on akutrell Pakkumine on lai, sisaldades eri võimsuse, kaubamärgi ja funktsioonidega tööriistu. Tehnoloogia arenedes pakuvad tootjad peamiselt akutööriistu (juhtmega tööriistade asemel), sest tööriistade liitiumioonakud on muutunud kompaktseks, nende mahutavus on kasvanud ja need on kiiresti laaditavad. Muidugi, väike osa müügil olevatest akudest on nikkelakud ning nende ostmisel tuleb arvestada pikema laadimisajaga,” selgitab K-rauta kauplusteketi kaubatundja Roman Bushujev.

Kui teil on plaanis lihtsamad kodused remonditööd, siis piisab täiesti tööriistast, mis on varustatud 10,8–14,4 V akuga, mille mahutavus on 1,2–2,0 Ah (ampertundi). Sellise tööriistaga saate hõlpsalt valmistada näiteks raamaturiiuli, kinnitada põrandaliiste või kipsplaate. K-rauta kaupluseketis on selle kaubakategooria populaarsemad kaubamärgid Makita, Bosch ja Ryobi.

Professionaalidele võimsamad tööriistad

Kui tööriista on aga kavas kasutada professionaalse tegevuse juures, siis on kindlasti vaja sellist, mis on varustatud vähemalt 18-voldise akuga, mille mahutavus on vähemalt 2,0 ampertundi (soovitatav oleks 3,0–4,0 Ah) ning millel on palju suurem pöördemoment (Nm). See võimaldab keerata pikki ja suure läbimõõduga kruvisid. Sellise akuga varustatud tööriist on võimsam ja seda saab kasutada kauem ilma akut laadimata. Samuti on osa profitööriistu varustatud löögifunktsiooniga, mis kergendab aukude puurimist kõvadesse betoonpindadesse.

Eraldi kategooria profitööriistade hulgas on impulss- ehk löökkruvikeerajad. Nende pöördemoment on veel suurem kui eespool nimetatud profikruvikeerajatel ning need on mõeldud poltide ja mutrite keeramiseks.

Kruvikeerajad on väga mitmekesised – komplektis on 100 ja enam otsakut

„Pidevalt on nõudlus mitmesuguste kruvikeerajate järele. Sortimendis muutuvad laialt tuntud rist- ja lamepeaga kruvikeerajate kõrval, mida on meie kaupluses saadaval paljudelt tootjatelt, üha populaarsemaks torx- ehk tähtotsakud. See on selgitatav sellega, et Läti turul on üha populaarsemad ja nõutumad torx-peaga kruvid, mida Soomes, Rootsis ja teistes riikides kasutatakse juba ammu laialdaselt,” selgitab K-rauta kaupluseketi kaubatundja Kaspars Mucenieks.

Üha sagedamini valivad kliendid mitte mingi konkreetset tüüpi kruvikeeraja, vaid eelistavad komplekte, mis koosnevad mitmest eri liiki ja suurusega kruvikeerajast, on täheldanud K-rauta kaupluseketi kaubatundja Kaspars Mucenieks.

Neist komplektides on 5–30 ja ka rohkem kruvikeerajat. Ka hinnaskaala on võrdlemisi lai. Kõige populaarsemad K-rauta kauplustes saadaval olevad komplektid on sellistelt tarnijatelt nagu Stanley, Modeco, Meister ja teised.

„Samuti on klientide hulgas väga populaarsed sellised komplektid, mis koosnevad ühest kruvikeerajast ja mitmest vahetatavast otsakust. Nii on võimalik tagada endale ühe ostuga peaaegu kõik populaarsemad kruvikeerajate liigid, sest sõltuvalt vajadusest tuleb vahetada vaid otsakut. Veel üks selliste komplektide eelis on väiksus – need on müügil kompaktsetes plastmasskarpides ja võtavad väga vähe ruumi. Kõige väiksemad komplektid koosnevad kruvikeerajast ja 11 otsakust, suurimad aga 100 ja enamast otsakust,” jutustab K-rauta kaupluseketi kaubatundja Kaspars Mucenieks.

Kirveid ja saage ostes on määravaim tegur nende kasutamisaja seisukohalt metalli kvaliteet

„Kirve tera kuju, paksus ja mass tuleb valida vastavalt kirve kasutusele. Kuid sõltumata sellest, milleks on kirves mõeldud, peab see olema alati terav. Kirve muudab paremini kasutatavaks just lõikav, mitte raiuv tegur, seetõttu on oluline hoida kirvest spetsiaalses ümbrises ja regulaarselt teritada,” jutustab K-rauta kaupluseketi kaubatundja Kaspars Mucenieks. Sae valimisel tuleb aga pidada silmas selle hammaste suurust ja tihedust. „Kõige suuremate hammastega saag on sobivaim puude saagimiseks, vineerile sobib aga kõige paremini kõige väiksemate hammastega saag,” rõhutab Kaspars Mucenieks.

K-rauta kauplustekett teeb koostööd selliste maailma juhtivate firmatööriistade tootjatega nagu Bosch, Makita, AEG, Ryobi, Fein, Stenley, Irwin, Sola ja teised.