7 stiili kuuse kaunistamiseks

Põhjamaades kuulub klassikaline pidurüüsse sätitud kuusepuu alati jõulude juurde. Olgu siis puu päris looduse loodu või inimkäte meistritöö, igal juhul on tegu justkui lõuendiga, millele saame koos lastega luua oma ja isikupärase jõulumaagia.

Igal ajastul on küll oma jõuluehete nägu ja trendid, kuid kuuse kaunistamisel kodus tuleb lähtuda ka oma maitsest ja sisetundest. Igal juhul kehtib kuusepuu puhul reegel – rohkem on uhkem, kuid seejuures tuleks valida siiski selge stiil. K-rauta tootejuht Aita Meentalo toob välja 7 võimalust kauni ja stiilse jõulupuu ehtimiseks.

1. Tuledesäras jõulupuu

Pimedal jõuluajal on valgusest inspireeritud jõulupuu paljude jaoks esimene valik. LED-tuled võimaldavad luua arvukalt põnevaid koosluseid. Võid valida kas värvilised ja vilkuvad tuled kui ühevärvilise sooja valguse.

Lisaks valguskettidele saad kasutada kuusel ka LED-jõulumunasid.

Tänapäeval ei pea kartma, et tuled pole töökindlad, samuti pole neid tarvidust tulesid ööseks või kodust lahkudes ära kustutada.

2. Klassikaline kuusepuu

Antiigihõngulisel klassikal on alati jõulumoes oma koht. Pane põhifookus suurtele punastele klaasist jõulumunadele, aga too nende juurde ka karda, kellukesi ja romantilisi teeküünaldega laternaid.

Soovi korral võid sellele stiilile lisada figuuride abil ka looduslähedust - saaniga põhjapõdrad ning kuusekäbid sobituvad erinevate stiilidega.

3. Romantiline inglipuu

Kui armastad valget ja õrnust ning traditsioonilised jõuluvärvid tunduvad sulle pealetükkivad, saad ehtida jõulukuuse romantiliseks inglipuuks.

Vali eheteks läbipaistvast või valgest klaasist suured jõulumunad ning kasuta erinevaid valgeid ja suhkrustatud figuure – ingleid, südameid ning orhideeõisi. Selle stiiliga sobituvad ka valged LED-tuled, kunstlumi ning sulgedest loodud kooslused.

4. Kullasäras kuusepuu

Kulla ja pruuni kombinatsioon aitab luua piduliku ja elegantse jõulupuu. Kasuta suuri läikivaid kuldseid klaasmune ning struktuurseid või sametiga kaetud pruune jõuluehteid. Kooslust saad täiendada soojade LED-tuledega ning kulla- või vasetoonis karraga.

5. Kodukootud jõulupuu

Kui armastad käsitööd, siis võid jõuluehted ise valmistada. Jõulumune ja teisi ehteid saab ise kududa ja heegeldada ning luua sellega kodune romantika, mida võib täiendada kas loodusest toodud või sellest inspireeritud ehetega – käbidega, puidust põhjapõtradega või punutistega.

Kodukootud jõulupuule võid ehteks riputada ka õunu, piparkooke ja kaneelipulki.

6. Modernne taaskasutuse puu

Ise saab valmistada ka modernseid ehteid, näiteks katta vanad ja kasutuna seisvad jõulumunad punase, valge või rohelise tahvlivärviga, kuhu pererahvas saab kriidiga kirjutada uue aasta unistused ja lubadused.

Kui taaskasutus on au sees, siis võiks valida poest sobiva suurusega ja naturaalse välimusega kunstkuuse.

7. Nostalgiline retropuu

Kui kodus leidub kast vanaemalt päranduseks saadud ehetega või nõukaajast pärit jõulumunadega, siis võib ajas tagasi minna ja luua vastavale ajastule omase retropuu.

Sõltuvalt stiilist saad kasutada kas loodusest inspireeritud puidust jõulufiguure ja väikeseid kaltsunukke või hoopis uhkeldavat karda ja vilkuvaid tulesid.

Lai valik jõulukaunistusi kuuse kaunistamiseks on saadaval K-rauta e-poes, kus igaüks leiab midagi vastavalt oma maitsele, et luua oma kodus tõeline jõulumeeleolu.

Valik dekoratsioone ja kuuseehteid kuuse kaunistamiseks: