9 nippi jõulumeeleolu loomiseks

Esimese advendi aegu on põhjust oma ehtevaramu üle vaadata, täiendada ning kodu pühaderüüsse sättida. Võimalusi ehtimiseks on palju, kuid miski ei lisa pühade meeleollu rohkem maagiat kui traditsiooniline ehitud kuusepuu ning hubane küünlavalgus.

1) Vali üks stiil. Maitsed on erinevad ja jõulumood ei ole kunagi pealetükkivalt ühesuunaline. Seega vali välja üks ja meelepärane, olgu selleks siis jõuluklassika, õhkõrn romantika, looduslik etno või pidulik kuldne. Läbiv joon aitab luua ilusa tulemuse, mida erinevat stiili ehteid, küünlaid ja tarvikuid kokku kuhjates ei saavuta.

2) Kui suur kuusk tuppa ei mahu, siis osta potikuusk. See võtab vähe ruumi ja sobib põrandale, söögi- või aknalauale. Kuuse saab paigutada sobiva stiiliga potti või ämbrisse ning ehtida väikeste kuulidega. Taimi võib tuua jõuluks tuppa veelgi – pühade hõngu loovad jõulutäht, jõulukaktus, ratsuritäht ja kõik teised punaste ja valgete õite või marjadega liigid.  

3) Kasuta rohkelt sarnases stiilis küünlaid nii laudadel, riiulitel kui põrandal. Teeküünlad on kindla peale minek, aga katsetada võib ka rustikaalsete antiikküünaldega.

4) Muuda tuledega tuba visuaalselt suuremaks. Kui elutoast avaneb rõdu või terrass, saad tulede ja jõulusisustusega toa avaramaks muuta. Kasuta õues näiteks küünlalühtreid, ehteid ja efektset valgustust. Pane suurde läbipaistvasse vaasi elektriküünaldest pundar, mis annab akna taga maagilise efekti. Rõdule sobivad hästi ka LED-figuurid, näiteks põhjapõdrad. Kui toas on kasutatud teeküünalde koosluseid, saab sama stiili terrassil jätkata väikeste LED-valgustitega, mis paistavad eemalt teeküünaldena.

5) Loo loodusest inspireeritud käsitöö jõuluehteid. Kui armastad käsitööd, võib luua omanäolise stiili kootud ja heegeldatud kuuseehete, tassi- ja kannusoojendajate ning teiste tekstiilidega.

6) Pane jõuluperioodiks kaunilt pakitud kingitused kuuse alla. Kasuta näiteks käsitööpaberit ja laia siidpaela.

7) Valmista ise jõulupärg ja pane see õue välisuksele. Pärja tegemine on kõigile jõukohane, selle töö võib ette võtta ka koos lastega. Kasuta meisterdamiseks näiteks valmis õlest pärga, millele saad lisada käbisid, kuivatatud apelsini, punaseid marju ja kaneelikoort. Kaunistusi on kõige lihtsam kinnitada liimipüstoli või traadiga. Lisaks õlgedele võid pärja tegemisel kasutada kuuse- ja männioksi või sammalt.  

8) Too terrassile või välisukse juurde vaskne plekkvann ning täida see sambla, kanarbiku või kuuseokstega. Lisaks võid sinna pista pohlasid, jõhvikaid ja väikeseid jõuluehteid. Plekkvanni asemel saab efektse tulemuse ka punutud korvi, valge plekkämbri või suure punase lillepotiga.

9) Kuhja kaussi või vaagnale jõuluhõngu loovaid suupisteid – õunu, pähkleid, piparkooke, suhkrustatud tsitruselisi. Pista nende vahele ka kaneelikoort,  mõned rohelised oksad, punased õied ning küünlad.

Aita Meentalo, K-rauta tootejuht