Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

11 imelist ideed, kuidas kaunistada oma jõulukuuske

Sa pole oma jõulupuud veel kaunistanud? Kuigi traditsiooni kohaselt peaks jõulupuu kaunistatama vahetult enne jõule, ollakse harjunud seda juba detsembrikuu alguses kaunistama. Jõulukaunistused aitavad kodus luua piduliku õhkkonna. Meie kogemus näitab, et kodudes, kus on lapsed, võib jõulukuusk olla juba novembris. Laste igahommikune harjumus kontrollida esimese asjana, kas jõulupuu alla on kingitused tulnud, on armas. 

Aga räägime hoopis teisest jõulukuusega seotud olulisest tavast. Milliseid kuuseehted võtta kasutusele sel aastal, et saaksid tõeliselt imelise jõulupuu?

Õhukesed paelad

Selle aasta trend jõulupuu kaunistamiseks on paelad. Oleme kõik harjunud jõulupuule riputama kuldseiud ja sädelevaid jõuluehteid, aga sel aastal võid proovida midagi uut - erinevat värvi paelad. On oluline, et need on 3-5 cm laiused. Sellisel moel näeb jõulupuu ise välja kui kingitus. Kuna jõulupuu on alati tuledega kaunistatud, muudab see lindid kergelt läbipaistvaks ja tekitab muljetavaldava vaate. Proovi seda trikki ja võib-olla muutub see lähiaastatel uueks tavaks.

Lumega kaetud oksad

Sel aastal on väga populaarne ka kunstlumi, mida piserdatakse aknale, kinkidele või lihtsalt jõulupuu okstele. See loob talve tunde. Loodame, et jõulude ajal sajab maha päris lumi, aga kui seda ei juhtu, kunstlumega kaetud jõulupuu meenutab päris lund kuni uue aastani.

Lihtsalt ära pane okstele liiga palju lund ja ära oksi üle koorma. Mõned jõulupuud ei pruugi selliseid kaunistusi välja kannatada.

Pikema tüvega jõulupuu

Jõulupuu enda stiilid muutuvad samuti. Jõulupuudel olid tavaliselt väga madalad oksad, kuid sel aastal on kasutusel aina rohkem jõulukuuski, millel on maast pikem tüve osa kuni esimeste oksteni. Seda võib kasutada täiendavate kaunistuste jaoks. Peale selle on sellise jõulupuu alla mugavam kingitusi asetada. Teine eelis on see, et lemmikloomad, kes on alati huvitatud kaunistustega mängimisest, ei saa jõulupuu alumistele okstele ronida.

Pikk tüvi ei ole läinud mitte ainult looduslike jõulupuude puhul moodi, vaid juba müüakse ka seda tüüpi kunstkuuski.

Punane, mis katab rohelise

Punased mänguasjad, punased sokid, punane paber, punane jõuluvana kostüüm, punased lambid jne. Näed ise, kui palju punast dekoratsiooni on jõulude ajal võimalik kasutada. Võib-olla sellepärast Ameerika Ühendriikide esileedi valiski Valgesse Majja sellel aastal punased, mitte rohelised jõulupuud? Igal juhul punane katab jõulupuu rohelist värvi. See on väljakutse, kuid siiski on võimalik seda maitsekate kaunistuste abil teha.

Jõulupuu ‘kaitsjad‘

Lisaks kingitustele võib jõulupuu alla panna teatud loomade, olendite või mänguasjade kujusid - jääkarud, pingviinid, hirved, inglid, haldjad ja muud pehmed mänguasjad. Neid leiab alati kodust, kus kasvavad lapsed. Sellised kaunistused annavad võimaluse taaselustada ammu ununenud mänguasjad, mida pole pikka aega kasutatud.

Minimalistlik jõulukuusk

Lihtsalt vali kena jõulupuu, pane sellele 1-3 jõuluehet ja... ongi kõik. Kuuseeheteks sobivad igasugused mänguasjad, paelad, kunstlumi, origami, paberist lõigatud mustrid ja piparkoogid. Jõulupuu pole täiesti tühi, kuid see ei ole ülekaunistatud nagu see on üldiselt tavaks. Selline minimalistlik jõulupuu on rohelisem kui erinevate mänguasjadega kaunistamisest punane, oranž või valge jõulukuusk.

Mustvalge jõulupuu

Kasuta kaunistamiseks ainult musti või valgeid mänguasju, linte ja muid ehteid. Sel moel tundub see monokromaatiline - peaaegu värvitu. See näeb valge interjööri taustal lahe välja koos selfie`de ning jõulufotodega, mida tuleks täiendavalt retušeerida.

Jõulukuuse tüvi salli sisse keeratuna

Kas jõulupuud võivad külma tunda? Lapsed vastaksid “jah”. Kui nad aga näevad jõulupuu tüve ümber kohevat salli, ei muretse nad jõulupuu haigestumise pärast. Selline sall sümboliseerib talviseid rõõme ja isikupärastab jõulupuu, nagu see oleks pereliige.

Tähtedega kaunistatud jõulukuusk

Kui jõulukuusel on palju linte ja kaunistusi, ei ole neile keeruline tähti kinnitada. Osta paksemat paberit ja lõika oma pereliikmete nimed välja. Kinnita tähed üksteise järel jõulukuusele. Tähed ei ole mitte ainult mänguasjade asemel, vaid näitavad, kes elavad selles kodus ja kellele kõik kingitused on mõeldud.

Lilledega kaunistatud jõulupuu

Vajad kunstlillede õisi. Neid võib riputada jõulukuusele või kaunistustele. Lilleõied võivad sobida ka teiste olemasolevate mänguasjadega või vastupidi - kasuta erinevaid värve, mis võivad meelde tuletada heinamaad ja erinevaid õisi looduses.

Lint jõulutähe asemel

Jõulukuuse latva pannakse tavaliselt täht või spetsiaalne kroon. Miks mitte panna tippu hoopis topeltlint? Siis näeb jõulukuusk välja nagu tütarlaps, kelle juustes on lint.

Iga pere otsustab, kas osta või kasutada käsitsi tehtud mänguasju. Jõulupuu loomulikkus on samuti sinu otsustada. See sõltub ainult su teadmistest ja fantaasiast, kuidas sinu kodu peamine sisekujunduselement sellel aastal välja näeb.