Aeg, vesi ja raha ning muud põhjused, miks soetada nõudepesumasinat.

Nõudepesumasin on köögis üks kõige olulisem abiline, mille puhul ekslikult arvatakse, et tegemist on suure ülalpidamiskulu ja vett raiskava masinaga. Kaasaegsed nõudepesumasinad on aga ökonoomsed ning nõude pesemisel kasutatakse vähem vett kui käsitsi pestes.

Tarbib vähemalt 5 korda vähem vett

"Nõudepesumasinal on suletud veeringlus, nii et sama vett kasutatakse mitu korda. Veetarbimine käsitsi pesemise ja nõudepesumasina kasutamise korral varieerub suuresti. 13 nõudekomplekti pesemiseks ja loputamiseks tarbib nõudepesumasin umbes 11 liitrit vett ja käsitsi sellist nõude kogust pestes kulutame me vett 60 liitrist kuni 80 liitrini. “Erinevused on suured”, selgitab Petras Gendvilis "Electroluxi" kodumasinate ekspert. “Nõudepesumasinatel on veel üks eelis - nad ei pese ainult nõusid, vaid teevad seda ka kõrgel temperatuuril ning ka loputavad ja kuivatavad, nii et kui programm lõpeb, saab nõud koheselt panna kappi."

Paigalduse tüüp ja nõudepesumasina mahutavus

On kahte tüüpi nõudepesumasina paigaldust: integreeritavad ja vabalt põrandale paigutatud. Kõige populaarsem paigaldamisviis on integreeritav. Üldjuhul on vabalt asetatud nõudepesumasinatel metallist või valget värvi uks. Samal ajal integreeritavate masinate puhul paigaldatakse mööbli paneel nõudepesumasina uksele, nii et värv ei ole sel juhul oluline.

P. Gendvilis juhib tähelepanu sellele, et nõudepesumasinasse võib panna kuni 15 komplekti nõusid - selline kogus sobib laiemale nõudepesumasinale, mille laius on 60 cm ja millel on kolmas sahtel. Samal ajal võib 45-cm laiune kitsam nõudepesumasin mahutada kuni 9 komplekti. Kui köögis on ruumi või kui köök on alles projekteerimisetapis, soovitame valida laiema ja mahukama nõudepesumasina. Sellises nõudepesumasinas on palju mugavam ja parem pesta suuri potte või panne. Samuti saate valida äärmiselt kompaktse nõudepesumasina, mis sobib isegi vaid 45 cm kõrgesse nišši, kuid nende pesemisvõimsus on ainult 6 komplekti nõusid korraga.

Suurema mahutavuse ja kasutuslihtsuse eesmärgil on nõudepesumasinatel võimalik kasutada kolmandat hõlpsalt eemaldatavat sahtlit söögiriistade või kaaneta tasside jaoks, lisaks sellele on see vaid mõne käe liikumisega mugav asetada eemaldatud sahtli asemel ahjuplaat ja kasutada kogu ülejäänudnõudepesumasina mahutavust.
Nõudepesumasina geel Finish All-in-1 Max, 1L

Nõudepesumasina geel Finish All-in-1 Max, 1L

13,19 / tk 18,73 € / tk

Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 l, 1 l – 13,19 €
-29%
Finish Deo Citrus

Finish Deo Citrus

3,89 / tk 4,66 € / tk
-16%
Mugavad lahendused aja säästmiseks

Nõudepesumasina valimisel on oluline pöörata tähelepanu pesemise programmidele. Näiteks üks populaarsemaid on "Eco" pesemisrežiim, kuid on olemas ka intensiivpesu programmid, samuti lühike 30-minutiline programm. Kui pesete tihti klaase või teisi temperatuurile tundlikke nõusid, valige spetsiaalse klaasiprogrammiga nõudepesumasin, kus temperatuur on teiste programmidega võrreldes madalam. Samuti tasub mainida lisafunktsioone nagu “XtraDry” ekstra kuivatamine, aega lühendavaid või “MyFavorite” lemmikprogrammi salvestamise võimalust.

Ekspert rõhutab ka, et nõudepesumasinatel on automaatne ukse avamisfunktsioon, mida kasutatakse kõigi pesuprogrammidega - see ei ole mitte ainult mugav ja maitsekas, vaid tagab ka parema nõude kuivamise tulemuse.

Nõudepesumasina sees tuleb pöörata tähelepanu ohutule pesemistehnoloogiale. Paremaid pesemistulemusi võib saada  täiendava satelliitotsikuga, mugava kolmanda sahtliga või täiendavate kokkupandavate nõudehoidjatega. Põhjaliku klaasipesu jaoks võivad nõudepesumasinal olla kummist "SoftGrip" hoidikud ja “SoftSpike” matt, mis tagab pesemise ajal isegi väiksemate klaasist tasside stabiilsuse. 

Nõudepesumasina veelgi mugavamaks muutmiseks on võimalik osta uus nõudepesumasin, millel on “ComfortLift” isetõusev alumine sahtel, seega on nõude eemaldamine veelgi lihtsam ja kiirem.

Lihtne hooldus ja pikk kasutusiga

Kodumasinad teenivad meid alati kauem ja tõhusamalt, kui me nende eest ka hoolitseme. Nõudepesumasinad võivad saastuda, eriti kui neid kasutatakse sageli madalatel temperatuuridel. Lisaks on oht kütteelemendi kaltsiumiga kattumine, mis vähendab masina tõhusust.

"Selliste seadmete hooldus pole keeruline, piisab paarist korrast aastas. Kui levib halb lõhn, tuleb seadmed rasvast puhastada spetsiaalsete puhastusvahenditega. Kõik, mida peate tegema, on käivitama programmi, mis on märgitud nõudepesumasina juhendis'' soovitab Petras Gendvilis.

Põhiline soovitus on see, et kui soovite kodumasina kasutamisest maksimumi võtta, tuleks enne selle kasutamist juhised läbi lugeda ja saate teada ka seadme pika tööea tagamise kohta.
Nõudepesumasina sool Finish 1,5kg

Nõudepesumasina sool Finish 1,5kg

2,99 / tk 3,57 € / tk

Laos saadaval tk
1 tk – 1.5 kg, 1 kg – 1,99 €
-16%