Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Diivani puhastamine ei pea olema keeruline. Samm-sammult õpetus, kuidas seda teha.

Kohviga leotatud diivan, vildika- või sõrmejäljed, huulepulk või muud plekid - tõeline õudusunenägu inimesele, kellele meeldib kord ja esteetika. Kuid sa ei pea meelt heitma ja hakkama arvutama, kui palju uus diivan maksab. Plekkidest lahti saamine on võimalik ka koduste vahenditega. Siin on mõned faktid, mis panevad sind mõtlema pehme mööbli puhtusele.

Huvitavad faktid:
  • Diivanipatjade vahel ning tekstiili sees on hulgaliselt surnud nahka.
  • Diivanile ja diivani sisse võib aasta jooksul koguneda kuni 2 kilogrammi tolmu, mis põhjustab allergiat, ärritab nahka ja hingamisteid.
  • Diivan ja muu pehme mööbel on ideaalne koht tolmulestade kasvamise ja elamise jaoks(nad toituvad surnud nahast ja verest). Kuigi neid ei ole palja silmaga näha, on tolmulestad väga vastupidavad ja võivad põhjustada palju probleeme ja tervisehäireid.
  • Ühes tolmurullis võib olla sadu tolmulestasid - mõtle, kui palju neid võib olla sinu diivanis, kui sa seda korralikult ei puhasta.

Tolmu imemine enne puhastamist

Kui sinu diivan näeb välja väsinud, määrdunud ja plekiline, siis enne niiske lapi ja pesuvahendi välja võtmist ära unusta kasutada tolmuimejat. Tolmuimeja eemaldab diivanilt tolmu, lemmikloomade karvad ja muu sarnase mustuse. Kui otsustad kohe kasutada märgpuhastust, siis võid oma diivanile või muule pehme mööblile tekitada rohkem kahju kui kasu ja hiljem pead tegema täiendavat tööd, kuna pead puhastama mitte ainult vanu plekke, vaid ka mustust, mis on sinu enda poolt diivanisse sisse hõõrutud. Diivani puhastamiseks kasuta spetsiaalselt selleks mõeldud tolmuimejaotsikut - see eemaldab õrnalt ja tõhusalt mustuse ja ei jäta jälgi.

Kui diivan on plekiline

Kui klaas veini või tassitäis kohvi kukub diivanile või, kui lemmikloom suures hädas unustab, et peremees on kodus, peaksid vältima märja lapi haaramist ja sellega viivitamatult määrdunud koha hõõrumist. Selle tegemine hõõrub veel rohkem vedelikku, toitu või muud mustust diivani sisse. Lisaks läheb niiskus sügavamatesse kihtidesse ning soe ja niiske keskkond on ideaalne koht tolmulestade, mikroobide ja hallituse tekkimiseks. Niisiis tuleb kõigepealt kuivatada plekk paberiga või lihtsalt hästi imava rätikuga ning alles siis kasutada puhastusvahendeid. Milliseid puhastusvahendeid valida? See sõltub materjalist, millest diivan on tehtud. Näiteks pehme seebi ja leige veega lahus eemaldab täiuslikult mustuse satiin- ja sametkangalt. Šenillist kangalt saab mustuse eemaldada kasutades ammoniaagi vesilahust. Nahkmööblit tuleb puhastada niiske lapiga, kunstnahast mööblit nõrga konsistentsiga etanooli ja veelahusega.

Diivani kuivatamine

Pärast diivani puhastamist või diivanikatte pesemist tuleb sellel lihtsalt lasta ilma täiendava abita kuivada. Pesukuivati või tavaline föön võivad riiet kahjustada: materjal võib kokku tõmbuda, kaotada tugevust ja elastsust. Pärast diivani padjapüüride pesemist tuleb need asetada padjale niiskena, et nad ei muudaks oma kuju.

Oluline on meeles pidada

  • Ära kasuta liiga märga lappi, millest saab vett välja pigistada. Esiteks, võid sellega kahjustada tekstiili: see võib kokku tõmbuda ja kaotada kuju ja pehmust. Lisaks sellele on vees täiendavaid lisaaineid, näiteks lubi, mis võivad omakorda tekitada diivanile soolaplekke, mis sarnanevad kingadele jäänud koledate soolajälgedega kui tulete talvel õuest. 
  • Kasuta mõõdukas koguses puhastusvahendeid. Kui kasutad spetsiaalseid diivani puhastusvahendeid, tutvu kindlasti tootja soovituste, juhiste ja nõuannetega.
  • Kasuta puhastusvahendeid otstarbeliselt. See tähendab, et sa ei peaks püüdma rasvaplekki eemaldada näiteks nõudepesumasina puhastusvahendiga. Ehkki see eemaldab nõudelt rasva ideaalselt, võid sellega diivanikangast pöördumatult kahjustada.
  • Puhasta diivanit tolmuimejaga regulaarselt vältimaks tolmulestade ja teiste mikrotolmuosakeste kogunemist.
Vaibapuhastusvahend Vanish, 0.5 l

Vaibapuhastusvahend Vanish, 0.5 l

8,49 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 0.5 l, 1 l – 16,98 €
Sooduskood
Riie Vileda Wettex, kollane, universaalne

Riie Vileda Wettex, kollane, universaalne

1,19 / tk
Riie Vileda VILE14723, mitmevärviline, universaalne, 4 tk

Riie Vileda VILE14723, mitmevärviline, universaalne, 4 tk

Sooduskood