Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

E-poe kasutustingimused

E-poe kasutustingimused viimati uuendatud 17.06.2020 
 
1. Üldsätted
1.1. E-poe tingimused kehtivad ostjatele, kes kasutavad veebilehte www.k-rauta.ee (edaspidi nimetatud e-pood) ning ostavad e-poest kaupu. E-poe omanik ja müügilepingu sõlmija on Kesko Senukai Digital UAB (registrikood 304144008), asukohaga Kareivių 11B, Vilnius, LT-09109 (edaspidi nimetatud „K-rauta). E-poes müüakse kaupu ainult ostjatele, kes on füüsilised isikud. Juriidilistel isikutel palume tutvuda K-rauta ärikliendi infolehega K-rauta teenused > Ärikliendile ning võtta ühendust lähima K-rauta kaupluse ärikliendihalduriga. Kui e-poest ostab kaupu juriidiline isik, siis sellisele tehingule ei kehti käesolevad tingimused.
1.2. Kui e-poest ostab kaupu ostja, kes on 16 kuni 18 aastane või piiratud teovõimega, siis eeldab K-rauta, et ost on sooritatud seadusliku esindaja nõusolekul või rahaliste vahendite eest, mille on andnud ostjale vabaks kasutamiseks tema seaduslik esindaja.
1.3. K-rautal on õigus käesolevaid tingimusi muuta, teavitades sellest veebilehel www.k-rauta.ee. Muudatusi ei rakendata tagasiulatuvalt.
1.4. K-rauta jätab endale õiguse loobuda tellitud kaupade müügist järgmistel juhtudel:
1.4.1. kauba hind või omadused ei vasta tõele inimliku eksituse või tehniliste probleemide tõttu e-poe süsteemis;
1.4.2. tellitud kaupa ei ole laos.
1.4.3. ostja ei vasta käesolevate tingimuste nõuetele.
1.5. K-rauta säilitab ostjaga sõlmitud müügilepingu tingimused püsival andmekandjal.
1.6. K-rauta edastab ostja poolt avaldatud e-posti aadressile tellimuse kinnituse ja müügilepingu tingimused.
1.7. E-poes kuvatud fotod on illustratiivse iseloomuga, kaubad võivad tegelikkuses erineda fotol kujutatud kaupadest. Toote kirjeldus on üldise iseloomuga ning seal ei pruugi olla välja toodud kõik omadused.
1.8. Müüjal on õigus seada üksiktellimuse puhul konkreetsele tootele minimaalne ja/või maksimaalne tellimiskogus.
 
2. Hinnad, tellimuse esitamine ja tasumine
2.1. Kaubad ja nende hind K-rauta kauplustes ja e-poes võivad erineda. Kaupade hinnad ja saadavus võivad e-poes muutuda. Ostjale rakendatakse alati tellimuse esitamise hetkel e-poes kuvatud hinda. Kui kaupa ei ole ostja valitud kättesaamise asukohas, siis ei ole võimalik kaupa tellida. Vaata ka punkt 1.4.1.
2.2. Kõik hinnad sisaldavad käibemaksu.
2.3. E-poodi on võimalik kasutada registreerimata kasutajana või registreeritud kasutajana, luues K-rauta e-poe konto.
2.4. Tellimuse esitamiseks:
2.4.1. lisage soovitud kaubad ostukorvi;
2.4.2. kontrollige, et kaubad ja kogused vastavad soovidele ning vajutage ostukorvis nupule ”Edasi” / "Vormista ost!";
2.4.3. kui teil ei ole K-rauta e-poe kontot, sisestage e-posti aadress ja vajutage nupule ”Logi sisse” / "Jätka". Kui teil on K-rauta e-poe konto, siis sisestage oma e-posti aadress ja salasõna ning vajutage nupule ”Logi sisse”;
2.4.4. valige sobiv kauba kättetoimetamise viis, täitke kõik nõutud andmeväljad, salvestage valik ning seejärel vajutage nupule ”Jätka”;
2.4.5. tasuge arve pangalingi kaudu, krediitkaardiga või tasuge kullerile kauba kättesaamisel.
2.5. E-poes saab maksta pangalinkide kaudu (Swedbank, SEB, Luminor, LHV, Pocopay ja COOP Pank) või krediitkaardiga (Maestro, Visa ja Mastercard).
2.6. E-poe makseid vahendab Maksekeskus AS. Makse sooritamisel on makse saajaks Maksekeskus AS. Maksekeskus AS ei ole ostja ja K-rauta vahel sõlmitud müügilepingu pooleks.
2.7. Tellimuse eest tuleb tasuda koheselt. Tellimus loetakse esitatuks kaupade eest tasumisega.
2.8 Toote hinnad ei sisalda tellimuse ettevalmistamise tasu ja transporditasu.
2.9 Ostjal on võimalus taotleda ostude eest tasumiseks järelmaksu.
2.10 K-rauta vahendab oma partnerite järelmaksu-teenust, edastades ostja taotluse ja lisadokumendid partnerile - Inbank järelmaks (AS Inbank tegevusloa number on 4.1-1/31.), ja vahendades ostjale partneri otsuse. 
2.12. Kui kaupade eest on tasutud, saadetakse ostja e-postile tellimuse kinnitus. Ostudokumendi loomine toimub päeval, millal läheb kaup füüsiliselt laost välja (vastavalt valitud kohaletoimetamise viisile).
2.13. K-rauta palub ostjatel veenduda, et tellimuse kinnituses esitatud andmed oleksid õiged ning säilitada tellimuse kinnitus koos e-poe tingimustega pretensioonide esitamise tähtaja lõpuni (24-kuud).
 
3. Kaupade kättesaadavus ja kohaletoimetamine
3.1. E-poest tellitud kaupu on võimalik kätte saada kas K-rauta kauplusesse järele tulles (tarneviis ”Tulen ise järele” / "Kättesaamine väljastuspunktis") või kulleriga ostja esitatud aadressil (tarneviis "Tarneaadress"). Kulleriga kauba tellimisel rakendub teenustasu, mis on kuvatud ostukorvi juures.
3.2. Kui ostja valitud K-rauta kaupluses ei ole soovitud koguses kaupa, siis on kaupu võimalik tellida ainult kulleriga.
3.3. Kättesaamine väljastuspunktis:
3.3.1. Kui ostja soovib tellitud kaupadele ise järele tulla, saab ostja kaubad kätte ostu sooritamisel valitud K-rauta kauplusest hiljemalt 3 tööpäeva jooksul alates teavituse kättesaamisest. Kui tellimuses näidatud kaubad on komplekteeritud ning valmis üleandmiseks, saadetakse ostjale teavitus telefoni ja/või SMS-i ja/või e-posti teel.. 
3.3.2. Kaup antakse üle ainult ostjale või tema poolt volitatud isikule. Kaupade kättesaamiseks peab ostja esitama tellimuse numbri, mis edastatakse kliendile teavitusega SMS-i ja/või e-posti teel ning isikut tõendava dokumendi. Kui ostja ei esita tellimuse numbrit ja/või isikut tõendavat dokumenti, on K-rautal õigus keelduda kaupade üleandmisest.
3.3.3. Ostja peab tellitud kaupadele valitud kauplusesse järele tulema 3 tööpäeva jooksul alates punktis 3.3.1 nimetatud teavituse kättesaamisest. Juhul kui ostja ei tule nimetatud aja jooksul kaupadele järele, loetakse, et ostja on tellimusest taganenud. Sellisel juhul tühistab K-rauta ostja tellimuse ning tagastab tellimuse eest tasutud raha.
3.3.4. Väljastuspunkti valimisel pakutakse ainult neid poode, kus ostja tellitud kaupa on soovitud koguses. Kaupluste vahelist liikumist ei teostata.
3.4. Kaupade kohaletoimetamine kulleriga:
3.4.1. Tavaliselt toimetatakse Kaubad Ostja nimetatud aadressile jaotises „Tarne“ nimetatud tähtaja jooksul. Müüja ei garanteeri, et Kaup toimetatakse kohale kõigil juhtudel selles punktis nimetatud tähtaja jooksul, eriti kui tellitavaid Kaupu ei ole Müüja ladudes. Tarneaeg lepitakse ostjaga kokku telefoni teel, kui tellitud kaubad on K-rauta poolt kullerile üle antud.
3.4.2. Kui kaupade koheletoimetamine kokkulepitud ajaks ei ole võimalik, on K-rautal õigus tarneaega pikendada andes sellest ostjale teada.
3.4.3. Kui ostja kaotab pikenenud tarneaja tõttu tellitud kaupade vastu huvi, on ostjal õigus esitatud tellimusest taganeda teavitades sellest K-rautat e-posti teel [email protected]. Juhul kui ostja tasus kaupade ja transpordi eest tellimuse esitamisel, tagastatakse ostjale tellimusest taganemisel nii kaupade kui kulleriteenuse maksumus. 
3.4.4. Kauba kättesaamisel kohustub ostja koheselt kontrollima kaupade kogust ja vastavust tellimusele ning allkirjastama saatelehe. Kui ostja märkab kauba vastuvõtmisel, et kaubad ei vasta tellimusele, saatelehel märgitud andmetele või pakendil ja toodetel on olulised vigastused, on ostjal õigus keelduda kaupade vastuvõtmisest ning kaubad kullerile tagastada. 
 
4. Tellimuse muutmine
4.1. Kui ostja on tasunud tellimuse eest ning soovib seda muuta, siis saab seda teha, taganedes müügilepingust 14 päeva jooksul ja tehes uue tellimuse.
4.2. Kui ostja arvates erineb tellitud kaup sellest, mida ta nägi K-rauta e-poes või kaup ei vasta ostja ootustele, siis saab sellist kaupa tagastada 14-päeva jooksul. 
 
5. Müügilepingust taganemine ja kauba tagastamine
5.1. Ostjal on õigus taganeda e-poes sõlmitud müügilepingust ning tagastada e-poest ostetud kaup 14 päeva jooksul. Taganemistähtaeg lõpeb 14 päeva möödumisel alates päevast, mil ostja on saanud kauba füüsiliselt enda valdusesse.
5.2. Müügilepingust taganemiseks ja kauba tagastamiseks peab ostja esitamataganemisavalduse ja edastama selle e-posti teel: [email protected]. Kui ostja soovib täita taganemisavalduse kirjalikult, siis ostja saab edastada taganemisavalduse koopia fotona e-posti teel: [email protected].
5.3 Juhul kui ostja ei kasuta taganemiseks K-rauta taganemisavalduse vormi, palume taganemisavalduses esitada järgmine teave:
5.3.1. tellimuse või arve number;
5.3.2. kauba kättesaamise kuupäev;
5.3.3. ostja nimi;
5.3.4. tagastatava kauba täpne nimetus;
5.3.5. soovi korral kauba tagastamise põhjus. 14-päevase taganemisõiguse kasutamisel ei ole ostja kohustatud kirjeldama kauba tagastamise põhjust, kuid K-rauta hindab ostjate tagasisidet, mis võimaldab parandada kaupade ja teenuste kvaliteeti.
5.4. Ostja peab taganemisavalduses nimetatud kauba tagastama hiljemalt 14 päeva jooksul taganemisavalduse esitamisest. Kauba võib tagastada K-rauta kauplustes või saates kulleriga aadressile: Liimi 6, Tallinn - K-rauta e-poe Garantii ja tagastuste osakond.
5.5. Taganemisõiguse kasutamise korral K-rauta tagastab ostjale kõik ostjalt saadud maksed, sealhulgas kättetoimetamiskulud (välja arvatud täiendavad kulud, mis tulenevad ostja valitud kättetoimetamise viisist, mis erineb K-rauta pakutud kõige odavamast tavapärasest kättetoimetamise viisist) hiljemalt 14 päeva möödumisel. Kui ostja tagastab kaubad osaliselt, siis toimub kättetoimetamiskulude tagastamine proportsionaalselt, vastavalt tagastatud kauba hulgale tellimusest.
5.6. Kauba tagastamisega seotud kulud kannab ostja.
5.7. Ostjal on e-poest tellitud kaubaga õigus tutvuda viisil, mis võimaldab tutvuda kauba olemuse, omaduste ja toimimisega. Selleks, et veenduda kauba olemuses, omadustes ja toimimises, võib kaupu käsitseda ja kasutada üksnes nii nagu lubatakse tavapäraselt seda teha poes. Tagastatav kaup peab olema kasutamata. Ostja vastutab kauba väärtuse vähenemise eest, mis on tingitud kauba kasutamisest muul viisil, kui on vaja kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks. Ostja peab tutvuma kaupadega ettevaatlikult, avama pakendi seda kahjustama, mitte eemaldama silte/kaitsekilesid jms. Ostja vastutab kaupade tagastamisel väärtuse vähenemise eest. 
5.8. Tagastatud kaup ja selle juurde kuuluvad dokumendid (kasutusjuhend, garantiitingimused jms) peavad olema puuduseta, täiskomplektsed, originaalpakendis ja kasutamata. Kui tagastatav kaup, kauba juurde kuuluvad juhendid ning muud dokumendid ja/või kauba pakend on halvenenud asjaolude tõttu, mille eest vastutab ostja, on K-rautal õigus tasaarvestada kauba väärtuse vähenemine ostja poolt asja eest tasutud ning ostjale tagastamisele kuuluva summaga. Tasaarvestamiseks saadab K-rauta ostjale tasaarvestamise avalduse tellimuse vormistamisel esitatud e-posti aadressile.
5.9. Ehitusmaterjalide (nt kipsplaadid, kuivsegud) jms suuremõõtmeliste või kergesti purunevate kaupade hävimise risk läheb üle ostjale alates hetkest, kui kuller on jõudnud ostja asukohta või ostja on kaubale järele tulnud K-rauta kauplusesse. Kauba mahalaadimise, mis toimub ostja osalusel, käigus tekkinud vigastused (nt purunenud plaadid, ehitusegude rebenenud pakend, vedelikke sisalduvate anumate purunemine jne) on ostja risk ning kui ostja soovib selliseid kaupu tagastada 14-päevase taganemisõiguse jooksul, siis loetakse kauba väärtus vähenenud null euroni ning tasaarvestuse käigus loetakse ostja ja K-rauta nõuded tasaarvestatuks.
5.10. Tagasimaksed tehakse kasutades sama makseviisi, mida ostja kasutas makse tegemiseks, kui pooled ei ole kokku leppinud teisiti.
5.11. K-rauta võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on taganemisavalduses nimetatud kauba tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendi, et kaup on tagasi saadetud.
5.12. Ostjal ei ole õigus tagastada:
5.12.1. kaupu, mis ei kuulu pärast pakendi avamist tagastamisele hügieenilistel põhjustel;
5.12.2. tellitud ja juba osutatud teenust;
5.12.3. kaupu, mis on valmistatud või kohandatud vastavalt ostja soovidele;
5.12.4. kaupu, mis oma olemuse tõttu segatakse või ühendatakse pärast üleandmist muu asjaga selliselt, et neid ei saa enam teineteisest eraldada;
5.12.5. kaupu, mis riknevad või vananevad kiiresti.
5.12.6. 14-päevane tagastamisõigus ei kehti muuhulgas: kauba puhul, mis on valmistatud isiklikke vajadusi arvestades; kauba puhul, mis on kiiresti riknev või vananev; perioodiliselt ilmuvate trükiste puhul (nt ajakirjad); audio- ja videosalvestustele ning arvutitarkvarale, juhul kui tarbija on ümbrise avanud; suletud pakendiga asjadele, mis ei ole kõlblikud tagasisaatmiseks tervisekaitse või hügieenilistel põhjustel, kui pärast kohaletoimetamist on pakend avatud ( nt kosmeetika, kõrvaklapid, pesu ja bikiinid); meelelahutus- ja reisiteenustele.
 
6. Isikuandmete töötlemine
6.1. Isikuandmete töötlemise ja küpsiste kasutamise tingimused on kirjas Privaatsuspoliitikas.
6.2. Küsimused isikuandmete töötlemise kohta palume esitada: [email protected].
6.3. K-rauta edastab ostjale otseturundus-, kampaania- ja sooduspakkumisi üksnes juhul, kui ostja on märkinud e-poes „Soovin saada uudiskirju“.   
 
7. Intellektuaalne omand
7.1. K-rauta e-poe fotode, tekstide ja teiste teoste autoriõigus kuulub K-rautale või tema koostööpartneritele.
7.2. K-rauta e-poe fotode, tekstide või muude autoriõigusega kaitstud teoste ärilistel eesmärkidel kasutamine ei ole lubatud. K-rauta nimetus, logo ning graafilised kujutised on registreeritud kaubamärgid, mille kasutamine võib toimuda ainult K-rauta nõusolekul. 
7.3. K-rauta veebileht võib sisaldada viiteid või linke kolmandate isikute veebilehtedele. K-rauta ei vastuta sellistel veebilehtedel oleva teabe ega nende kaudu pakutavate teenuste eest.
 
8. Nõuetele mittevastavate kaupade tagastamine
8.1. E-poest ostetud kaupadele kehtib 2-aastane pretensioonide esitamise tähtaeg. Kaubal puuduse ilmnemisel palume lõpetada kauba kasutamine. K-rauta vastutab kaupade nõuetele mittevastavuse ja puuduste eest kui mittevastavus oli olemas kauba ostjale üleandmise hetkel.
8.2. K-rauta ei vastuta kauba puuduste eest, mis on tekkinud kauba mittenõuetekohase või mittesihipärase paigaldamise, kasutamise ja/või hooldamise tõttu. K-rauta ei vastuta kauba puuduste ees, mis tekkisid kaubale normaalse kulumise käigus.
8.3. Puudustega kauba korral on ostjal õigus nõuda puudusega kauba parandamist või asendamist. Kui K-rautal ei ole võimalik kaupa parandada või asendada või kauba parandamine või asendamine ebaõnnestub mõistliku aja jooksul, siis on ostjal õigus nõuda ostuhinna tagastamist.
8.4. Kui ostja nõuab asja parandamist ja K-rauta ei tee seda mõistliku aja jooksul, siis ei või ostja asja ise parandada või lasta seda teha ning nõuda K-rauta poolt selleks tehtud kulutuste hüvitamist.
8.5. Ostja peab teatama kauba lepingutingimustele mittevastavusest K-rautale kahe kuu jooksul pärast seda, kui ta sai mittevastavusest teada.
8.6. Küsimuste, probleemide või kaebuste korral võtke palun ühendust K-rauta klienditeenindusega telefonil  +372 630 9700 e-posti aadressil [email protected]või pöörduge lähimasse K-rauta kauplusesse.
8.7. Pretensioonid vaadatakse läbi ja ostjaga võetakse ühendust esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 15 päeva jooksul alates pretensiooni kättesaamisest.
 
9. Vaidluste lahendamine
9.1. Vaidluste lahendamisel lähtutakse Eesti Vabariigi õigusest. K-rauta kahju hüvitamise vastutus on piiratud summaga, mis on võrdne kauba ostuhinnaga, mille tõttu tekkis ostjale kahju. 
9.2. Ostja ja K-rauta vahelised vaidlused lahendatakse läbirääkimiste teel. Kui K-rauta on keeldunud ostja kaebuse rahuldamisest või ostja ei ole nõus K-rauta pakutud lahendusega ja leiab, et on rikutud tema õigusi või kahjustatud tema huve, võib ostja esitada kaebuse tarbijavaidluste komisjonile (aadressil Pronksi 12, 10117 Tallinn või e-posti aadressil [email protected]) või kohtule. Täpsemat infot vaidluste lahendamise kohta leiate: www.komisjon.ee.  
9.3. Lisaks eeltoodule on ostjal õigus e-poest ostetud kauba või teenusega seoses tekkinud vaidluse lahendamiseks kasutada internetipõhisese vaidluste lahendamise platvormi (ODR) http://ec.europa.eu/odr. Internetipõhine vaidluste lahendamise platvorm on eelkõige mõeldud piiriüleste vaidluste lahendamiseks, võimaldades ostjal lihtsamalt leida konkreetse vaidluse lahendamiseks sobiv kohtuväline üksus kaupleja liikmesriigis.