Sõprade ring
Liitu Sõprade ringiga ja säästa! Vaata veel

Juhend - kuidas valida parim voodipesu oma magamistuppa

Kas valid oma magamistuppa voodipesu? Vali seda vastutustundlikult ja ära osta kohe seda, mis tundub lihtsalt kena ja odav. Selles artiklis anname sulle mõned olulised näpunäited ja mõningaid teadmisi - voodipesu valik ei ole nii lihtne, kui see esmapilgul tundub.


Tea suuruseid

Voodipesu valimisel on vaja teada kolme põhilist suurust:

  1. Madrats
  2. Tekk
  3. Padjad 

Tundub, et kõik padjad peaksid olema suhteliselt sarnase suurusega, kuid viimastel aastatel on populaarseks muutunud lamedad viskoossed-, mikrokiu- või vahtpatjad, mille puhul tavaline puuvillane või pehme padjapüür ei sobi, sest see on peaaegu kaks korda suurem.

Madratsi suurus on voodikatte ja voodilina leidmisel oluline.

Tekikoti leidmine on tõenäoliselt kõige väiksem probleem. Kui kasutate 180x200 cm mõõtudega tekki, otsige täpselt sellist suurust. Liiga suur tekikott on ebamugav, sest tekk kaob sinna sisse ära.

Tuleb meeles pidada, et voodipesukomplektid on ühe- või kahekohalised. Need erinevad tavaliselt mõõtmete ja padjapüüride arvu poolest. Kui teie tekk on 140x200, peetakse seda ühekordseks, seega on selles ainult üks padjapüür. 160x200 cm suurune tekikott on juba topeltkomplekt koos kahe padjapüüriga.

Tavaliselt ei sisalda voodipesukomplekt voodilina, kuigi mõnikord müüakse seda koos. Selle põhjuseks on see, et inimesed armastavad magada 200x200 cm suuruse teki all 160x200 cm suurusel madratsil. Loomulikult võib suurema lina kasutusele võtta, kuid selle servad jäävad väga pikad.

Värvid

Voodipesukomplektid ja voodilinad on saadaval mitmesugustes värvides. Klassikaline on valge või beež ning sealt edasi on kõik sinu enda fantaasia teha. Soovitame ühendada värvid ruumi sisemusega nii, et magamistuppa sisenemisel ei tunne sa suurt kontrasti.

3D-voodipesu on nüüd järjest populaarsemaks muutumas. Tegelikult pole sellel mingit pistmist ruumilise kangaga. Ainult teatud nurga alt vaadates näeb see välja kolmemõõtmelisena. Ja seda ka ainult siis, kui voodi on ideaalselt korras ja tekk on ilma suuremate kortsudeta. Mitte kõigil ei õnnestu seda nii korda teha, nii et paljud inimesed on pettunud 3D voodipesukomplekti ostmise järel. Ükskõik kui ilusad on pakendil olevad pildid, võib reaalsus olla erinev. Ei tohiks ka unustada, et 3D-voodipesu on tavaliselt "trükitud" sünteetilistele materjalidele.

Voodipesu materjal

Voodipesu on valmistatud looduslikest ja sünteetilistest materjalidest. Sünteetilised materjalid - satiin ja spandex. Looduslikud materjalid - puuvill, linane riie ja siid. Tavaliselt otsivad voodipesu tootjad "kuldset keskteed”, et voodipesu oleks odav, piisava kvaliteediga, aga omaks ka kõiki meeldivaks uneks vajalikke omadusi (nt. niiskuse absorbeerivus). Sel põhjusel kasutatakse poolsünteetilisi kangaid, mis on valmistatud nii satiinist kui ka puuvillast. Kompositsioon määrab kindlaks mitte ainult hinna, vaid ka vastupidavuse ja pesemismeetodi, mis otseselt määrab ka voodipesu kasutusea. Seetõttu keskenduge voodipesu materjalile.

Parim voodipesu on tehtud puuvillast

Tekstiilieksperdid väidavad - puuvill on ideaalne voodipesu materjal. Puuvillane kangas imab hästi niiskust, on tugev ja näeb hea välja. Kas une jaoks on paremaid materjale? Jah, kahtlemata. Selleks on linane riie ja siid. Viimasel on isegi ravi- ja allergiavastased omadused, kuid selle ebaproportsionaalselt suur hind sunnib kaks korda mõtlema enne, kui sellist voodipesu osta.

Selle tulemusena teevad tuntud voodipesutootjad satiinpuuvillast voodipesu. See kangas on keskmise hinnaga ja seetõttu on paljudele inimestele taskukohane. Lisaks on see läikiv ja väga pehme, mis sarnaneb omaduste poolest siidile. Satiin on tihe kangas, milles on üsna palju puuvilla (umbes 200-220 g ruutmeetri kohta), mistõttu see ei veni ja on väga vastupidav. Kuid samal ajal laseb läbi ka niiskust ja õhku.

Satiini on meeldiv puudutada, lisaks võib see olla tehtud ribadena või ruutudena. Seda nimetatakse jacquard satiiniks. Erilist tehnoloogiat kasutatakse selleks, et kangas oleks väljaulatuvate ribadega, mis on käega puudutamisel realistlikumad. Sel moel ei ole kangas väga libe ja tundub üsna luksuslik.

Kui soovite luksuslikku voodipesu, otsige damask kangast, luksuslikku satiinitüüpi. See on kootud Jacquardi väga õhukesest kangast.

Me elame külmas kliimavööndis, nii et meie voodid peavad olema soojad (muide, siidist voodipesu eirpära on selline, et see mitte ainult ei soojenda, vaid ka jahutab). Külmades tingimustes valivad paljud inimesed endale flanellvoodipesu. Flanell on puuvillatüüp, millest on tavaliselt tehtud käterätikud. Puuvillane flanellkangas sobib ka voodipesuks ja on väga õrn ning pehme. Kuid selle pesemine on keeruline, sest vale pesemisega muutub materjal topiliseks, mida saab eemaldada vaid spetsiaalse seadmega.

Mõnikord on voodipesu riie valmistatud linast ja puuvillast. Sellel kangal on elastsus, sest sellel on lina omadused. Loomulikult on ka sünteetilised kangad väga elastsed, kuid neile, kes soovivad elastseid voodilinu looduslikest materjalidest, on ainsaks viisiks satiinkangast voodipesu.

Kangaste valikust võiks rääkida väga pikalt, kuid peamised erinevused on juba puudutatud. Tänapäeval ostetakse aina rohkem voodipesu internetist, seega  vali sobiv värv ja muster ning telli ära!
Lotte Bed Linen Set 150x210 Lotte Blue

Lotte Bed Linen Set 150x210 Lotte Blue

Ainult veebis
Navitrolla Pillowcase 50x60cm Cloud

Navitrolla Pillowcase 50x60cm Cloud

7,50 / tk
Ainult veebis
Voodilina Perfetto 160x200 cm

Voodilina Perfetto 160x200 cm

19,95 / tk