Sõprade ring
Liitu Sõprade ringiga ja säästa! Vaata veel

Kuidas valida enda lemmikule huvitav mänguasi  

Mänguasjad on meie koduloomadele sama tähtsad, nagu toit või väljas jalutamine.  Mängides loomad mitte ainult ei rahulda enda instinkte, vaid ka treenivad ja puhastavad hambaid. Siiski võivad koduloomadele, nagu ka inimestele, meeldida mitte kõik mänguasjad – mõningaid naudivad, teised võivad aga jääda puutumatuteks. Kuidas valida välja selline mänguasi, mis looma tõesti huvitab ja talle rõõmu valmistab? Lugege edasi ning saate teada!


Koertele mõeldud mänguasjad 

Selleks, et Teie koduloom oleks aktiivne ja õnnelik, peab ta kindlasti mängima. Esitleme Teile kõige populaarsemaid mänguasju, mis meeldivad tõenäoliselt kõigile koertele:  
 • Pallid. Seda tüüpi mänguasjad on ilmselt kõige populaarsemad ja koerte poolt kõige armastatumad. Neid võite leida igas suuruses, erinevast materjalist ja kujuga - mõned helendavad pimedas teised aga piiksuvad.  Valides enda koerale kõige sobivamat palli, on kõige tähtsam pöörata tähelepanu mänguasja suurusele  – see peab olema piisavalt suur, et loom seda alla ei neelaks, kuid peab mahtuma tema lõugade vahele. Paljudele koertele sobib aga kõige paremini tennisepalli tüüpi mänguasi.  
 • Kettad. Paljud koerad armastavad väga kettaid või lendavaid taldrikuid püüda.  See mäng sarnaneb palli loopimisele ning on suurepärane viis õues jooksmismängude mitmekesistamiseks. Kui Teie koer siiski ei armasta palli püüda ja tagasi tuua, siis proovige lendavat taldrikut. 
 • Plüüsist mänguasjad.  Need mänguasjad kuuluvad samuti kõige populaarsemate nimekirja, kuna neid saab hoida magamisasemel, närida ja rebida. Olete ilmselt märganud, kuidas loomad ootamatult enda pehmet mänguasja töötlema hakkavad ja teevad seda seni, kuni kogu selle sisu on välja tõmmatud. Tähtis on pöörata tähelepanu sellele, et loomale ei sobi mängimiseks laste jaoks mõeldud plüüsist mänguasjad. Loomadele mitte mõeldud pehmed mänguasjad ei ole piisavalt tugevad, koer võib mänguasja kiiresti läbi hammustada ja sisu alla neelamisel lämbuda või ummistada enda soolestiku. Seepärast soovitame otsida just spetsiaalselt loomadele mõeldud mänguasju. 
 • Piiksuvad mänguasjad. Seda tüüpi mänguasjad on kõige sagedamini toodetud kummist või pehmest plastikust, mille sisse on paigaldatud piiksumist levitav seade.  See heli valmistab Teie koduloomale veel rohkem rõõmu – mida tugevamat heli see teeb, seda mõnusam on see koduloomale. Valides piiksuvat mänguasja, võite katsetada erinevaid kujusid ja värve, seda tüüpi mänguasjad  ei ole tavaliselt kallid, seepärast võite osta koduloomale mitu erinevat. Ostmisel pöörake tähelepanu materjali paksusele, millest mänguasi on toodetud – mida paksem on kumm või plastik, seda kauem peab tõenäoliselt „piiksuja“ vastu Teie kodulooma mängudele ja hammustustele. 
 • Köismänguasjad. Neid saab ka ise valmistada, kasutades punutud köit. Tihti on sellistel mänguasjadel ka kummist või plastikust, närimiseks mõeldud detailid. Köismänguasja armastavad koerad jagada ka enda peremehega, üritades seda sikutades Teie käest lahti rebida. See on mitte ainult lõbus meelelahutus Teile mõlemale, vaid ka tervislik koera hammastele. Kui mõnus see ka ei oleks, on paljud koerad selle mänguasja suhtes ükskõiksed, seepärast võite kõigepealt proovida lihtsamat ja odavamat köismänguasja. Kui see koduloomale meeldib, võite soetada ka kallimaid ja  keerukamaid mänguasju. Samuti pöörake tähelepanu, et koer ei hammustaks köie küljest tükke, kui mänguasi hakkab rebenema, on soovitatav see viivitamatult ära visata ja vahetada uue vastu, kaitstes nii koera lämbumise eest.  
 • Ujuvad mänguasjad. Seda tüüpi mänguasjad meeldivad väga koertele, kes armastavad ujuda – visake need lihtsalt vette ja jälgige, kuidas koer ujub nende poole, saab need kätte ja naaseb uhkustundega Teie juurde. Kõige sagedamini on sellised mänguasjad toodetud vahust, kummist või plastikust. Ostke enda koduloomale kõige sobivama kujuga ujuv mänguasi  – ümmargune, ketta kujuline või hoopis mõni muu. 

Selles nimekirjas esitlesime kõige populaarsemaid koerte mänguasju  – valige välja mõni neist ja väga tõenäoline on, et rõõmustate enda kodulooma, mängides palli või lennutades lendavat taldrikut treenite ka ise. 
Koera mänguasi, Ferplast, kummist pall, 6 cm

Koera mänguasi, Ferplast, kummist pall, 6 cm

4,80 / tk
Mänguasi koerale Ferplast Pa 5535, Ø5 cm

Mänguasi koerale Ferplast Pa 5535, Ø5 cm

3,50 / tk
Mänguasi koerale Ferplast 85534899

Mänguasi koerale Ferplast 85534899

9,99 / tk
Kassidele mõeldud mänguasjad

Kaassidel on mõnevõrra teistsugused harrastused kui koertel, seepärast on arusaadav, et erinevad ka neile sobivad mänguasjad: 
 • Ronimispuu. See on ilmselt enamuse kasside lemmik koht, kus mängida, küüsi teritada või puhata. Selliseid ronimispuid on saadaval väga erinevates suurustes ja mänguasjadega. Ronimispuu on aga väga vajalik ning aitab vältida ebameeldivaid lugusid, mille kangelased, armsad kassid, ronivad mööda Teie kodu kardinaid. 
 • Helkivad mänguasjad.  Ei ole saladus, et kassid armastavad helkivaid esemeid ja peegleid, seepärast rõõmustavad seda tüüpi mänguasjad kindlasti Teie kodulooma. Kuid enne nende ostmist on tähtis hinnata, kas Teie kodus on piisavalt valgust, kuna ainult valguse käes hakkavad need mänguasjad helkima.
 • Pehmed mänguasjad. Kassid lihtsalt jumaldavad enda küünte teritamist pehmetel kangastel. Selleks, et Teie vaip, kardinad või muud pehme mööbli osad kannatada ei saaks, soovitame soetada endale viivitamata spetsiaalselt kasside jaoks mõeldud pehmeid palle, hiiri või muu kujuga mänguasju. Kui nende sisse on paigaldatud piiksuvat heli tekitav mehhanism, naudib koduloom mängimist veel rohkem.  
 • Kergesti suhu mahtuvad mänguasjad. Kasside jaoks on eriti tähtis saagi kinnipüüdmine – nad on ju kiskjatest kaslaste lähisugulased – seepärast, kui Teil on kodus kodulooma suhu kergesti mahtuvaid mänguasju, saab ta kergesti enda jahtimishimu rahuldada. Mida pehmemad ja kergemad need mänguasjad on, seda parem. Kuid ärge unustage jälgida, et kass plüüsist või kummist mänguasja läbi ei hammustaks, sest see võib tekitada lämbumisohtu.  
 • Interaktiivsed mänguasjad. Kassidele meeldib, kui neil on mängukaaslane, kuid kui Teil ei ole võimalik enda koduloomaga tihti mängida, muretsege talle interaktiivne mänguasi. Ise kõndivad, hüppavad või muul viisil liikuvad mänguasjad tekitavad kassis huvi ja panevad ta mängima.   

Kuna mänguasjade valik on lai, ei ole Teie koduloomale lemmiktegevuse valimine keeruline. Kui Te aga pole ikka veel kindel, mida valida, proovige mitut mänguasja!
Mänguasi koerale Ferplast PA6525, Ø9 cm

Mänguasi koerale Ferplast PA6525, Ø9 cm

3,80 / tk
Mänguasi koerale Ferplast Pa 5548, Ø8 cm

Mänguasi koerale Ferplast Pa 5548, Ø8 cm

4,99 / tk
Mänguasi kassile Beeztess Fox

Mänguasi kassile Beeztess Fox

3,99 / tk