Sõprade ring
Liitu Sõprade ringiga ja säästa! Vaata veel

Miks osta kohvimasinad koju? Kohv on kasulik.

Ostke koju kohvimasinad ja nautige kosutavat jooki.
Foto: Unsplash
 
Eestlasteni jõudis kohvijoomise kultuur pea 400 aastat tagasi ja siiani troonivad kohvijoojate edetabelit Põhjamaad. Kuigi tarbime aastas 6 kg ringis kohvi, siis soomlased edestavad meid kahekordselt. Samas on kohvijoomise juures alati kvaliteet kvantiteedist olulisem olnud.

Hetkel on üks populaarsemaid kohvivalmistamise viise täisautomaatne kohvimasin, mis valmistab tassitäie jooki ühe nupulevajutusega. Omades kodus isiklikku baristat, võite nautida kvaliteetset jooki igal ajahetkel – valmistades espressot, lattet või cappuccinot. Lisaks meeldivale ajaviitele näitavad uuringud, et regulaarne kohvijoomine on tervisele kasulik. Ostes koju kohvimasinad, saate regulaarselt seda kosutavat jooki nautida.

Kohvi tervist turgutav mõju

1. Kohvi joomine tõstab meie energiataset, jõuame rohkem asju ette võtta ja meie mõte liigub kiiremini. Juues kohvi, paraneb tuju ja suudame paremini keskenduda. Kuigi keha ei ladusta kofeiini, võib kohvijoomine tunda anda veel kuus tundi pärast joomist.

2. Töötlemata kohvioas on hulgaliselt antioksüdante, töötlemise käigus nende hulk küll väheneb, aga juues kohvi regulaarselt, on nende toime siiski positiivne. Antioksüdantite mõjul väheneb risk haigestuda mitmetesse kroonilistesse haigustesse nagu artriit ja ateroskleroos.

3. Kohvis sisalduv kofeiin aitab põletada rasva. Kofeiin tõstab kehas adrenaliini taset ja seda oleks hea tarbida enne trenni, andes kehale märku, et on aeg asuda rasva põletama. Juues kohvi pärast treeningut, aitab see vähendada lihasvalu.

4. Kohvijoojate hulgas esineb vähem II tüübi suhkruhaigust ja teisi tänapäeva tõsiseid haiguseid nagu Alzheimer, dementsus ja Parkinsoni tõbi.

5. Regulaarne kohvijoomine mõjub sinu maksale kaitsvalt, vähendades oluliselt riski haigestuda maksatsirroosi ja hoiab ära maksa rasvumise. Kohvijoojatel on kuni 40% väiksem risk haigestuda ka maksavähki.

6. Kohvi joomine tõstab meie tuju ja teeb meid õnnelikumaks, see võib olla üks salarelv võitlemaks tänapäeva tõsise tervisemurega nagu depressioon

Siiski peaksid kohvi joomisega ettevaatlikud olema kõrge vererõhu või südameprobleemidega inimesed ning esmalt konsulteerima oma arstiga.
 
Foto: Unsplash
 
Kust osta endale kohvimasin koju?

K-Rauta.ee e-poe valikus on suur hulk erinevaid kohvimasinaid, millega valmistada kosutav soe jook, millel on tervisele kasulik toime. Valikus on parimad kohvimasinad koju, nii klassikalised kui täisautomaatsed mudelid.