Miks tasub kodus omada kohvimasinat?Töö juures on kohvimasin muutunud normaalsuseks - kolleegid kohtuvad ja jutustavad oma Latte või Espresso valmimist oodates. See on vaieldamatu osa kaasaegse töökoha kultuurist. Mõnikord naljatatakse isegi, et riigiasutused ei hakka tööle enne, kui kõik ametnikud on kohvi joonud.


Aga miks tasub kohvimasinat ka kodus omada?

Kui sinu perekonnas on ainult üks inimene, kellele kohv on väga oluline, ei pruugi sa ilmselt kohvimasinat vajada. Sa ei vaja seda ka siis, kui soovid juua ainult ühte tüüpi kohvi, kui ei kutsu sõpru külla ja ei pea ühtegi pidu. Loe edasi ja anname mõningaid huvitavaid mõtteid selle kohta, miks tasub kohvimasinat kodus omada.

Kohvimasinat on vaja ka ainult musta kohvi valmistamiseks

Kas jood hommikul ja pärastlõunal ainult musta kohvi? Kas sa ei vaja piimaga kohvijooke? Kohvimasin on endiselt kasulik. Pane masinasse lihtsalt jahvatatud kohv, täida veega ja kohv voolab kannu, kust saate oma tassi kiiresti ja mugavalt täita. Sellisel masinal on (sõltuvalt mudelist) üks väga hea funktsioon - on võimalik kindlaks määrata aeg, millal kohv valmis saab. See tähendab, et saad kõik õhtul seadistada nii, et mitte ainult äratuskell ei ärata sind hommikul üles, vaid ka kohvimasina heli kui kohv on valmis ja saad seda koheselt tassi valada.

Gurmeejook väga kiiresti

Kui arvad, et su kohvimasin on aeglane, soovitame vaadata Jaapani tee valmistamise ja joomise protseduuri. Ja selle lühikest versiooni, mis kestab "vaid" 1-2 tundi, kuid mitte 4 tundi. Tõenäoliselt ei saa sa hommikul kulutada nii palju aega, et teha eksootilistest kohviubadest kaks tassi aromaatset ja meeleolu loovat kohvi. Kohvimasina jaoks on see aga väga lihtne. Lõppude lõpuks on tegemist robotiga, millel on teatud režiimid, filtrid, temperatuuriandurid, aurufunktsioonid jne. Muidugi, mida parem on kohvimasin (ja kallim), seda lähemal on kohvi maitse käsitsi professionaalse kohvimeistri või barista poolt valmistatud joogile.

Kohvimasin säästab igal hommikul aega, et saaksid nautida meeldivalt maitsvat kuuma jooki.

Kakao lastele? Miks ka mitte!

Lastele kohv ei maitse. Mõnikord püüavad nad ise kohvi valmistada, vaadates kuidas nende vanemad seda teevad. Kõik lõpeb tavaliselt 5 tl suhkruga, et jook oleks vähegi joodav ja seda ei peaks ära viskama. Seda probleemi on väga lihtne lahendada kohvimasinaga. Lastele on võimalik valmistada cappuccinot, kakaod, kuuma šokolaadijooki ja muid kohvijooke, millel on väga vähe kohvi, kuid rohkem piima ja magusainet. Kui lapsed kasvavad, hakkavad nad aeglaselt teiste kohvitüüpidega eksperimenteerima ja valivad endale vastuvõetava.

Lisaks on see kohvimasin väga kasulik pikemate pidude ajal. Kell 2 hommikul eelistab inimene pigem nõrgemat kohvijooki kui espressot.

Millest kohvi teha - vali ise

Kohvimasinad ei erine mitte ainult oma funktsioonide, võimsuse ja disaini poolest, vaid ka selle poolest, millest kohv valmistatakse. Kõige populaarsemad viisid on spetsiaalsed kohvikapslid, jahvatamata kohvioad või juba jahvatatud kohv.

Milline viis on sinu jaoks õige? Kui piisab lihtsast mustast kohvist ja sa ei näe mingeid probleeme supermarketites eelnevalt jahvatatud kohviubade ostmisel, vali automaatsed ja poolautomaatsed kohvimasinad. Vala pakendi sisu masinasse ja see on kõik, masin teeb ise töö lõpuni.

Kui soovid tihti proovida uusi maitseid ja tunda eksootilise kohvi aroomi, soovitame proovida sisseehitatud kohviveskiga kohvimasinat. See jahvatab oad ja keedab kohvi. See tagab, et oad jahvatatakse ainult siis, kui see on vajalik ja nad ei kaota oma maitset ja aroomi (nagu vaakumpakendis kohv).

Soovid juua kohvi erineva maitsega, kuid ei soovi kohvimasinat tihti puhastada ega kohvipaksu ja muude jäätmete pärast muretseda? Vali kapsliga kohvimasinad. Kapsleid müüakse 10-12 kaupa, nii et kohv kaua riiulil ei seisa. Kapslikohv on väga populaarne ka kapslite üha alaneva hinna tõttu.

Üks kapsel teeb 0,5 kuni 1 liitrit kohvi (sõltuvalt masina võimsusest), nii et loenda tasside arvu, mida saad ühest kapslist teha vastavalt oma tassi suurusele. Seni on kapslikohv olnud kõige kallim, seega on vaja arvestada suuremate kuludega. Muide, ära unusta, et pead puhastama ka standardseid kohvimasinaid, ostma filtreid ja muid vahendeid, seega kaalu kohvimasina valimisel ka selle hoolduskulusid.
Kapselkohvimasin Delonghi EDG250.B

Kapselkohvimasin Delonghi EDG250.B

47,14 / tk 109,25 € / tk
-56%
Belmoca Belina Red

Belmoca Belina Red

279,00 / tk
Espressomasin Ariete Retro 1388/30

Espressomasin Ariete Retro 1388/30

99,99 / tk 166,75 € / tk
-40%