Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Õuemööbel: kuidas mitte suure valiku sisse ära eksida?

Peagi 20 kraadini ulatuvad välistemperatuurid võimaldavad veeta aega oma terrassil või hoovis. See nõuab aga õuemööblit, mis mitte ainult ei kaunista aeda, vaid on ka funktsionaalne ja vastupidav. Valik on nii suur, et mõnikord võid pea kaotada aiamööblit erinevatest kauplustest valides. Soovime segaduse vältimiseks sulle nõu anda, millist mööblit valida ning selleks, et Sa ei ostaks seda, mida Sa ei vaja.
Kõigepealt peaksid otsustama, kas sa kasutad aiamööblit ainult suvel või see jääb õue ka talvel. Miks see oluline on? Õuemööbel on valmistatud puidust, plastist või tehnorotangist (polürotang). Puidust mööblit ei tohiks talvel välitingimustes hoida, samas plastikust mööbel ei karda külmumist ega lund. Puidu välimus ja tunnetus on loomulikum, kuid polürotang erineb päris rotangist (liaani liik, mis kasvab Kagu-Aasia riikides) ainult selle koostise poolest, mitte välimuses.

Teine oluline asjaolu - kui palju on mööbli jaoks ruumi? Ruumikitsikus piirab teatud õuemööbli komplektide ostmist. Kui sinu terrass või muruplats on suur, ei pea sa mööbli mõõtmete pärast muretsema. 


Mööblikomplektid - lihtsaim moodus mööbli valimiseks
Õuemööblit müüakse komplektis, kuid on võimalik mööblit osta ka osadena. Komplekt koosneb tavaliselt kahest tugitoolist või diivanist ja lauast. Lisaks saad osta tugitoole, kirstu esemete hoiustamiseks ning toole. Sel moel saad oma õuemööbli komplekti laiendada.

Mööblikomplekti valimisel pööra tähelepanu disainile ja värvidele. Kui soovid hiljem täiendavaid mööbliesemeid osta, pead neid kohandama olemasolevate värvi- ja disainilahendustega.


Aialauad - mööbli põhiline osa
Olenemata sellest, kui palju ruumi tugitoolid võtavad, ei ole neil mingit tähendust ilma lauata. Aialaud on keskne õuemööbli osa, mida ümbritseb kogu muu mööbel. Kui su eelarve on tagasihoidlik, piisab kui alustad kahe lihtsa välitooliga, lauaga ja seejärel täiendad teiste mööbliesemetega.

Aialauad võivad olla plastist või puidust. Puidust laudasid tuleb kaitsta halbade ilmastikutingimuste eest, kuigi nad on tavaliselt lakitud või muul viisil töödeldud ning seetõttu ei karda nad väikest vihma. Kuid neid õues niisketes tingimustes hoides võib pikema aja jooksul värv kaduda, seetõttu peaks puitmööbel olema vihma eest kaitstud kas kattega või olema varikatuse all.

Plastikust lauad on tavaliselt valmistatud alumiiniumraamist ja plastosadest. Luksuslikumatel laudadel on kate, mis ei karda ei vihma ega lund.

Vali laua suurus vastavalt sellele, kui palju inimesi on vaja laua ümber istuma mahutada. Kui sinu pere on suur, vali suur laud. Mõned lauad on kokkupandavad või väljatõmmatavate laiendustega.


Mugavad tugitoolid või lihtsad toolid?
Kui kaks peavad omavahel võitlust, siis kolmas võidab. Nii on viimastel aastatel diivanid ja isegi nurgadiivanid võitnud lahingu toolide ja tugitoolide vahel. Kui naudid kaua õues olemist vali diivan ja paar tugitooli. Muretse toolid ka lastele, kes õues ringi jooksevad. Nad ei ole mugavuse suhtes liialt nõudlikud, seega on toolid piisavad.

Saadaval on ka rippuvad tugitoolid. Neid võib kasutada ka mujal, näiteks rõdul või kodus kui soovid mõnusust ja meeldivat kaaluta olekut.

Pea meeles, et toolid ja tugitoolid peavad olema varustatud ka patjade ja pehmete seljatugedega. Tavaliselt kuuluvad need komplekti, kuid soovi korral, saab neid ka eraldi juurde osta.


Hoiukastid esemetele
Jah, arhailine kirst elab edasi õuemööbli kujul. See on mugav - saad istuda selle kaanel ja saad selle sees hoida mitmeid erinevaid esemeid. Need võivad olla mänguasjad, tööriistad või muud esemed, mis ei karda ilmastikutingimusi, sest õuekirst ei kaitse vihma eest. 


Kiik
Ehk tahad sa kiikuda? Kiik - mitte ainult lastele. Täiskasvanud saavad neid samuti kasutada. See on suurepärane õuemööbli osa neile, kes soovivad kasutada vaba aega natuke rohkem mängulisel viisil kui tavaliselt.


Päevavarjud ja varikatused
On veel üks aiamööbli osa, mis on väga oluline - ilma selleta oleks kogu päeva õues väga keeruline veeta. Päevavari on tavaliselt suur ja pika varrega. See mahutab enda alla mitu inimest. Päevavari ei ole mõeldud vihma eest kaitsmiseks, kuid see võib vihma mõnda aega kinni hoida. Ole suurte tuulepuhangute suhtes ettevaatlik - päevavari võib lendu tõusta ...

Varikatus on jalgadele ehitatud varjualune. See on kokkupandav ja kerge, mistõttu on vaja spetsiaalseid raskusi selle paigal hoidmiseks. Neid müüakse tavaliselt eraldi ja neid ei ole vaja ainult varikatuste, vaid ka ülalmainitud päevavarju jaoks.


Voodid pole veel populaarsed ...
Varikatuse voodid on õuemööblina haruldased, kuid see ei tohiks nii olla. See on suurepärane võimalus päevitada ja nautida sooja ja lühikest suvehooaega ja päikest, mida näeme üsna vähe. Varikatuse voodi on mugav lugemiseks, samuti lastele ja täiskasvanutele lühikeseks uinakuks.

Neid saab kokku panna, et neid oleks kergem liigutada. Vooditel võib olla erinevaid tarvikuid - reguleeritavad peatoed, väikesed riiulid või klaaside hoidjad. Varikatuse voodid on mõeldud selleks, et veeta neis kasvõi pool päeva.

Varikatuse voodile tuleb paigutada spetsiaalne madrats. Neid müüakse ka eraldi.

Ära unusta ka välimööbli puhastusvahendeid. Suvi on lähedal - veedame rohkem aega oma õues värskes õhus.Varikatus Besk Foldable Canopy, 300 cm x 250 cm

Varikatus Besk Foldable Canopy, 300 cm x 250 cm

93,31 € / tk
133,90 / tk
Ainult veebis
Aialaud Folkland Timber Bavaria, pruun, 170 - 220 cm x 90 cm x 73 cm

Aialaud Folkland Timber Bavaria, pruun, 170 - 220 cm x 90 cm x 73 cm

364,00 € / tk
529,00 / tk
Ainult veebis
SMART LEASING 10
Varikatus Besk Foldable Canopy, 300 cm x 250 cm

Varikatus Besk Foldable Canopy, 300 cm x 250 cm

93,31 € / tk
133,90 / tk
Ainult veebis
Aialaud Folkland Timber Bavaria, pruun, 170 - 220 cm x 90 cm x 73 cm

Aialaud Folkland Timber Bavaria, pruun, 170 - 220 cm x 90 cm x 73 cm

364,00 € / tk
529,00 / tk
Ainult veebis
SMART LEASING 10