Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Päkapikud piiluvad! 20 kingiideed jõuludeks

 
Kingiideed jõuludeks
Foto: Hucklebarry  pixabay.com
 
Jõulud ei ole enam mägede taga, esimesed rahememmed on lastel tehtud ja kes ei taha viimasel hetkel mööda poode joosta või veebikaubamajast tellides kurta, et õigeks ajaks kohale ei jõua, sest postkontorid töötavad niigi palehigis, aga on mattunud Ebay ja AliExpressi pakkide alla, sel tasuks umbes praegu kingitusi soetama hakata. Siis on pärast hea rahulik ja pühad võivad rõõmsalt tulla. 
 
Siinkohal tahaksimegi sinuga jagada natuke mõtteid ja kahtekümmet kingiideed jõuludeks

Mida jõuluvana kotti pista

Oh oleks, et päkapikud koos kommiga pistaks sussi sisse ka kingiideed jõuludeks, sest vahel võib sellega ikka väga hätta jääda, eriti kui kingisaaja soove ei tea, või ei ole neid ühel või teisel põhjusel võimalik täita, või on tegu hoopis loosipakiga koolis või tööl ning seega ei pruugi sa kingi saajat nii hästi tundagi, traditsioon aga nõuab üllatust, nii et ei saa pärima ka minna. 
Lisaks järgnevale nimekirjale võimalikest kingitustest paar vihjet
 • Midagi natuke erilist, mitte tingimata jõuluhõngulist, aga pidupäevasemat. No umbes nagu sünnipäevaks.
 • Söödav kraam on pea alati in, vaata ainult, et söödav kingisaajale sobib – diabeetik paraku sinu suurt ja magusat kommikotti hinnata ei saa, ning veganid võivad tibake solvuda, kui komplekti lihamarinaade saavad. Puuviljad on tegijad! 
 • Miski, mis on enamjaolt siiski praktiline, lihtsalt mitte argipäevane (neid ostavad inimesed ise oma kodupoest)

…ja mis pigem välja jätta

Kingiideed jõuludeks
Foto: Myriams-Fotos  pixabay.com
 
Kolm vihjet, mida kingikotti pigem mitte pista
 • Igapäevased tarbeasjad – ehkki sokid jms tunduvad ahvatlevad, siis näiteks argipäevasokid ei ole küll need asjad, mida kinkida – pühad võiks olla natuke erilisemad (erandiks on igasugu ägedad omatehtud ja pühadehõngulised tarbeesemed). See kraam, mis iganädalasse ostunimekirja kuulub, võiks kingituste hulgast välja jääda. 
 • Liiga kallid kingitused – pigem pange pere ja sõpradega hinnapiir paika, jõulud ei ole see aeg, mil rahakoti paksust näidata, pigem panusta koosveedetud aega ja kui võimalus on, siis panusta ka heategevusse (sõlmi jõulude ajal näiteks mõni aastane heategevusfondi leping – usu, ka 10 EUR kuus on varjupaigale suur raha)
 • Suvaline jõulunänn – kõike seda, enamjaolt made in China odavat kommertskraami, sigineb pühade ajal kõikjale, enamjaolt iseloomustab seda aga madal kvaliteet, halbades tingimustes töötavad töölised ja üleüldine mõttetus, mis jätab kingituse kuhugi riiulinurka seisma või rändab see peatselt prügikasti. 
Aga mida siis kinkida – kui kingisaaja soov teada, on lihtne – aga kui soovitut kinkida ei saa või ei tea, siis järgnevast nimistust leiad meie koostatud 20 kingiideed jõuludeks

Kingitused pisiperele, millest ka kõik teised kindlasti osa saavad

Kingiideed jõuludeks
Foto: pixabay.com
 
 • Mängukonsool – videomänguhuvilise lapse parim sõber, eriti kui su enda konsool kipub müstiliselt teise tuppa kaduma või sõber kurdab, et näh, konsooli üle käivad pidevad kaklused, et kelle kord nüüd on. Igaühel enda oma, siis saab ka ägedaid pere- või sõpruskondlikke lahinguid pidada. 
 • Lego jaoks pole keegi liiga vana ja sellel on nii palju versioone ja võimalusi, et ei maksa imestada, et see alati jõuab kõikidesse nimekirjadesse Kingiideed Jõuludeks. Muuseas, liiga spetsiifilist komplekti ei tasu soetada, parem on säärane, millel on võimalikult palju ehitusvõimalusi. 
 • Nukumaja puhul pole sugugi ime, kui lastele ostetud kingitus võtab põrandale kõhutama kogu pere, eriti kui selle sisustamisse puutub, mille puhul soovitame lisaks poest soetamisele ka ise fantaasia käiku lasta ja kõiksugu koju tekkivast pudi-padist vingeid sisustuselemente ehitada. Õpetusi leiab netist süle ja seljaga. 
 • Pehme mänguasi on klassika. Aga vahelduse mõttes ära võta mõmmit, kingi hoopis jõehobu või nokkloom või mõni teine säärane põnev tegelane, see paneb lapse ka nende kohta rohkem uurima ja mängudki tulevad põnevamad.
 • Kui otsid järjekordset kingiideed jõuludeks, siis joonistustarbed kuluvad alati marjaks ära, ja et neid kulub, siis väike varu on ikka teretulnud. Panusta ainult kvaliteeti, ära võta suvalist. 
 • Lauamängud ja mängulauad. Lauamängud on vähemalt viimased tosin aastat järjest tõusev trend igas vanuses tegelaste seas ning kellel natukenegi selle peale soont, siis tasub kindlasti ringi vaadata ja otsida midagi, mis sobib ka pere noorimatele. Parim oleks muidugi selline kirik keset küla mäng, milles saaksid kaasa lüüa kõik soovijad, vanusest ja sugulusastest olenemata. 
 • Pusle võib olla pisike ja koosneda vaid kuni kümnest ruudust, mida kõige pisemad ilmakodanikud saavad omapäi kokku panna, aga natuke suurematele tasuks mõelda juba miskit, mida on paras väljakutse kokku panna ja mille pärast võib hea tahtmise korral alusele liimida ja toa seinale riputada. Ning pusle kokkupanek koos sõprade või perega on väga kihvt ühine ajaveetmine

Kingitused suurematele, millest ka pisipere kindlasti osa saab

Kingiideed jõuludeks
Foto: pixabay.com
 
 • Fotoalbum ei ole tegelikult ajast ja arust, korralikud fotod teevad tegelikult parajat comeback’i, eriti kuna järjest rohkematel inimestel on kodus ka hea kvaliteediga fotoprinterid. Ja fotoalbum on ka hea asi, mida kord juba täidetuna edasi kinkida – kasvõi vanavanematele või kaugematele sugulastele-sõpradele. Digiversioonil lihtsalt ei ole sama fiilingut! 
 • Kulukamate kingiideed jõuludeks edetabelit juhib nutitelefoni ja e-lugeri kõrval kindlasti tahvelarvuti, see tore ja mugav sülearvuti ja nutitelefoni hübriid, mida on eriti noorematel digiajastu lastel hea kasutada koolitöödeks ja muudeks arendavateks tegevusteks (nii et ärge laske neil ainult mänge mängida, eks?) – aga tahvelarvuti on ka super kingitus partnerile või heale sõbrale, kes töö tõttu peab tihti ringi reisima. 
 • Kosmeetika – kui tead, et kingi saaja seda kasutab, ja milline on tema maitse, siis midagi pidulikku ja sädelevat ehk? Või hoopis mõni tema suurtest lemmikutest, mida peaks alati hea varu olema. 
 • E-raamat on ideaalne kingitus neile, kes e-luger juba olemas, ja kui kaalud perekondlikku kinki või suuremat kinki kolleegide poolt, siis ka e-luger ise on kõrgelt hinnatud.
 • Tööriistakomplekt on natuke riskantne kingitus, mida päris lampi ei tasu kinkida, kui aga kingisaaja on sellest päkapikkudele vihjanud või tead, et seda kindlasti vaja läheks, otsi sobiv komplekt ja lase see ahvatlevalt pakkida.
Foto: Matthias Böckel  pixabay.com
 
 • Intiimsemad kingiideed jõuludeks võitja on ilmselt hommikumantel, mida sobib eriti hästi kinkida oma partnerile, vanematele, aga miks mitte ka parimale sõbrale. Valik on lai – õhukesest negližeest sooja talviseni. 
 • Tass/ kruusid kuuluvad vist kõigi kontorirottide või ka kohvi-teesõprade ajatusse kinginimistusse. Aga leia siis ka üks väga eriline (ja suur!) kruus! 
 • Nutitelefoni tahab enamus lapsi, aga jõuluvana võiks selle tuua ikka siis, kui tõesti vaja, ning kõige tutikama mudeli asemel valida miskit, mis tõesti täidab kõiki vajalikke funktsioone. 
 • Parfüüm, nagu ka kosmeetika või hommikumantel, on intiimne kingitus, mille puhul peaksid kingisaajat väga hästi tundma – või oskama väga hästi spioneerida (õpi päkapikkudelt!)
 • Mäletad, mida me eriti kallite kinkide kohta ütlesime, eks? Ent samas, vahel tuleb teha erand, kui vajadus uue sülearvuti järgi on tõesti suur ja jõulude kanti langeb. Või ehk on tegu noore õppuri esimese tööriistaga, tänapäeval ju ilma enam ei saa. Igastahes võiks siis juba kogu suguselts või sõpruskond rahad kokku panna ja ühiskingituse teha. 
 • Väike köögitehnika – midagi väikest ja vajalikku, aga natuke erilist võiks ju kinkida – kaasaskantava blenderi smuutisõbrale, vürtsiveski piparkoogiküpsetajale, piimavahustaja peenele kohvijoojale. 
 • (Nuti)kell on asjalik ja kena kink igas vanuses aktiivsemale tegelasele, ja funktsioone on seal oluliselt rohkem, kui lihtsalt sammude lugemine (näiteks telefonikõne puhul vibreerimine võib väga kaasa aidata, kui vanem sugulane lihtsalt enam liiga hästi ei kuule ega ole seega kättesaadav)
 • Ehted ja jõulud käivad käsikäes, kaelas ja kõrvas. Võimalus teha intiimne üllatus kallimale, kinkida sõbrakäevõru oma bestikatele või ihaldatud uus kõrvarõngas pojale. Lisaks poe-ehetele leiab palju valikut ka kohalikelt laatadelt otse käsitööliste käest või äkki nikerdad hoopis ise?
Kingiideed jõuludeks
Foto: Kari Shea  pixabay.com
 
Meie kingiideed jõuludeks nimekiri sai nüüd päris pikk ja põhjalik, ning seega loodame õigustatult, et said siit vähemalt mõne idee. 
 
Ilusaid tulevaid pühi ja head päkapikutamist!
Lauatennise laud Stiga 7165-65, 274 cm x 152.5 cm x 76 cm

Lauatennise laud Stiga 7165-65, 274 cm x 152.5 cm x 76 cm

266,99 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 266,99 €
Laos
SMART LEASING
Konstruktor LEGO Duplo Superklotsikast 10914, 85 tk

Konstruktor LEGO Duplo Superklotsikast 10914, 85 tk

33,49 € / tk
47,90 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 47,90 €
Laos
Ainult veebis
TOP toode
Konstruktor LEGO® Technic™ Lamborghini Sián FKP 37 42115, 3696 tk

Konstruktor LEGO® Technic™ Lamborghini Sián FKP 37 42115, 3696 tk

345,38 € / tk
489,00 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 489,00 €
Laos
Ainult veebis
SMART LEASING
Konstruktor LEGO Technic Vastupidav puksiirauto 42128, 2017 tk

Konstruktor LEGO Technic Vastupidav puksiirauto 42128, 2017 tk

137,05 € / tk
192,90 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 192,90 €
Laos
Ainult veebis
SMART LEASING
Lauatennise laud Stiga 7165-65, 274 cm x 152.5 cm x 76 cm

Lauatennise laud Stiga 7165-65, 274 cm x 152.5 cm x 76 cm

266,99 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 266,99 €
Laos
SMART LEASING
Konstruktor LEGO Duplo Superklotsikast 10914, 85 tk

Konstruktor LEGO Duplo Superklotsikast 10914, 85 tk

33,49 € / tk
47,90 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 47,90 €
Laos
Ainult veebis
TOP toode
Konstruktor LEGO® Technic™ Lamborghini Sián FKP 37 42115, 3696 tk

Konstruktor LEGO® Technic™ Lamborghini Sián FKP 37 42115, 3696 tk

345,38 € / tk
489,00 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 489,00 €
Laos
Ainult veebis
SMART LEASING