Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Parim juukselõikusmasin annab salongiväärilise tulemuse

Foto: Sinval Carvalho/Unsplash.com
 
Ilmselt oleme kõik kunagi kogenud tunnet, et ühtäkki on juuksed nii pikaks kasvanud, et enam selle soenguga küll ringi käia ei kannata. Siis aitab hädast välja juukselõikusmasin. Tehnika arenguga on kaasas käinud ka need seadmed, nii et enda jaoks õige juukselõikusmasina leiavad nii pikkade kui ka lühikeste juuste omanikud. Samuti saab nende seadmetega piirata habet, nii et tegemist on üldiselt multifunktsionaalse masinaga, mida saab kasutada kogu pere. Kuidas aga leida enda vajaduste jaoks parim juukselõikusmasin? See artikkel annab nõu.

Juukselõikusmasinate tüübid

Enne masina soetamist tuleb selgeks teha, millist tüüpi seadmeid on olemas ning milline läheb kõige paremini kokku teie vajadustega. Enamik tänapäevaseid seadmeid lõikab nii juukseid kui ka habet, kuid kindlasti tuleb igaks juhuks enne ostmist masina omadustesse süveneda, et enda jaoks just parim juukselõikusmasin leida.
 • Professionaalsed juukselõikusmasinad on valmistatud kvaliteetsetest materjalidest ja tugevama konstruktsiooniga, sobides igapäevaseks kasutamiseks. Need on ka võimsamad ja nendega tuleb kaasa erinevate funktsioonidega lisasid. Loomulikult on need aga hinna poolest kallimad.
 • Tavalised juukselõikusmasinad ei lõika nahale nii lähedalt, vaid on mõeldud pikemate juuste või habeme lõikamiseks. Enne ostmist tehke kindlaks, et pakend sisaldab just seda otsikut, mis teie juuksepikkusele sobib. Tavaliselt on sellised seadmed suuremad ja robustsemad, võrreldes näiteks habemepiirajaga.
 • Habemepiirajad on mõeldud, nagu nimigi ütleb, eeskätt habemete kujundamiseks, kuid sobivad ka lühikeste juuste lõikamiseks. Neil on kompaktsem korpus ja kitsamad terad, mis aitavad kaasa täpse töö tegemisele. 
 • Kombineeritud seadmed on küll kallimad, kuid tänu vahetatavatele lisadele sobivad nad nii juuste kui ka habeme jaoks ning sageli saab neid kasutada ka mujal kehal, näiteks kulmude kujundamiseks või muude kehakarvade eemaldamiseks. Seetõttu on need kõige mitmekülgsemad ja praktilisemad seadmed.

Mida juukselõikusmasina ostmisel veel silmas pidada?

Foto: Andrea Donato/Unsplash.com
 
Peale erinevate funktsioonide ja lisade tuleb uue seadme ostmisel mõelda veel mõnele küsimusele, sest ainult kõiki aspekte kaaludes hakkab silma parim juukselõikusmasin.
 
Juhtmega või juhtmeta
 
Töömugavust mõjutab palju ka see, kas masin on juhtmega või juhtmeta. Mõlemal versioonil on omad head ja vead.
 
Juhtmega seadmed on odavad ja võimsad ning neid saab rahumeeli kasutada mitu tundi järjest. Kui ei ole plaani sageli koos masinaga reisimas käia, võib just selline seade sulle hästi sobida. Mudelit valides jälgi kindlasti juhtme pikkust, sest pikem juhe annab suurema liikumisvabaduse.
 
Juhtmega mudelite puuduseks on aga see, et töötamiseks peavad need olema ühendatud pistikupessa, juhtme tõttu on liikumine raskendatud ning need on ka pisut raskemad, kui patareidel või akudel töötavad mudelid. 
 
Akutoitel seade on parim juukselõikusmasin neile, kes reisivad palju või kellele meeldib juukseid lõigata väljas. Nende masinate puhul tuleb võrrelda aku tööaega, ehk kui kaua masin täis laetud akuga töötab, ning laadimisaega. Tavaliselt kestab laadimine 1-8 tundi, mille järel masin suudab umbes kolm tundi töötada. 
 
Samuti tasub ostmisel uurida kasutatava aku tüüpi. Odavamad seadmed kasutavad Ni-MH akusid, mis laevad kaua ja kaotavad ajaga osa oma mahutavusest. Kallimad seadmed sisaldavad Li-ion akusid, mis on suurema mahutavusega, laevad kiiremini ning töötavad enne tühjenemist pikemalt. 
 
Akuga seadmete miinuseks on see, et need võivad keset juukselõikust tühjaks saada, samuti on nad juhtmega seadmetest vähem võimsad, aga maksavad neist rohkem.
 
Mõned mudelid töötavad patareide pealt. Need on aga võimsuselt kõige kehvemad, samuti on vaja patareisid kogu aeg juurde osta, mis teeb neist kulukad seadmed.
 
Terade materjal
Foto: John Arano/Unsplash.com
 
Parim juukselõikusmasin on teravate teradega. Terasid valmistatakse erinevatest materjalidest.
 • Titaanist terad on kõige kvaliteetsemad ja vastupidavamad. Need on iseterituvad ja vee all pestavad, kuna need ei roosteta. Kuigi need seadmed on kõige kallimad, säästate raha vahetusterade ostmise pealt.
 • Keraamilised terad on kvaliteetsed, kuid õrnad, need võivad seadme kukkumisel katki minna. Nad ei lähe kasutades nüriks ning nad ei kuumene töötades üle, nagu juhtub titaanist ja terasest teradega. Neid saab ka pesta, kuna need ei roosteta, kuid see on siiski kõige vähem levinud teradematerjal.
 • Teras on vastupidavam kui keraamika, kuid see roostetab, nii et selliseid terasid vee all pesta ei soovitata. Odavaim materjal, nii et terasest teradega masinad on odavad, kuid terad ise ei pea kuigi kaua vastu.
 • Roostevaba teras on eelmisele sarnane, kuid see ei roosteta ja terasid võib pesta. See on kõige levinum materjal juukselõikusmasinate terade valmistamiseks ning on samuti odav. 
 • Jaapani teras on tugevam ja teravam kui Euroopa oma. Annab väga sileda ja puhta tulemuse. Terad on pestavad ning säilivad kaua teravatena.
Lõikamispikkus
 
Lõikamispikkust reguleeritakse kammide abil, mille valikut tuleks seadet ostes kindlasti kontrollida. Mida rohkem erinevaid kamme, seda parem, kuid loomulikult tähendab kaasa tulevate kammide suurem arv ka kõrgemat hinda. Kammid jagunevad kolme rühma:
 • Fikseeritud kammid on mõeldud konkreetse lõikamispikkuse jaoks, kusjuures iga erinev pikkus nõuab eraldi juhtkammi. Selline lahendus on levinud odavamate seadmete hulgas.
 • Kohandatavate kammide puhul ei pea juhtkammi vahetama, vaid neil saab lihtsalt seada soovitava lõikuse pikkuse, tavaliselt rattakese või kangikese abil. Selline lahendus võimaldab lõikepikkust väga täpselt, isegi kuni ühemillimeetrise vahega sättida. Tavaliselt leidub pakis ainult üks või kaks reguleeritavat kammi, nii et üleliigsete kammide hoiustamise pärast muret tundma ei pea. Reguleeritavate kammidega varustatud seadmed on eelmistest kallimad. 
 • Mõne seadmega tulevad kaasa veel spetsiaalsed kammid habemeajamiseks, kontuurimiseks või muuks.
Lisaomadused
 
Selleks, et leida parim juukselõikusmasin, tasub heita pilk peale valikus olevate seadmete lisaomadustele, nagu näiteks olulist infot kuvav LED-ekraan, aku laetust näitav indikaator, iseterituvad terad, kiirlaadimine poolelijäänud lõikuse lõpetamiseks või võimalus kasutada seadet ka laadimise ajal.

Parim juukselõikusmasin - kolm väga head mudelit

Juukselõikusmasinaid võib turult leida erinevate omaduste ja hinnaga. Tuleme valiku tegemisel teile appi ja anname omalt poolt soovituse kolmele mudelile, mille hulgast teil oleks kergem endale parim juukselõikusmasin leida.
 
Babyliss E996E
Foto: K-Rauta.ee
 
Babyliss E996E on kvaliteetne juhtmeta seade, mis on mõeldud salongitasemel tulemuse saavutamiseks kodus. Seadmel on
 • täpsuskontroll
 • pikk tööaeg (180 min)
 • kümme kammi, pikkuse seadistamise vahemik 0,8-25 mm
 • laadimistaseme indikaator
 • Laadimisaeg 180 min
 • Li-ion aku
 • veega puhastamise võimalus
Braun MGK5380
Foto: K-Rauta.ee
 
Braun MGK5380 mitmekülge seade sobib nii juuste, habeme kui ka ninakarvade lõikamiseks, samuti võib seda seadet kasutada ülejäänud kehal. Seadmel on:
 • 7 otsikut - detailsete joonte trimmer, habeme ja pikkade karvade kamm, kõrvatrimmer, ninatrimmer, otsikkamm ja raseerija
 • 13 pikkuse seadistamist vahemikus 0,5-21 mm
 • Li-ion aku, mille tööaeg on 100 minutit
 • Laadimisaeg 60 min
 • Laadimistaseme indikaator
 •  5-minutiline kiirlaadimine trimmimise lõpetamiseks
 • seda võib veega pesta
Wahl ElitePro 20106.0460
Foto: K-Rauta.ee
 
Wahl ElitePro 20106.0560 on iseterituva teraga  võimas seade, mis lubab tõeliselt professionaalset tulemust. Sellel on:
 • 10 juhtkammi, mis pakuvat kümmet lõikepikkust (1,5 - 25 mm)
 • libistatav koonushoob lõikepikkuse sujuvaks määramiseks
 • võrgutoide
 • võimas mootor

Juukselõikusmasinaga soeng korda

Nii nagu enamike seadmetega, on parim juukselõikusmasin sinu jaoks just selline, mis vastab sinu eelistustele ja vajadustele. Kui seade saab valitud ja koju toodud, tasub kindlasti tutvuda selle kasutusjuhendiga, samuti vaadata internetist mõnda õppevideot, enne kui päris ise oma soengu kallale asuda. Kuid õige masin on juba pool võitu teel kauni salongiväärilise soenguni. Julget katsetamist ja ilusaid soenguid!
Juukselõikusmasin Philips Series 5000 HC5612/15

Juukselõikusmasin Philips Series 5000 HC5612/15

38,99 / tk
Laos
Ainult veebis
Sooduskood
Juukselõikusmasin, habemelõikusmasin Babyliss MT726E

Juukselõikusmasin, habemelõikusmasin Babyliss MT726E

46,15 € / tk
67,00 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 67,00 €
Juukselõikusmasin Artero Legacy Professional

Juukselõikusmasin Artero Legacy Professional

62,90 / tk
Ainult veebis
Tasuta tarne
Juukselõikusmasin Wahl ElitePro 20106.0460

Juukselõikusmasin Wahl ElitePro 20106.0460

126,31 / tk
Ainult veebis
Tasuta tarne
Juukselõikusmasin Babyliss Lithium Perfomance Endurance E986E

Juukselõikusmasin Babyliss Lithium Perfomance Endurance E986E

91,22 / tk
Ainult veebis
Juuste, nina ja kõrva juukselõikur Wahl Li+ 9818-116

Juuste, nina ja kõrva juukselõikur Wahl Li+ 9818-116

125,90 / tk
Ainult veebis
Tasuta tarne
Juuste, habeme ja nina juukselõikur Braun MGK5380

Juuste, habeme ja nina juukselõikur Braun MGK5380

69,90 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 69,90 €
Ainult veebis
Sooduskood
Juukselõikusmasin, habemelõikusmasin Babyliss MT726E

Juukselõikusmasin, habemelõikusmasin Babyliss MT726E

46,15 € / tk
67,00 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 67,00 €
Juukselõikusmasin Wahl ElitePro 20106.0460

Juukselõikusmasin Wahl ElitePro 20106.0460

126,31 / tk
Ainult veebis
Tasuta tarne
Juukselõikusmasin Babyliss Lithium Perfomance Endurance E986E

Juukselõikusmasin Babyliss Lithium Perfomance Endurance E986E

91,22 / tk
Ainult veebis