Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Parim kapselkohvimasin - ideaalne valik mugavale kohvinautijale

Foto: freepik.com
 
Kapselkohvimasinad on äärmiselt lihtne ja mugav võimalus kvaliteetse ja nauditava kohvi valmistamiseks. Need on saavutanud suure populaarsuse ja seda põhjusega, pakkudes mitmeid eeliseid muude kohvi valmistamise viiside ees. Sellega kohvi valmistades võid olla kindel, et kohvi kvaliteet on alati sama. Samuti see võtab köögis oluliselt vähem ruumi kui täisautomaatne kohvimasin, seda on lihtsam puhastada ja hooldada ning on enamasti palju rahakotisõbralikuma hinnaga. 
 
Et kapselkohvimasinaid on saadaval üsna laias valikus, toome alljärgnevalt välja, mida seda valides silmas pidada, millised on meie e-poe kõige populaarsemad kapselkohvimasinad ja kuidas valida välja enda jaoks parim kapselkohvimasin.

Milliseid omadusi parima kapselkohvimasina valimisel silmas pidada?

Kapselkohvimasinaid leidub turul erinevat tüüpi ja üsna erinevate omadustega. Kõige lihtsamad kapselkohvimasinad teevadki vaid peamist: kuumutavad vee ja sisestades kohvikapsli vastavasse sahtlisse surutakse kuum vesi rõhu all läbi kapsli ning maitsev, aromaatne kohv ongi valmis. Osad kapselkohvimasinad on aga lisaks varustatud ka piimavahustusseadmega ning mõned neist omavad ka valmis retsepte piimaga kohvijookide valmistamiseks. Nii saad ühe nupulevajutusega nautida erinevaid kohvijooke, mitte piirduda vaid tavalise musta kohviga.
 
Lisaks piima kasutamise ja erinevate kohvijookide nautimise võimalustele toome välja ka muud aspektid, mida kapselkohvimasinate puhul jälgida, et valida välja enda jaoks sobivaim ja parim kapselkohvimasin
 
Kohvikapslite sobivus. Enamasti on kõikide suuremate tootjate kapselkohvimasinatele saadaval üsna lai valik kapsleid. Paljud suuremad kohvitootjad (Illy, Lavazza, Starbucks jne) valmistavad samuti kapsleid, mis mitmete masinatega sobituvad, tehes valiku oluliselt suuremaks. Kõige levinumad mudelitele leidub ka taaskasutatavaid kapsleid, mida saad täita mis tahes oma valitud jahvatatud kohviga. See avardadab kasutatava kohvi valikut väga suurel määral ja on ka keskkonnasõbralikum valik. Siiski tasub enne masina ostu uurida, milliseid kapsleid iga konkreetne seade täpselt kasutab ja kui palju valikuid sul hiljem kohvi valmistamiseks on - vältimaks üllatust, et pead piirduma vaid ühe tootja kapslitega, mille maitse või hind ei ole ehk kõige meeldivam.
 
Kohvikanguse ja suuruse reguleerimine. Kui mõned kapselkohvimasinad võimaldavad vaid ühte nupule vajadust ja kohvi kangust on võimalik reguleerida vaid kasutatava kapsli enda kangusega, siis paremad seadmed võimaldavad reguleerida ka kohvi ja vee kogust. Ikka selleks, et saaksid just enda maitsetele kõige enam vastavat kohvi nautida. 
Foto: Pexels.com / Karolina Grabowska
 
Veepaagi suurus. Kindlasti tasub tähelepanu pöörata ka veepaagi suurusele. Kui igapäevaseid kohvijoojaid on peres 1 - 2, siis sobivad hästi väiksema veepaagiga (0,5 - 0,8 l) kohvimasinad, mida leidub poodides üsna palju. Selliste kohvimasinate plussiks on kindlasti ka nende kompaktsus, mis võimaldab neid mahutada ka kõige väiksemasse kööki või koju. Kui peres on kohvijoojaid aga rohkem, siis on parim valik suurema veepaagiga kapselkohvimasin, et ei oleks vajadust iga tassi järel veepaaki täita.
 
Rõhk. See on oluline näitaja just tõelise espresso armastajatele. Kõik kapselkohvimasinad kasutavad kuuma õhu läbi kapsli surumiseks rõhku, kuid mida suurem rõhk, seda kõrgema kvaliteediga espresso valmib.
 
Kasutusmugavus ja puhastamise lihtsus. Üldiselt ongi kasutusmugavus ja puhastamise lihtsus kapselkohvimasinate suureks eeliseks. Siiski on osadel mudelitel ka automaatne loputus pärast iga kasutuskorda, mis teeb selle hoolduse lihtsamaks. Ka tasub iga mudeli puhul jälgida selle eriomaseid hooldusjuhiseid ja juba enne seadme valimist nendega tutvuda.

Populaarseimaid kapselkohvimasinamudelid

  1. Kapselkohvimasin Nespresso Gran Lattissima Black
See kapselkohvimasin on väike aga võimas (1600 watti). Veepaagi mahutavuseks on 1,3 liitrit ehk ühe täitmisega on võimalik valmistada kohvi kogu perele. Oluline lisandväärtus sellel mudelil on integreeritud piimaanum, mis teeb ka piimaga kohvijookide valmistamise väga lihtsaks ja mugavaks: latte macchiattod ja cappuccinod valmivad sellega vaid ühe nupulevajutusega. Seega on Nespresso Gran Lattisimal paljud täisautomaatse kohvimasina eelised: valida saab mitme erineva kohvijoogi vahel ja kohvikogust saab reguleerida nii musta kohvi kui piimakohvi puhul. Lisaks saab piima vahustada ka eraldi. Ka on seadet lihtne puhastada, automaatne puhastus toimub ka iga kasutuskorra järel.
 
Vähem oluline ei ole kindlasti ka asjaolu, et Nespresso kohvikapsleid leidub turul laias valikus: lisaks kaubamärgi enda kapslitele on ka mitmed teised tootjad arvestanud Nespresso masinate disainiga ning kujundanud just nende seadmetega ühilduvaid kohvikapsleid. Veelgi enam - turul on olemas ka taaskasutatavaid täidetavaid kapslisüsteeme, mida saad täita ka enda lemmikkohviga. See tähendab seda, et saad soovi korral oma lemmikkohvi edasi tarbida ja hoida samal ajal ka keskkonda! See on küllap parim kapselkohvimasin inimesele, kes soovib kasutada mitmeid automaatse kohvimasina eeliseid, kuid kapselkohvimasina mugavust.
  1. Kapselkohvimasin Nespresso Pixie
Veidi väiksema veepaagiga (0,7 liitrit) seade on tõenäoliselt parim kapselkohvimasin koju, kus igapäevaseid kohvijoojaid on 1 - 2. Eeliseks on selle mudeli tõeline kompaktsus, mahtudes ilusti ära ka väiksemasse kööki. Pixie seeria üheks eripäraks on ka selle kujundus - kõikide modernse või industriaalse disaini austajate koju sobitub see seade nagu valatult. Nespresso Pixie plussiks on ka selle kiire soojenemisaeg (25 sekundit) ja automaatne väljalülitus pärast 9 minutit selle mittekasutamist. Samuti kehtivad ka sellele mudelile kõik Nespresso kapslitega seotud eelised. 
 
Miinuseks võib pidada asjaolu, et kohvi kogust ei ole võimalik selle mudeliga reguleerida ning ka piimavahustajat ega -anumat selles komplektis ei ole. Plusside poole seas on aga asjaolu, et kõik Nespresso masinad kasutavad 19-baarist rõhku, mis on täiesti piisav, et nautida tõelist espressot.
 
Foto: k-rauta.ee
  1. Kapselkohvimasin Dolce Gusto EDG155 BG
See kapselkohvimasin on oma olemuselt küll lihtne, ent teeb oma tööd siiski tõhusalt ja hästi. 0,8-liitrise veepaagiga on ka see sobilikum pigem väheste kohvijoojatega koju. Kaaludes vaid 2,5 kg on see tõeliselt kompaktne ja seda saab hõlpsalt ka näiteks suvilasse või miks mitte ka reisile kaasa võtta. Ka võimaldab see mudel kohvi koguse reguleerimist ning eeliseks võib pidada ka äärmiselt rahakotisõbralikku hinda. Lisaks lülitab seade automaatselt pärast 5 minuti möödumist ennast ise välja. 
 
Ka Nescafe kapsleid leidub turul laias valikus ja nende masinatega sobituvaid kapsleid, sealhulgas taaskasutatavaid kapslisüsteeme pakuvad hulganisti ka teised tootjad. Vaatamata oma väiksusele, kasutab ka see seade täiesti korralikku rõhku (15 baari), mis annab võimaluse ka “päris” espressode nautimiseks.
Foto: k-rauta.ee

Kapselkohvimasinate eelised ja puudused

Olles juba eelnevalt välja toonud kohvi valmistamise lihtsuse, mugavuse ja ühtlase kvaliteedi, on kapselkohvimasinatel aga siiski veel eeliseid muude kohvivalmistamisviiside ees. Nimelt on need võrreldes automaatse kohvimasinatega oluliselt vaiksemad, võimaldades kohvi kedagi segamata valmistada ka siis, kui teised kõrvaltoas alles magavad. Ka tarbivad need vähem elektrit. Eeliseks võib pidada ka laialdast kapslite valikut, mis annab soovi korral võimaluse avastada iga kohvitassiga uusi maitseid ja valida kas või iga päeva või tuju jaoks oma lemmikud. Kahtlemata on eeliste juures mainida ka sinu väärtuslikku aega - sest just seda võimaldavad kapselkohvimasinad nii kohvi valmistamise kiiruse ning puhastamise ja hoolduse lihtsusega kenasti kokku hoida.
 
Ehkki kapselkohvimasinate eeliseks täisautomaatsete kohvimasinate ees võib pidada nende oluliselt soodsamat hinda, tuleb miinusena siiski välja tuua iga kohvitassi maksumuse, kuna kapslid on enamasti ubadest ja jahvatatud kohvist veidi kallimad. Siiski on ka siin alternatiive ja taaskasutatavate ja -täidetavate kapslite korral ei pruugi see miinus olla sugugi asjakohane. Mõne väiksema tootja kapselkohvimasinat valides tuleb siiski arvestada ka väiksema kapslite valikuga ja seotust nende oma toodangu ja hindadega. 
Foto: Pexels.com / Kristina Paukshtite

Kokkuvõtvalt võib öelda, et parim kapselkohvimasin on see, mis valmistab maitsva kohvi kiiresti ja lihtsalt ning mis pakub just sinu jaoks kõige vajalikemaid lisaboonuseid: olgu selleks siis piimavahustusfunktsioon, hea valmisjookide valik või siis hoopis küllaldane kohvikapslite sortiment. Hea valiku kapselkohvimasinaid leiad ka meie veebipoest!
Kapselkohvimasin DeLonghi EN 85.L Essenza Lemon, must/roheline

Kapselkohvimasin DeLonghi EN 85.L Essenza Lemon, must/roheline

96,30 € / tk
106,90 / tk
Ainult veebis
Kapselkohvimasin Lavazza Blue LB900 Classy Compac, sinine/must

Kapselkohvimasin Lavazza Blue LB900 Classy Compac, sinine/must

193,90 € / tk
201,90 / tk
Ainult veebis
SMART LEASING 10
Kapselkohvimasin Lavazza Blue LB1200, sinine

Kapselkohvimasin Lavazza Blue LB1200, sinine

409,00 € / tk
439,00 / tk
Ainult veebis
SMART LEASING 10
Kapselkohvimasin Dolce Gusto EDG155 BG, must/hall

Kapselkohvimasin Dolce Gusto EDG155 BG, must/hall

59,99 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 59,99 €
Kapselkohvimasin Nespresso Essenza Mini Grey, hall

Kapselkohvimasin Nespresso Essenza Mini Grey, hall

114,78 € / tk
148,00 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 148,00 €
Kapselkohvimasin Nespresso Gran Lattissima Black, must

Kapselkohvimasin Nespresso Gran Lattissima Black, must

439,36 € / tk
459,00 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 459,00 €
SMART LEASING 10
Kapselkohvimasin Camry CR 4414, valge/must

Kapselkohvimasin Camry CR 4414, valge/must

82,24 / tk
Ainult veebis
Kapselkohvimasin Nespresso Pixie Titan, must/hall

Kapselkohvimasin Nespresso Pixie Titan, must/hall

178,19 € / tk
199,00 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 199,00 €
SMART LEASING 10
Kapselkohvimasin Dolce Gusto EDG226.W, valge

Kapselkohvimasin Dolce Gusto EDG226.W, valge

59,00 € / tk
115,00 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 115,00 €
Kapselkohvimasin Dolce Gusto EDG155 BG, must/hall

Kapselkohvimasin Dolce Gusto EDG155 BG, must/hall

59,99 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 59,99 €
Kapselkohvimasin Nespresso Essenza Mini Grey, hall

Kapselkohvimasin Nespresso Essenza Mini Grey, hall

114,78 € / tk
148,00 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 148,00 €
Kapselkohvimasin Nespresso Gran Lattissima Black, must

Kapselkohvimasin Nespresso Gran Lattissima Black, must

439,36 € / tk
459,00 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 459,00 €
SMART LEASING 10